Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Skoro zostałem wywołany przez @pbet, to się wypowiem :-) Dywaniki Rezaw Plast w Megane III użytkuję od jakiegoś czasu i generalnie jestem zadowolony. W Megane II używam również ich matę do bagażnika, więc i do "trójki" zacząłem od maty, a po przetestowaniu oryginalnych - płytkich i szorstkich (zbierających brud) - dywaników, stwierdziłem, ze spróbuję czegoś innego. Koszt to faktycznie ca. 80-90 zł; rzeczywiście nie śmierdzą. :arrow: Nie sugerujcie się wyglądem na aukcji Allegro, tam są zwykle, niestety, zdjęcia przykładowe!

 

W kwestii stoperów: ma je tylko dywanik kierowcy, trzeba wyciąć nożem i najlepiej wyciąć tylko jeden (lewy), bo prawy jest na granicy i blisko rantu, ale da się to zrobić, z tym że tam nie ma przygotowanego miejsca. Z wycięciem otworu w miejscu, gdzie jest to sugerowane nie ma problemu i idealnie pasuje, i blokuje dywanik tak jak trzeba. Do dywaników jest dołączony zestaw, chyba 4-ech, stoperów i da się je zamontować na fabrycznych bolcach, a właściwie bolcu. Można też wkręcić plastikowymi wkrętami do wykładziny, ale wydaje mi się do lekko głupie - trzeba zrobić dziury w wyłożeniu podłogi. Dywanik pasażera trzyma się idealnie.

 

W kwestii tylnych dywaników i ich długości: faktycznie są krótkie, wg mnie takie jak oryginalne i rzeczywiście przy wożeniu kogoś z tyłu (ja wożę 5-latkę), trzeba je poprawiać. Specjalnie się na wykładzinie nie ślizgają, ale też nie są szorstkie/chropowate od spodu, a dodatkowo świetnie antypoślizgowe od góry, więc nogami (butami) można je przesuwać. Niestety. Są przy tylnych miejsca na jakieś mocowanie (część tylna dywanika, wystaje z rantu), ale to chyba tylko wspomnianym wyżej wkrętem do wykładziny można zamocować.

 

Dywaniki są czarne, co pięknie uwidacznia odbite ślady butów; pisze o tym, gdyż wcześniej w kilku autach dywaniki miałem szare, gdzie aż tak się to nie odznaczało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy wszystkich zainteresowanych usatysfakcjonuje taka odpowiedź, tym niemniej: postaram się :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, konwil napisał:

Specjalnie się na wykładzinie nie ślizgają, ale też nie są szorstkie/chropowate od spodu, a dodatkowo świetnie antypoślizgowe od góry, więc nogami (butami) można je przesuwać.

Ja na razie stosuję samoprzylepne paski antypoślizgowe przyklejone od spodu, jest lepiej. Te paski kupiłem w jakimś markecie chyba budowlanym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niegłupi pomysł, pytanie jak z myciem takich dywaników, czy to samemu na bezdotykowej, czy to w myjni ręcznej, razem z czyszczeniem wnętrza. Robiłem ostatnio takie mycie i dywaniki Rezaw Plast były czyściutkie i jeszcze mokre po odebraniu samochodu. Od spodu pewnie nie myją, ale zawsze jakaś tam woda się dostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Casto lub Leroyu można kupić rzep na taśmie na metry. To też może być jakiś pomysł. Na jednej stronie taśmy jest klej, na drugiej rzep lub misiek (którego rzep się trzyma). Kupuje się obydwa na raz. Można pomyśleć o rzepie w wykładzinę (rzep+misiek sklejone) żeby nie kiereszować za bardzo wykładziny, a do dywanika sam rzep na klej i dywanik z tym rzepem w miśka w podłodze. Nazewnictwo trochę nieszczęśliwe ale mam nadzieję, że wiecie o co mi chodzi :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może i ja się wypowiem na temat dywaników rezaw plast. Mam je już w trzecim samochodzie, mają wysoki rant za co duży plus. Najbardziej spodobało mi się to, że bardzo ładnie pachną, aż dziwne, aktualnie w samochodzie mam je dwa tyg i nadal czuć ten przyjemny zapach. Tak jak kolega pisał dywanik od kierowcy ładnie siedzi po samodzielnym montażu stopera w dywaniku, boli mnie natomiast to, że nie dali ich dłuższych, mianowicie na tym pagórki pod pedałami nadal powierzchnia jest nadal nie  zabezpieczona, a sypie się tam sporo syfu, no cóż, ale dywaniki i tak jak najbardziej na plus . Przód pasażer, siedzi ciasno, nie suwa się, więc wszystko na plus. Problemem są tylne dywaniki, które za każdym razem trzeba poprawiać, ale nie ma tragedii. Mata do bagażnika pasuje idealnie i bardzo estetycznie to wygląda, również świetnie pachnie i również jest antypoślizgowa. Co do mycia to normalnie mylem je płynem z wodą szmatką z mikrofibry, nie chciałem je szczotka pokiereszowac. 

Edytowane przez blake
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, pbet napisał:

A jak z zapachem? Faktycznie delikatna wanilia czy smród opon w samochodzie?

Jako, że gumowych dywaników nie używam, z ciekawości dzisiaj sprawdziłem zapach wydzielany przez dywaniki tego producetanta.

Faktycznie, dywaniki (oglądałem do VW) nie wydzielają zapachu charakterystycznego dla wyrobów gumo, i gumopodobnych.

Wyczuwalny jest natomiast, bardzo delikatny zapach mocno zbliżony do wanilii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czytam i wiem że polecacie oryginał i od megi 2 ale ja nie chcę oryginału chce coś takiego . Które polecicie bardziej do mojej megi trzy

 http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=6971227546

 Czy 

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=6971227035 

Też od dwójki ? Napisze jeszcze ze stopy na tej podstawce nie kładę . Kupiłem oryginalne do 3 i są do dupy a tego typu miałem 8 lat w lagunie i spisywaly się bardzo dobrze . Proszę o pomoc w wyborze .

Edytowane przez Mislaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.10.2017 o 22:46, mariuszekf napisał:

http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6785711606 ja mam takie, wszystko pasuje, stopery i nie śliskają się po wykładzinie 

Czy te dywaniki są czarne czy lekko wchodzą w szary?

Dodatkowo czy sam montowałeś stopery?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!