Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Klapka recyrkulacji ciąg dalszy


Rekomendowane odpowiedzi

I ja wtrącę kilka groszy. Rozwaliłem połowę podszycia, i przy problemie z wycieraczkami, poddałem się, poczytałem jeszcze dokładniej forum [następnym razem nauczę się na pamięć i potem wezmę się za naprawy]. Kolega MIKO miał rację co do usunięcia usterki, tylko mam pytanie czy to niczego innego w samochodzie nie zepsuje. Widy e działa ciepłe i zimne, więc co co daje w ogóle ten silniczek

 

A tu fotki dla tych co by poszukiwali tej wtyczki, niby proste, ale fotek nigdy za wiele:D

 

Z góry:

 

786745e914b17f4em.jpg

 

Wtyczka rozłączona:

 

bb477b247dd8440cm.jpg

 

I wtyczka z kolorami kabli: [fioletowy żółty x2, biały, czarny z fioletowym]:

 

3e91c347f0c04afcm.jpg

  • +1 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wszystko działa (oczywiście poza wewnętrzny/zewnętrzny obiegiem powietrza). A wtyczkę którą rozłączyliśmy odpowiada za sterowanie ową klapką. Tylko pamiętaj o tym by rozłączyć tą wtyczkę na zewnętrznym obiegu powietrza, bo jeśli będzie zamknięty obieg (wewnętrzny) będą parowały szyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Podłączę się do tematu. Miałem podobnym problem w Megi 1996 tuż po zakupie zaczął strzelać silniczek recyrkulacji więc go wyjąłem i rozłożyłem poszły tryby trudno dzisiaj kupiłem nowy założyłem i co się okazało. A no sprawa wygląda tak po założeniu silniczka i przy załączeniu otwierania obiegu nie chciał się wyłączyć doszedł do punku zamknięcia i dalej pracował więc go odłączyłem i do sprzedającego że coś jest z nim nie tak więc on swoją dmuchawę z klapką (od coupe) i to samo czyli silniczek się nie wyłącza i chodzi do oporu czy założony czy nie - wreszcie padłu tryby :-(. Koleś zwrócił mi kasę ale problem został. Moje pytanie co może być nie tak i na jakiej zasadzie działa ten silniczek. :-x :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam! Mam meganke 98 z klimą i recyrkulacją powietrza. Problemem było stukanie dochodzące z podszybia, ale to już było przerabiane. Dzięki Waszym informacjom naprawiłem silniczek do otwierania przesłony. Okazało się, że zębatki we wnętrzu silniczka się rozsypały. Teraz mam inny problem. Otóż po skręceniu okazuje się, że silnik recyrkulacji podnosi się po włączeniu stacyjki, lecz nie reaguje na zamykanie obiegu recyrkulacji (nie opada klapka) przy włączeniu przycisku na panelu sterowania. Dodam, że kontrolka się zapala i gaśnie (odpowiednio przy wciskaniu). Nie wiem gdzie szukać przyczyny, sprawdziłem bezpieczniki (są ok). Czy to problem z panelem, czy może z jakimś przekaźnikiem i gdzie go szukać! Proszę o pomoc. Sam nawiew z dmuchawy działa bez zarzutu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy mam pytanko jak dostać się do klapki która zamyka i otwiera obieg mam megankę 1,9dti z klimą 99rok produkcji.myślę, że ona jest przyczyną parowania szyb.

Edytowane przez BILU32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
I wtyczka z kolorami kabli: [fioletowy żółty x2, biały, czarny z fioletowym]:

 

rozebrałem, zajrzałem i stwierdzam, że u mnie jest tylko jedna taka złączka po prawej stronie od akumulatora i to nie jest ta opisywana.

ps. mam wersje z klima

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam mam pytanie od jakiegoś czasu też mam problem z tym dźwiękiem. Ale u mnie brzęczy tylko przy uruchamianiu samochodu przez jakieś 15 -30 sekund i przestaje. dzieje sie tak tylko wtedy gdy mam pokrętło dane na zero albo na nawiew. gdy pokrętło dane jest na obieg powietrza recyrkulacji wtedy jest cisza nic nie trzaska. Czytałem wasze posty to wychodzi na to że ten dzwięk u innych jest cały czas. może miał ktoś z was taki sam problem i pomoże mi go usunąć proszę o pomoć :cry:

Mam Megane I 1998r. bez klimy.

 

Byłem sprawdzić czy jet to gniazdo co kolega wyżej opisuywał ale niestety u mnie takiej złączki nie ma i co teraz prosze o pomoć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

komandosadi33, przy ustawieniu na recyrkulacje nie ma dzwieku, bo klapka jest zamknieta - nic nie próbuje jej otworzyć. Jak masz na 0 - musi być otwarta, żeby wpadało powietrze z zewnątrz - buczy, przy nawiewie otwartym tez będzie buczeć. Masz taki objaw jak każdy inny, kto zetknął sie z tym problemem. Nie ma co gdybać - klapka do naprawy i już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Hej - miałem ten sam problem - poczytałem na naszym forum i jeżeli ktoś chce tylko odłączyć silniczek bez naprawiania klapki lub kół zębatych to proponuję sposób lupomadzi opisany powyżej w temacie -> człowieku jesteś wielki ;) .

 

w mojej Megane 1,6 z klimą (silnik K7M) wtyczka była trochę w innych miejscu tj. niżej ale kolory kabli się zgadzały i po odłączeniu problem zniknął ;)

 

rada do wszystkich szukajcie złączki tak jak napisał lupomadzi z czterema przewodami o kolorach 2 x fioletowo zółty + 1 x fioletowo - czarny + 1 x biały - u mnie zadziałało

 

dzięki wielkie !!! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Panowie a czy gdzieś ktoś ma schemat co tym silniczkiem steruje?

U mnie nie ma na nim zasilania. Sprawdziłem w panelu sterowania wyłacznik jest ok. Silnik na krótko też jest OK. Czy nim steruje komputer czy jakiś przekaźnik? bo panel klimy tylko podaje sygnał załącznia...

 

Klima manualna 4 biegi, pokrętło w lewo i prawo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dr_dave, W fieście nie mam pojęcia jak to jest zorganizowane :->

 

W Megankach i Scenicach napięcie podawane jest z panelu nawiewu. W zależności jaki panel masz. Albo po naciśnięciu przycisku recyrkulacji, albo, gdy tego przycisku nie ma, po przekręceniu pokrętła wentylatora nadmuchu w lewo.

W climatroniku, chyba jest osobny przycisk zamykający nawiew z zewnątrz.

Jednym słowem do sprawdzenia panel nawiewu i kabelki od wtyczki do silniczka klapki recyrkulacji.

dr_dave, zdradź tajemnice o jakie auto chodzi?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja mam podobny problem w megance coupe z klimą cały czas jeżdżę na obiegu wewnętrznym (nie mam guzika recyrkulacji tylko pokrętło prawo - lewo do zmiany obiegu) i nie ma możliwości zmiany na zewnętrzny. Wolałbym nie wymontowywać całego silniczka z którym jak czytałem prawdopodobnie jest problem bo to zbyt duży koszt (chociażby wyjęcie klimatyzacji), lecz jedynie przestawić tą kratkę recyrkulacji tak ażeby się otworzyła. Rozebrałem podszybie znalazłem kable i silniczek a tej kratki nie widzę, a i o dostaniu się do niej nie ma mowy.

Będę wdzięczny za każdą pomoc, zaznaczam że nie zależy mi koniecznie na naprawie lecz na obiegu zewnętrznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!