Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Woda w bagażniku, koło koła zapasowego


Rekomendowane odpowiedzi

Hej

 

Zakładam nowy temat, jest dla M1 i dla M3 GT ale to dość inna buda jak mi się zdaje....

W moim grandtourze koło koła zapasowego zbiera się woda...jakoś wydaje mi się, że nie mi jednemu biorąc pod uwagę kłopoty ze szczelnością meganki :lol: Na pewno nie jest to 3 lampa stop bo ten temat przerabiałem i jest nowa uszczelka z silikonu, wtedy to w ogóle woda się zbierała gdzie indziej. Jak tak jechałem karcherem na myjni nie widziałem żadnego przecieku. Gdzieś cieknie chyba jak dłużej sobie stoi na deszczu.

Bagażnik (tam gdzie dajemy bagaże) jest suchutki. Tylko pod spodem woda się zbiera :blink: Klapa też sucha.

Ktoś ten problem wertował??

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taką samą przypadłość. Pod matą w miejscu plastikowej rynny na koło zapasowe, w lewym dolnym rogu i przy burcie tylnej często znajduję wodę.

Myślałem, że dostaje się poprzez zasklepiony uszczelką otwór. Znajduje się koło zawiasu lewego, klapy bagażnika. Za silikonowałem porządnie to miejsce wraz z uszczelką, ale nadal pojawia sie woda.

Sprawdziłem również mocowania lamp tylnych, nie wydaje się mi by tą drogą mogło przeciekać.

Temat nie rozwiązany i na razie brak pomysłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A hak ma kolega?

 

No własnie nie mam. Czekam, aż uceluje z czasem i ładną pogodą, spróbuje dojść do problemu. Może wysusze wszystko, wylepie ręcznikami papierowymi i będe codziennie sprawdzał w którym miejscu plamka się pojawia.....tą wate wygłuszającą wywaliłem bo gnić zaczęłą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakiś szczegół - gdzie te wietrzniki maja się znajdować, jak sie do nich dostać ??

Zdjąć zderzak trzeba, wtedy będzie je pięknie widać, przy okazji będzie można sobie sprawdzić korki gumowe w pasie tylnym i przewody które przechodzą przez pas tylny. Tak naprawdę to tam nie zbyt wielu miejsc przez które może cieknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

U mnie we fluence również pojawiła się woda w bagażniku pod kołem zapasowym. Okazało się, że dostawała się poprzez zaczepy tylnej lewej lampy. Tenże błotnik miałem wymieniany w ASO po kolizji. Poczęstowałem je sylikonem i jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Mam pytanie czy ktoś z kolegów rozwiązał ten problem w Megane III? Ja ostatnio miałem na tej rynnie pod kołem zapasowym tak na środku pod samym kołem. Nie mam tej śruby co mocuje koło (tak mi się wydaje że powinna być bo jest otwór z gwintem) i myślałem że tamtędy dostała się woda. Jednak dziś sprawdziłem z ciekawości i woda znowu jest, ale z brzegu przy zderzaku (patrz załączona fotka, miejsce wody zaznaczyłem na czerwono) i nie mam pojęcia skąd tam się wzięła, może ktoś pomoże? I mam jeszcze jedno pytanie czy koło zapasowowe powinno być zamocowane żeby nie latało specjalną śrubą wkręcaną w podłogę? I czy lewarek powinien być w tym miejscu co u mnie i czy jest on jakoś mocowany czy luzem leży?

 

Dodano: 08 gru 2015 - 22:46

P.S. Odświeżę temat bo wczoraj patrzę a woda znów stoi. Odpada jak pisałem, że woda dostaje się przez otwór na środku gdyż w nim też stała, więc nie wiem czy górą gdzieś po klapie jak pada, czy dołem jakoś od kałuży jak się jeździ.

post-69802-0-55193100-1439835154_thumb.jpg

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Megane 3 GT koło i lewarek są przykręcane do podłogi.

Jak już pisałem wcześniej, może w innych tematach , woda leje się często przez 3 lampę STOPu.

Możesz mieć też niedokładnie wklejoną szybę na tylnej klapie.

Zobacz to , bo może za chwilę będziesz ją wymieniał i lampki od tablicy rejestracyjne też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zobacz jak podniesiesz klapę do góry czy nie jest mokry plastik ( tapicerka ) na samym dole klapy przy łączeniu z blachą. Jeżeli tam jest mokro po deszczu to na 99 procent przecieka 3 stop i woda spływa z góry wewnątrz tapicerki klapy. Dalej poprzez otwory gdzie znajduje się ucho zamka do dolnej części bagażnika. Zwróć uwagę czy sam zamek klapy nie jest mokry. To też by świadczyło o przecieku 3 stopu. Przerabiałem to samo. Również mokra dolna uszczelka od wewnętrznej strony daje namiar na 3 stop i wilgoć w lampkach podświetlenia tablicy rejestracyjnej.

Edytowane przez roberto197272
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!