Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana panewek


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Serwisówka Renault podaje by pokrywy korbowodów dokręcać z momentem 20 Nm + 45° (+- 5°).

Dotyczy silników K9K: 700, 702, 704, 710, 712, 722, 728. 729 a prawdopodobnie też innych z serii k9k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwisówka Renault podaje by pokrywy korbowodów dokręcać z momentem 20 Nm + 45° (+- 5°)

Racja, racja. Mój błąd prostuje go w tej chwili:

1. stage: 25Nm

2. stage: 47° +-6°

Dane z Autodata Limited 2008

Ale dla ułatwienia operacji sądzę że może być:

1. etap 25 Nm

2. etap 45 stopni

 

Dodano: 28 kwi 2015 - 19:10

Będę znał odpowiedź jutro

Mrarek - czekamy na odowiedź jak z tą wymianą miski i panewek w 1.5 dCi. Czy da radę od dołu bez wyciągania silnika?

Edytowane przez jamotor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę. U mnie tak jest (mowa o 1.9 dci w L II), że miska jest połączona z obudową skrzyni biegów czterema śrubami nr 13 i wystarczyło jedynie odkręcić te śruby. Myślę, że realnym problemem w mniejszych autach, tj. Megane czy Scenic może być przeciśnięcie miski przez sanki. Ale żeby to sprawdzić, to najlepiej wjechać na kanał i luknąć jak to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mrarek, a skąd masz takie informacje?

Ja mam teraz niespełna 90 tys w mojej megi 1.9 dCi 130 KM i zastanawiam się, czy nie wymienić panewek profilaktycznie dla bezpieczeństwa...

Mechanik podał mi koszt niespełna 600 zł wraz z wymianą i uszczelnieniem miski (mam tam malutkie "pocenie"). Same panewki to koszt niespełna 300 zł

600 to niewiele za spokojny sen przez najbliższy czas.

Na ucho ani oko nie da się sprawdzić ich stanu, a jak już się rozsypią, to pozamiatane...

Jak uważacie? Wymieniać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój mech po przełożeniu bloku i zakończeniu "gwarancji rozruchowej" też chciał przełożenia panewek.

Koszt mniej więcej ten sam, czas parę spokojnych godzin. Ale chciałem nieco odwlec ten zabieg (nie ma auta zastępczego dla mnie) i w końcu zanabyłem SCIII.

Jak nowy właścicel będzie chciał to zrobić (wymiana oleju przypada za 1300 km) to sobie zrobi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam teraz niespełna 90 tys w mojej megi 1.9 dCi 130 KM i zastanawiam się, czy nie wymienić panewek profilaktycznie dla bezpieczeństwa.

Akurat 1,9 dCi 130KM to poprawiona 120-tka, pozbawiona problemu z obracającymi panewkami. Ja bym nie ruszał, ale zrobisz jak uważasz.

Jestem obecnie na etapie przeróbki starej poczciwej 120tki na 130 (kilka różnic w budowie silnika). Przejrzyj allegro w poszukiwaniu uszkodzonego silnika 120KM - znajdziesz ich mnóstwo. Spróbuj powtórzyć to samo z 1,9 130KM - znajdziesz może jakiś silnik po zdarzeniu losowym (np zerwany rozrząd). 130KM są montowane chyba od 2006 roku w lagunach, megankach, scenicach i nie jestem pewien czy w espacach. Bardzo mało ofert jest z uszkodzonymi silnikami, a trochę starszych aut z 120KM pod maską jest pełno za śmieszne pieniądze. Właśnie z powodu uszkodzonego silnika/turbiny - na jedno wychodzi, bo zazwyczaj to turbina robi spustoszenie :)

 

P.S. Za komplet uszczelek Corteco na dół silnika zapłaciłem ok 100zł - masz tam wszystkie uszczelki potrzebne do uszczelnienia 1,9.

P.S.S. Opis przeróbki pojawi się wkrótce jak już wszystko ruszy i będzie działać prawidłowo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat 1,9 dCi 130KM to poprawiona 120-tka, pozbawiona problemu z obracającymi panewkami. Ja bym nie ruszał, ale zrobisz jak uważasz

 

No właśnie nie wiem jak to do końca jest... Przeczytaj TEN ARTYKUŁ

Motor 1.9 dCi (F9Q) to własnie jednostka 130 konna, a nie 120 konna

 

uszczelek poszukam, dzięki za podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten artykuł to z autoszmaty, a tam jak wiadomo znawcy "od siedmiu boleści"...

W 1,9 dCi 130 KM kanał do IV panewki jest powiększony, więc nie powinno być problemów. Przynajmniej ja o uszkodzonym na panewkę 130 KM nie słyszałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mrarek, też traktuję "autoszmatę" z przymrużeniem oka, ale wiesz, lepiej na zimne dmuchać.

Mechanikiem nie jestem, nie znam się na tych sprawach, bazuję na opinii znajomych mechaników, którzy mi serwisują auta.

Oni optują za wymianą uszczelki przy misce, aczkolwiek jeśli już tam dłubią, to można od razu zerknąć w panewki i profilaktycznie wymienić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!