Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście, że nie. Tańsze produkty mają homologację i masz gwarancję producenta, że taki hak nie odpadnie po kilku kilometrach. Przy produktach z 2 ręki już takiej gwarancji nie ma. Warto się zastanowić przed zakupem czemu ktoś pozbywa się haka, skoro mógłby po prostu odczepić kulę i wozić ją w bagażniku/trzymać w garażu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby nad czym się tutaj zastanawiać? Przestał mu być potrzebny to go sprzedaje. Tak mi ię przynajmniej wydaje. Jak jestem w błędzie to proszę, niech ktoś skoryguje

 

Wiesz ile zabawy jest żeby zdemontować hak? Zresztą po takiej operacji zostają dziury w konstrukcji samochodu. W życiu nie słyszałem aby ktoś ściągał hak bo już nie potrzebuje. Za ile niby sprzeda taki używany hak? To gra nie warta świeczki. Zresztą tak jak było wypomniane wcześniej z używanym nigdy nic nie wiadomo, a jak kupisz nowy, nawet taki najtańszy to masz gwarancję i homologację więc gadanie w stylu, że jak tańszy to się coś urwie jest nie na miejscu. Oczywiście mówiąc o tanich hakach mam na myśli sprzęt jakiś znanych firm, a nie hak kupiony na AliExpress :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Odgrzeję kotleta,

Czy ktoś jest obecny kto zakładał samodzielnie hak w MIII ph III ?

Czy przykręca się coś od strony wanny na koło zapasowe ? mam tam butlę i stąd też pytanie czy trzeba ją będzie demontować ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykręca się od wewnętrznej strony podłużnic. Ja sam montowałem hak w MII i o ile dobrze pamiętam było ciasno, żeby wsadzić śruby od haka w lewej podłużnicy. Ale nie było potrzeby demontażu wanny. Myślę, że w MIII jest podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja montowałem u siebie nowy hak do Grandtoura III ph I. Kupiłem hak firmy Steinhof, według mnie całkiem przyzwoicie wykonany.  Wszystko pasowało do fabrycznych otworów, największym problemem był delikatny demontaż zderzaka :) Pamiętajcie o uszczelnieniu wyjścia wiązki do złącza przyczepy (u mnie była fabryczna przelotka po lewej stronie pod zderzakiem, nie wiem jak jest w hb). Faktycznie, butla gazowa w kole może trochę przeszkadzać przy wkręcaniu śrub w podłużnice, ale samej wanny nie musiałem wyciągać.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@animisiewaz Dzięki za odpowiedź, mam dedykowaną wiązkę do haka w której jest założony nowy dekielek o którym mówisz (też mam grandtour)  więc mam nadzieję że będzie szczelnie. Piszesz że butla gazowa może przeszkadzać, ale wanny nie ruszałeś. to śruby do haka przykręca się od środka auta czy od spodu ? bo jak od spodu to nie wiem w czym może przeszkadzać butla ? serdeczne dzięki za odpowiedź !  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@diablomichal 2 od środka pewnie te co są najdalej ? orientujesz się w którym miejscu są otwory na te śruby ? chciałbym przymiarkę zrobić czy dojdę tam :)

z góry dzięki za pomoc 

edit

znalazłem Ryciny bodajże Brinka, już wiem gdzie tego szukać :)

https://www.ehaki.pl/media/produkty/pdf/523170.pdf

popołudniu zerknę jak z dostępem do tych otworów 

Edytowane przez lordboss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, właśnie miałem pisać posta :)

Wczoraj robiłem oględziny, butla w żadnym wypadku nie przeszkadza przy montażu, jest do niej bardzo daleko do tego jest niżej.

Może jutro znajdę czas to się tym zajmę :)

Myślę że max 3h z podłączeniem wiązki elektrycznej 

 

I cyk hak wpadł. 

Lekko ponad 2h roboty :)

Najdłużej zeszło żeby wypiąć zderzak z ślizgów bez uszkodzeń. 

Elektryka przy dedykowanej wiązce to tylko wpięcie 4 wtyczek 

Dostęp do śrub przy podłużnicy bez problemu. 

IMG_20181005_151036.jpg

IMG_20181005_153816.jpg

IMG_20181005_153818.jpg

IMG_20181005_155102.jpg

IMG_20181005_160132.jpg

IMG_20181005_160327.jpg

IMG_20181005_162312.jpg

Edytowane przez lordboss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!