Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl

Recommended Posts

Witam ;) temat wałkowany 1000razy ale... w mojej megi 1.5dci 82km strasznie zaczęło drżeć a najbardziej po stronie pasażera. Stwierdziłem ze do wymiany jest poduszka ta obok rozrządu spojrzałem na nią, po świecilem latarką i zobaczyłem jakieś malutkie skrawki gumy wiec mowie "pewnie jest chora" zwłaszcza ze od tych drgań śruba w łapie tak się poluzowała ze aż gwint wyrobiła. Pojechałem kupiłem poduszke Sasica wymienili i na gwintowali otwór. Stara poduszka w rękach się wyginala, nowa była sztywna. Po założeniu patrze na silnik, i widzę, że jest zmiana . Nie trzęsie się tak mocno jak wtedy wiec sądziłem ze po problemie . Wchodzę do auta i znowu ten sam problem. Może minimalnie mniej ustapilo. I tu kieruje pytanie czy może być to spowodowane wyrobioną poduszką ta pod silnikiem?? Nie to pod akumulatorem. Bo na warsztacie po bujałem trochę silnikiem od dołu na podnośniku i trochę moim zdaniem zbyt bardzo się buja. Druga sprawa czy do wymiany tej poduszki trzeba podpierać silnik czy nie?? Juz sam nie wiem co jest nie tak.

lapka2.gif

Regulamin pkt.5.6 - pl-literki Aston76

Edytowano przez aston76

szkoda, że nie kupiłeś hydraulicznego HUTCHINSONA, bo wtedy można by od razu wykluczyć poduszkę.

znam parę przypadków, że po wymianie na SASIC drgania silnika nie ustąpiły

Nie załamuj mnie proszę nie mam zamiaru wydać kolejnych 300zl ;) Widziałem opinie ze i Sasic poradził sobie i drgania ustały.

Edytowano przez Adamek99

no to jak zapłaciłeś tyle kasy, a dostałeś SASICA to wymień od razu dolną - jest tańsza, a pewnie swoje lata ma już za sobą i jest popękana.

BTW - nawet w jednej z droższych hurtowni moto SASIC nie kosztuje 300 PLN :)

http://e-katalog.intercars.com.pl/#/produkty/3013352135170-SAS4001788-O18790-poduszka-silnika.html

Za Sasica zapłaciłem 200 zł ale mówię że teraz wydawać 300zl na ta hutsona to trochę mi się nie uśmiecha.

Nie trawie sasica odkąd miałem Clio. Na sasicu ciągle coś miałem do roboty. Po zmianie części na Hutchinson, Delphi, lemfoerder itd. Jak ręką odjął.

Edytowano przez msek
  • +1 1

Panowie poradziliście sobie z tymi draganiami?