Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Brak świateł mijania


Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję rady, gdyż dzisiaj wieczorem, gdy chciałem wracać do domu, nagle przestały działać światła mijania. Właściwie to w ogóle się nie włączyły.Postojowe są, dzienne są, tył mijania jest, długie są. Czy manualnie ustawię na mijania, czy AUTO, nie palą się. Musiałem wracać bocznymi drogami z przeciwmgielnymi+dzienne. Ikonka od świateł mijania normalnie się pali na wyświetlaczu, i tył jak już wspomniałem też działa. Na ile jest możliwe, by obie żarówki padły tak nagle? Dodam, że rano robiłem przegląd okresowy na stacji kontroli, i było ok...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że przegląd zrobiłeś to nic nie wnosi tu do tematu, Żarówki mają prawo paść przy 1 włączaniu świateł. Sprawdź napięcie na kostkach mijania, kup żarówki będą na zapas , (tylko nie z Auchanu za 5złety)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję rady, gdyż dzisiaj wieczorem, gdy chciałem wracać do domu, nagle przestały działać światła mijania. Właściwie to w ogóle się nie włączyły.Postojowe są, dzienne są, tył mijania jest, długie są. Czy manualnie ustawię na mijania, czy AUTO, nie palą się. Musiałem wracać bocznymi drogami z przeciwmgielnymi+dzienne. Ikonka od świateł mijania normalnie się pali na wyświetlaczu, i tył jak już wspomniałem też działa. Na ile jest możliwe, by obie żarówki padły tak nagle? Dodam, że rano robiłem przegląd okresowy na stacji kontroli, i było ok...

Mi się zdarzyło wczoraj to samo, prośba o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nagle przestały działać światła mijania. Właściwie to w ogóle się nie włączyły

Jak nie ma przekaźników, to mogły się zawiesić styki w przełączniku, ale z drugiej strony, to nie powinna się wtedy palić kontrolka świateł mijania. Pozostają jeszcze bezpieczniki do sprawdzenia.

Edytowane przez gimak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wierzyłem, a jednak. Za radą Peugeota206 podjechałem do sklepu kupić sobie Night Breaker'y bo i tak chciałem na nie wymienić stare żarówki. W skrócie - wymiana rozwiązała problem, obie stare żarówki były przepalone. Już wszystko działa. Dzięki za porady.

Pozostają jeszcze bezpieczniki do sprawdzenia.

Według instrukcji, akurat światła mijania nie mają bezpiecznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji nie ma takiego bezpiecznika. Jest jeszcze jedna skrzynka w komorze silnika obok akumulatora, ale nigdzie nie ma informacji jakie bezpieczniki tam są, w intrukcji jest tylko rada, by się udać do serwisu jak coś w niej trzeba wymienić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Panowie też mam problem z brakiem światła mijania w lewej lampie

Bezpiecznik sprawdzony, żarówka kupiona nowa, wtyczka AN także sprawdzona,

nie ma napięcia na wtyczce przy żarówce, to tak na szybko wczoraj sprawdziłem.

Macie jakieś sugestie odnośnie tego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie jest ale wlutowany w płytkę drukowaną w środku tej skrzynki. A sprawdzałeś czy na tym bezpieczniku jest napięcie? Bo na pinie 4 wtyczki AN mówisz że nie ma. A może jest na bezpieczniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sprawdzałem napięcia na wtyczce AN (sprawdzałem czy nie jest nadpalona etc.) tylko przy żarówce.

Powiem szczerze że dziś nie dam rady tego sprawdzić, mam wyjazd, dopiero w poniedziałek mogę kombinować, ale już zbieram informację co sprawdzić.

Czyli mam sprawdzić napięcie na wtyczce AN pin 4, oraz napięcie na bezpieczniku 24. jeśli gdzieś się zgubi to pewnie przewód, czy jeszcze jakaś wtyczka po drodze jest ?

Edytowane przez Polini
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!