Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana panewek


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Panewki jednak w pewnym stopniu zużyte(zdarta wierzchnia warstwa). Te dwie z lewej oczywiście, bo ta trzecia jest w ogóle nie zużyta, bo pracowała na dole (tam gdzie nie działają praktycznie żadne siły). Takie zużycie oczywiście nie oznacza, że kończyły żywot, a być może dałyby radę zrobić jeszcze parę set tys. km. Przyjemności z jazdy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rosol, nie mam Megi od nowości. Kupiłem używaną, sprowadzoną.

Na "potwierdzenie" mam książkę serwisową, rachunki z przeglądów, sprawdzoną historię auta. Czy mam pewność? Nie, bo oczywiście wszystko można spreparować. Mam zbieżne opinie 3 niezależnych serwisów (2 ASO) co do stanu zużycia auta, przebiegu, użytych podzespołów, itp. i wygląda na to, że przebieg odpowiada zużyciu auta. Historia pojazdu też wydaje się wiarygodna. Czy faktycznie tak jest? Nie wiem.

Zużycie porównuję do mojego poprzedniego auta, które przejechało 100 tys więcej, a które znam od zakupu u dealera i mimo, że bardzo dbam o auta i serwisuję regularnie, to było w znacznie gorszym stanie technicznym i wizualnym niż Megi.

Naoglądałem się przed zakupem furę Meganek kombi z różnym przebiegiem i moja wygląda ok, dlatego ją kupiłem.

A pewności nie masz nawet u autoryzowanego sprzedawcy ;-) Pracowałem swego czasu jako sprzedawca kilku marek pojazdów i niestety wiem co potrafią robić salony i przewoźnicy aut... potem auto idzie jako nowe, prosto z fabryki. Przerażające co się dzieje na naszym rynku. Na wizytę w salonach do zakupu aut polecam zabrać przede wszystkim mierniki grubości lakieru ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

mam pytanie do typowych użytkowników diesla 1,5 dci po 2006 r. w scenicu. Poszukuję powoli takiego samochodu do spokojnej jazdy.

Czy w każdym z tych samochodów okręcają się panewki? Którą wersję silnika kupić 86 czy 105 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Którą wersję silnika kupić 86 czy 105 km.

zdecydowanie 105KM z tych 2 wybranych. (już poliftowiec) Ta moc to i tak jest "na styk" jak chcesz rodzinę wozić.

Mam porównanie z 1,9dCi 120KM. By tym 1,5 poruszać się równie sprawnie, to spalanie chwilowe i średnie jest nieco większe jak w 1,9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w każdym z tych samochodów okręcają się panewki? Którą wersję silnika kupić 86 czy 105 km.

najlepiej jakbyś znalazł 1,5 110 KM - to juz poprawiona wersja silnika 1,5 dCi.

w 105 KM "jeszcze się" obracają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi. Poproszę o kody tych silników abym mógł sprawdzić. Od paru miesięcy przeszukuje ogłoszenia i nie wiem jak się do tego odnieść. Na pewno nie posłucham dilera odnośnie internatu wymiany oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu masz kody:

http://www.motodiesel.pl/silniki/2969-silnik-15-dci.html

 

tylko 1,5 dCi 110 KM nie mają problemów panewkowych, podobnie jak poprawione 1,9 dCi 130 KM.

za to niektóre 1,5 dCi 110 KM mają jakąś wadę w postaci niewspółosiowo zamontowanej pompy. ale to po 50 kkm powinno się wykazać - serwis wzywa nawet do wykonania darmowej usługi i po kłopocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Niestety u mnie w megane 2006 po lifcie 1.5dci

106hp 6 biegowa skrzynia, kod silnika 732 poszła panewka dolna.przebieg orginalny 190tys, olej regularnie zmieniany co 15tys. Nie ma reguły z tego widać.

Edytowane przez brzozka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przykre, ale niestety ten silnik "łapał się" jeszcze do tych niezmodernizowanych.

szukaj silnika - będzie chyba taniej :)

 

BTW - w poście piszesz 106 KM, a w profilu masz 110 KM, czyli to inny pojazd :)

Edytowane przez mrarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakim cudem poszła dolna panewka skoro działają na nią bardzo małe siły. Może ją po prostu obróciło i górna znalazła się na dole, a dolna na górze. Trzeba by było przyjrzeć się dobrze korbowodowi, stopce i zewnętrznym stronom panewek aby to stwierdzić. Ale to i tak teraz nie ma znaczenia bo silnik do remontu albo na przetopienie.

Edytowane przez pawlos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą mój mech przekazał, że od spodu zdejmuje się miskę i wymienia panewki

I doopa. W k9k724 trzeba rozdzielić skrzynię od silnika i silnik podnieść do góry aby smok wyszedł z miski olejowej i dało się ją wyjąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!