Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kierownica - wymiana na skórzaną


tokon4

Rekomendowane odpowiedzi

Tak czytam te Wasze posty i nie wierzę... moja kierownica ma ponad 70k i nie ma na niej praktycznie żadnych śladów. Nic się nie wyciera i nie łuszczy. Ile potrzeba zrobić kilometrów by myśleć o wymianie kółka? Wolałbym wydać 80 zł na kierownicę raz na jakiś czas niż 200-300 zł za jej obszycie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nieźle. Czyżby jakość pogorszyła się w stosunku do MII? Przy ponad 150k kierownica wyglądała tam tak:

8.thumb.jpg.91b705c3a3147692db71a99af2b7eb9b.jpg10.thumb.jpg.1434e90433bebd8b5211cdf5c3a549a7.jpg

W chwili sprzedaży czyli lekko ponad 200k niewiele gorzej i nie uważam by jej stan wymagał wymiany. Jeżdżone oczywiście w obrączce, a żona (główny użytkownik) dodatkowo w pierścionkach. Wcześniej też jeździła kobieta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.05.2018 o 21:51, Lelupi napisał:

Absolutnie nieprawda, bzdura!

Obszyta kierownica zgodnie ze sztuką, w niczym nie ustępuje, wygląda jak fabrycznie obszyta, często jakością przewyższa oryginalne. Prawdziwa naturalna skóra, idealnie dobrana kolorystycznie, skóry perforowane itp. Obszyte ramiona oraz spód kierownicy. 

Zmieniałem w Megane 2, kupowałem z Jarocina.  

A ty skąd wiesz, że przewyższa jakością oryginalne? Rozumiem, że dałeś kierownicę do obszycia, przejechałeś z nią 200 tysięcy i możesz stwierdzić, że jest lepsza. Jeśli tak było, zwracam honor. Jeśli tak nie zrobiłeś to pleciesz farmazony wyczytane w internecie i karmisz nimi innych. Przestań.

 

Osobiście dawałem kilka kierownic do obszycia, do polecanych firm z Allegro. Z jedną przejechałem około 40tyś. i zaczynała mieć już delikatne przebłyszczenia, widać było, że w pewnych miejscach się zaczyna zużywać. Pewnie by wytrzymała drugie tyle, ale nie sądzę, żeby więcej. Płaciłem 150zł., ale było to około pięciu lat temu.

Edytowane przez Testral
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 A czy te oryginalne kierownice renault to mają prawdziwe skóry?

Bo ja mam wrażenie że są z węży .... ogrodowych , w upalne dni ręce się na nich pocą , a na prawdziwej skórze tego zjawiska nie obserwuję.

Ale każdy robi jak chce, ja wolę zmienić obszycie częściej - taniej, niż zapłacić drogo i męczyć się z tym jednym fasonem przez kilka lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się tam ręce na kierownicy nie pocą. Klima działa, jest przyjemnie. Porównując z kierownicą (też skórzaną) w Toyocie Auris nie widzę żadnej różnicy w stosunku do MIII.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo. Buty skórzane też można sobie kupić od Lasockiego, Wojasa, Gino Rossi czy innego Ryłko. Każde będą ze skóry, a nosić się będą zupełnie inaczej.

  • Zwycięzca 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.05.2018 o 20:36, Testral napisał:

Obszywana kierownica będzie wyglądała jak... obszywana. Oryginał to oryginał i tyle. Poza tym, obszycie za 100-150 złotych nie gwarantuje, że wytrzyma 200 tysięcy przebiegu bez śladów używania.

znalazłem taką Twoją wcześniejszą wypowiedź, to się odniosę...

- opony , tarcze, klocki itp. też zmieniasz co 200 tys km? 

Sam Renault nie gwarantuje w swojej gwarancji że jego auto wytrzyma taki przebieg, ba, gwarantuje tylko połowę tego przebiegu  i to z zastrzeżeniami , to co Ty chcesz od tej biednej kierownicy? :67_head_bandage:

Edytowane przez kacper69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia o czym ty piszesz. Chyba czegoś nie zrozumiałeś. Ja nigdy nie  stwierdziłem, że oryginalna  kiera wytrzyma 200 tysięcy. Kolega  Lelupi napisał, że obszycie gwarantuje lepszą jakość skóry, co uważam za bzdurę. Skoro oryginalna wytrzymuje, załóżmy 100 tysięcy, to obszycie powinno, zdaniem kolegi, wytrzymać znacznie dłużej. Kupienie ładnej  oryginalnej to, IMO, lepszy pomysł, bo po pierwsze będzie oryginalna a po drugie wcale nie jest taka zła.

Edytowane przez Testral
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem to w ten sposób,że skoro odnosisz się do tego że obszycie gwarantuje  że wytrzyma 200 tysięcy przebiegu bez śladów używania, to odnosisz się do wytrzymałości oryginału kierownicy produkcji Renault ?

Bo jak nie to do czego?

A jak nie zrozumiałem, to wytłumacz, czego nie rozumiem.

Edytowane przez kacper69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pbet skóra na kierownicy w Megane II jest dużo lepsza - mam obie kierownice w rękach naprzemiennie i widzę różnicę. Z tym, że wg mnie skóra w Megane III nie odstaje od aktualnych modeli innych marek na podobnym poziomie. Nie jest to skóra naturalna - tak sądzę - ale trzymanie kierownicy w MIII nie jest katorgą. U mnie w obu autach nie ma śladów zużycia, choć tę od MII mam w paru miejscach przejechaną jakąś obrączką/pierścionkiem. Z doświadczenia: spękaną, wysuszoną skórę lewarka skrzyni biegów (MII, bo w MIII Limited jest plastik) natłuściłem/nawilżyłem kremem i wygląda, i użytkuje się bardzo dobrze.

 

PS: Lasocki, Wojas, Gino Rossi czy Ryłko to mniej więcej jedna półka i zapewne podobna jakościowo skóra :-) Porównać można do zdecydowanie lepszej jakości: np. Carlos Santos, Yanko, Berwick, Tod's... (jeszcze własnonożnie nie doświadczyłem, ale tak piszą...).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, konwil napisał:

PS: Lasocki, Wojas, Gino Rossi czy Ryłko to mniej więcej jedna półka i zapewne podobna jakościowo skóra :-)

Ale dość mocno rozbieżna cenowo :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak porównasz do butów np. Yanko, gdzie para klasycznych butów kosztuje ca. 1200 PLN, to tamte rozbieżności są nieduże :-) Podobnie pewnie jest ze skórami, które mamy w samochodach. Robiłem kiedyś fotel u tapicera (zamiana na naturalną skórę), bo oryginalne poszycie (skóra plastikowa z Ikei) po kilku latach się złuszczyło. Fotel nie był nadmiernie używany. Od tego tapicera wiem, że są skóry sztuczne, które są dobre i takie, które są do pupy. Mam w domu przykłady (meble codziennego użytku). Także skóra sztuczna również może być trwała.

 

A w kwestii samej kierownicy: za często jej dotykacie :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!