Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Montaż Xenonów - Krok po kroku


Rekomendowane odpowiedzi

  • 7 miesięcy temu...

Witam, mam takowe pytanko czy jak Choina wspominał o kostkach do Saaba to jaki model saaba to był?? i czy ten nr 4114013 to nr tych kostek do lamp?? bo w salonie mi powiedzieli ze nie ma części z takowym nr części. Moze ktoś by miał jakiś dostęp do takowych kostek bądź do salonu saaba bo ja mam daleko do każdego salpnu tej marki. Oczywiście wszystkie koszty bym pokrył. Czekam na odp i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie chcę straszyć, ale osobiście znam już dwa przypadki mandatu za xenony, 500zł i 3pkt. i utrata dowodu rej. - VW Passat, a drugi to Scenic I. Nie wiem na jakiej podstawie policjanci wlepili te mandaty, ale w obu przypadkach oglądali lampy i pokazali, że na obudowie lampy pisze H7, a są założone xenony. Trochę to dziwne wytłumaczenie. Oba przypadki mandatów pochodzą z woj. śląskiego, a co ciekawe rozmawiałem z policjantem drogówki wrocławskiej i był tym faktem mocno zdziwiony.

Sam miałem xenony 4300K w Sceniku I i dodatkowo spryskiwacze lamp, paliki były D2R z tgzw. odbłyśnikiem, lampy były ustawione u znajomego diagnosty na odpowiednim sprzęcie, nikt mi nigdy nie migał, bo nikogo nie oślepiałem. Radzę nie zakładać xenonów o barwie wyższej niż 5000k, bo niebieski kolor działa na policję jak czerwona płachta na byka :)

Kto ma w lampach soczewki niech dołoży spryskiwacze dla św. spokoju.

Sam jestem przeciwnikiem "xenoniaży" który zakładają palniki D2S bez odbłyśników do starych lamp, nie potrafią wyregulować i świecą po koronach drzew

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież żarnika d2s czy d2r nie założysz do lampy niexenonowej, no chyba że mocno przerobisz gniazdo co jest bezsensu ponieważ po pierwsze HIDy na H7, H4 czy H1 są tańsze od d2s, a dwa tak jak wcześniej napisalem trzeba bardzo przerabiać gniazdo żeby palnik na dołkach nie wypadł.

Jeżeli mialeś lampę z gniazdem d2r (czyli xenonową) w sceniku I (w co wątpię) to ciekaw jestem jak psy wywęszyły czy masz xenon oryginał czy rzeźbionkę

 

Jeżeli masz oryginalną lampę xenonową do tego działające spryskiwacze ale brak samopoziomowania to jedyny sposób na to żeby sprawdzić czy masz legaly xenon czy nie to pokrętło od regulacji wysokości świateł, ale raczej żaden policjant tam nie zagląda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Mercedes E-Klasa z 1996 roku (okularnik) miał fabryczne xenony, a nie miał spryskiwaczy, samopoziomowania i gładkiego szkła w lampie. Tego typu aut było dużo więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Spryskiwacze do xenonów najtańsze i najprostsze rozwiązanie.

Moc pompki spryskiwacza jest wystarczalna, aby dobrze spryskiwało płyn na szyby i na lampy, sprawdziłem na obu układach.[...]

Cześć, odświeżę trochę temat, otóż pod wpływem w/w wypowiedzi postanowiłem sobie założyć spryski na lampki - wiadomo zima idzie to będzie pomocne. Kolega Witman pisał że oryginalna pompka obsłuży ale niestety u mnie jest tak że jak podłączam się w układ czy to przodu czy tyłu to pryska tylko na lampy a do szyby już nie dochodzi :-? średnica wew rurek do lamp to 3,5mm więc mniejsza niż dla szyb a i tak nie działa :-(

 

Może ktoś doradzić jak obejść ten problem (jakieś dodatkowe zawory ciśnieniowe ?) lub jak to inaczej popodłączać żeby zadziałało ?

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może spróbuj zmniejszyć średnicę przepływu rurek do spryskiwaczy lamp (lekko je ściskając) Ja mam podłączone trójnikiem do rurki idącej na spryskiwacz tylnej szyby.Gdy załączam spryskiwanie tylnej szyby to szybciej płyn dociera do spryskiwaczy lamp, a dopiero po chwili do szyby.

Gdy miałem podłączone do rurki przedniej szyby to szybko zużywałem płyn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak to jest w megane, bo nie widziałem instalacji, ale w innych modelach / samochodach przeważnie są to spryskiwacze ciśnieniowe tzn po kilku krotnym (lub dłuższym) spryskaniu szyby ciśnienie w układzie rośnie na tyle że dysza "wyskakuje" i pryska na lampę - dzięki temu nie trzeba dodatkowych pompek itp

 

@Witman udało mi się zmusić układ podpięty pod tyną szybę do działania :) dzięki za rady

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!