Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kierownica - wymiana na skórzaną


tokon4

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, z plastikowej krowy :-)

 

Ta z wersji Bose to też pewnie z plastikowej krowy, ale przejedzie kolejne xxk km.

A ta obecna, to tak się powycierała, że aż się nie przyjemnie trzyma w łapach.

Jest lepka i chropowata :mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, kacper69 napisał:

obszyć kierownicę prawdziwą skórą

Warto by się było upewnić czy tapicer posiada dla skóry certyfikat potwierdzający mieszczącą się w normach (nie więcej niż 3mg/kg) zawartość tlenku chromu (IV) uznawanego za substancję toksyczną.

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obszywana kierownica będzie wyglądała jak... obszywana. Oryginał to oryginał i tyle. Poza tym, obszycie za 100-150 złotych nie gwarantuje, że wytrzyma 200 tysięcy przebiegu bez śladów używania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...A czy producent oryginalnej kierownicy gwarantuje że wytrzyma ona ... 80 tys km bez śladów użytkowania?

Mi na gwarancji nie chcieli wymienić , bo ... niewłaściwie ją użytkowałem.

Oryginalne, te z plastikowego węża  już po takim przebiegu nie wyglądają dobrze.

A jak oryginały tak szybko padają, to ja zawsze szukam alternatywy, która na pewno będzie tańsza , a może i lepsza.

Bo gorszą jakość to trudno znaleźć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Testral napisał:

Obszywana kierownica będzie wyglądała jak... obszywana. Oryginał to oryginał i tyle. Poza tym, obszycie za 100-150 złotych nie gwarantuje, że wytrzyma 200 tysięcy przebiegu bez śladów używania.

Absolutnie nieprawda, bzdura!

Obszyta kierownica zgodnie ze sztuką, w niczym nie ustępuje, wygląda jak fabrycznie obszyta, często jakością przewyższa oryginalne. Prawdziwa naturalna skóra, idealnie dobrana kolorystycznie, skóry perforowane itp. Obszyte ramiona oraz spód kierownicy. 

Zmieniałem w Megane 2, kupowałem z Jarocina.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem tego zdania. W oplu mokka obszywalem gałkę skrzyni biegów skóra perforowana i wyglądała świetnie. Jednak poszycie kierownicy skóra nie kosztuje 100 zl a przynajmniej 300. Bynajmniej tam gdzie robiłem.

Pani która to robiła była zdziwiona jak wyglądało oryginalne poszycie skóra kierownicy w Oplu bo stwierdziła że zrobilaby to lepiej.

Edytowane przez LTar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, ale to allegro. 

od 120 zł do 200 zł. 

Ja mówię o sprawdzonej osobie:

https://www.facebook.com/WonaDesign/

Robiłem tam gałkę skrzyni biegów i płaciłem ponad 100 zł. 

Kierownica to koszt 250 zł. 

Jednak takiej rzeczy nie poleciłbym robić komuś przez allegro. Tutaj znaczenie ma jakość, zarówno pracy, jak i samodzielnego wyboru skóry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Podłączę się do tematu. Ja w Megane III z 2012 mam kierownicę z gumy bez tempomatu. Kupiłem właśnie skórzaną używkę z chromowaną wstawką (za 80zl :-), będę obszywał), ale widzę, że przysłali mi od Scenica III. Wg mnie to powinna pasować, ale może ktoś to potwierdzić? Zawsze mam ten 1% niepewności :-/

 

Z góry dzięki.

kiero.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta kierownica całkiem fajnie wygląda, może załóż ją bez obszywania?

Będzie pasowała.

A przy okazji , jak będziesz ja wymieniał ( 3 minuty) , to zauważysz, ze masz w aucie kabelki do tempomatu, tylko trzeba go aktywować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Kolego.

Na początku miałem właśnie plan założyć oryginalna skórę i zostawić, ale jak naczytałem się opinii, że oryginał się wyciera i łuszczy to jednak wolę obszyć. Nawet w zakładach tapicerskich panuje opinia, że Francuzi używają słabych skór...

Zobaczymy jak obszyją w B.M Customs w Lubartowie. Zalazłem sporo dobrych opinii.

 

Z tym tempomatem wiele osób wspomina o aktywacji, znalazłem nawet tutorial jak krok po kroku wymienić części i aktywować to to... :-)

Roboty sporo, a i tak bym pewnie nie używał :-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!