Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wreszcie ograniczenia dla starych aut w Polsce


kacper69

Rekomendowane odpowiedzi

chcesz w nim żyć, to musisz się dostosować do zasad w ramach niego ustanowionych

oho, typowa postawa leminga, zero induwidualności, własnego rozumowania, zdania. Ty się bardzo dobrze dostosowałeś, rzekomo na auto które cie stać, wziąłeś kredyt, brawo.

truł spalinami pod moim oknem.

idąc tokiem twojego rozumowania, kto ci w takim razie zabrania mieszkać poza miastem ? problem z głowy, masz prawo się wyprowadzić.

 

zakaz wjazdu gruchotem

i z dumą na twarzy poruszasz się w swojej nowej M3 na kredyt wśród tych wszystkich gruchotów.

Hamulców też nie wymieniasz, tylko usuwasz?

brak logiki w twoich wypowiedziach aż poraża. Czy samochód może jeździć bez hamulców ? czy auto może jeździć bez dpf ? czy były kiedyś auta z dpf, czy były auta bez hamulców ? Weź człowieku zacznij myśleć.

Edytowane przez sKarlosMegane
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sKarlosMegane, reprezentujesz mentalność typowego polskiego robola jeżdżącego do Niemiec cegły nosić. Samochód kupiłeś za swoje, które zarobiłeś zapi....ąc z taczką? - gratuluję. DPFa jeszcze pewnie sprzedałeś na szrocie za 1200 i jesteś do przodu. Jakie to polskie.

 

rzekomo na auto które cie stać, wziąłeś kredyt, brawo.

No geniusz ekonomii, szykujcie Nobla! Czyli masz sposób dla wszystkich, których nie stać na nowe auto - weźcie na raty, najlepiej od razu Rolls-Royce'y. Proponuję, geniuszu, żebyś się walnął czymś twardym mocno w łeb. Owszem, auto kupiłem na kredyt, kredyt na który mnie stać - żadna to ujma i nie zrobiłem tego, żeby patrzeć na innych z góry, tylko dlatego, że dużo podróżuję i potrzebuję niezawodnego auta. Stać mnie na spłatę, serwisowanie w ASO. Jeśli FAP padnie to go wymienię, a nie wytnę. To jest normalne rozumowanie, które niestety najwyraźniej przekracza granice twojego pojmowania.

Edytowane przez Jottar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mentalność typowego polskiego robola

ćwierćinteligencie, z mojej wcześniejszej wypowiedzi nijak można wywnioskować gdzie pracuje i co robię. Ale ty urażony i dotknięty w czuły punkt nie mogłeś pozostać dłużny i wypadało nasmarować coś 3 po 3 kompletnie nie na temat, bredząc coś o mnie. Mam to szczęście, że nie muszę jeździć za granicę na zarobek i nie mam nic do osób które zostały zmuszone tam być. Po tej wypowiedzi już jestem pewien, że twoja mentalność sięga dna i wodorostów. DPF mam i go nie sprzedałem i nie napisałem też, że należy go wycinać. Pisałem o twoim błyskotliwym porównaniu do siebie dwóch zupełnie różnych elementów auta, pełniących zupełnie dwie różne funkcje. Porównanie dpf z hamulcami pasuje jak siodło do świni. Ale czytanie ze zrozumienie u ciebie jest żenująco słabe, dlatego nie dziwię się.

Z noblem i rols srojsem - za chiny nie wiem o czym ty piszesz. Jakie raty, rolls roycy ?

I na koniec podróżniku wielki, zwisa mi to czy ty musisz dużo podróżować, czego potrzebujesz i na co cię stać. Bierzesz kredyt, to znaczy że nie masz gotówy i cie zwyczajnie nie stać. Farmazony i jakieś tłumaczenia o ratach i serwisowaniu ASO sobie daruj, dzisiaj rate płacisz, jutro możesz nie mieć za co. Stać cie na zaciągnięcie kredytu, ale nie na auto.

Edytowane przez sKarlosMegane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to szczęście, że nie muszę jeździć za granicę na zarobek.

To akurat całe szczęście, że nam wstydu nie przynosisz.

Dygresje o reprezentowanym przeze mnie poziomie możesz sobie śmiało podarować. Rozumiem, że sam siebie uważasz za wielkiego erudytę i przedstawiciela elity intelektualnej, skoro zwracasz się do interlokutora per ćwierćinteligencie... Znajdź więc sobie kogoś sobie równego do dyskusji (proponuję poszukać w rynsztoku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przypuszczam, że Polacy są fanami starej motoryzacji i z premedytacją zanieczyszczają miasta spalinami swoich "wymarzonych" pojazdów. To, czym jeżdżą nasi rodacy jest odzwierciedleniem sytuacji ekonomicznej kraju. Chciałbym, aby mój dochód pozwalał na zakup, powiedzmy, co 5 lat nowego samochodu klasy scenica, ale to chyba odległa przyszłość.

 

 

Może i odzwierciedla zasobność portfela Polaków, a może i nie.

Bo wiele jest osób, które wolą kupić 20letnie bmw serii 7, niż 5-7 letnie renault, czy nowszą dacię.

 

Co nie zmienia faktu, że sporo osób kilka lat temu kupiło używane auto i nie stać ich na zmianę na coś lepszego. Więc jeżdżą tym, którym mają skoro się nie psuje albo jest tanie w naprawach. Takie ich prawo. I nie widzę powodu, dla którego mają być dyskryminowani.

Jak już chcieć zakazów wjazdu do miast, to wprowadzić zakaz wjazdu do określonego obszaru dla WSZYSTKICH aut. Wtedy to będzie sprawiedliwe. I pozwolić tam na wjazd no jednośladom.

Centrum Poznania jest ostatnimi czasy tak zakorkowane, że szkoda gadać. Chociaż aktualnie to czasami całe miasto stoi a nie jedzie. Dobrze, że przesiadłem się na 125tkę i śmiało posuwam się do przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym polega funkcjonowanie w społeczeństwie, że jeśli chcesz w nim żyć, to musisz się dostosować do zasad w ramach niego ustanowionych.

Trafne stwierdzenie i zgadzam się z nim, ale...trzeba mierzyć siły na swoje zamiary. Kierując się tylko i wyłącznie takimi zasadami wprowadźmy w Polsce ceny paliwa po 30zł za litr. Trzeba się dostosować do zasad, a jak nie umiesz to masz problem. Tylko nie licząc się z możliwościami społeczeństwa na przykład po takim kroku wiele dzieci będzie musiało jechać całe miasto komunikacją do szkoły bo tatusia nie stać na paliwo. W Twoim rozumowaniu będzie to, że nie umie dostosować się do ogólnie przyjętych zasad. A nie umie się do nich dostosować bo kraj w którym żyje nie potrafi zrozumieć tego, że większa cześć społeczeństwa nie ma perspektyw i możliwości na dopasowanie się do tych zasad. Tobie się udało, a 20 innym niestety nie i to wcale nie oznacza, że są nieudacznikami.

Czy rozumiesz o co chodzi? Wolność wolnością, ale powtarzam jeszcze raz, że trzeba mierzyć siły na zamiary.

A kredyt? Nie każdy chce żenić się z bankiem. Ja sam należę do tych ludzi, którzy się nie zadłużają. Kupuję jak mam gotówkę na to. Nie mam to nie kupuję. Życie jest brutalne i już raz mnie doświadczyło niemiło. Nigdy nie wiesz kiedy los obróci się przeciwko Tobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie. Powiedzmy sobie szczerze, ile razy mieliśmy sprawdzane na przeglądzie silnikach benzynowych skład spalin a w dieslach dymienie silnika? Mogę się założyć, że może maksymalnie raz. I tutaj jest problem. Diagności podchodzą do tego z przymrożeniem oka. I silniki dobrze wyregulowane nawet sprzed 1996r. spokojnie przejdą badania eko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdżę do takiego punktu badań technicznych, że przy każdych badaniach ma sprawdzane spaliny, a ostatnio to ważność gaśnicy i zbieżność też mi w aucie sprawdzali.

diagnosta był wyraźnie zmartwiony, że nic nie znalazł. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Państwo niejako chce zmusić Nas, posiadaczy starszych samochodów do zadłużania się na lata lub do jazdy autobusami. Dziękuję bardzo- udawanie zamożnego z autem na kredyt to głupota do potęgi. Auto mam na jakie mnie stać. I jeszcze płatność za naklejkę- kolejny sposób na wyciągnięćie od Nas PLNów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie bez przesady z tym kredytem i głupotą. Auto można na kredyt a kasę na zakup przeznaczyć na inwestowanie lub kiszenie w skarpecie w razie W. Kupiłem sobie nowe auto z małym kredytem bo po latach trudnego dzieciństwa , problemów rodzinnych i wiatru w oczy żem się wkur.. i zaszalał. Nie ważne. Ja do centrum wjadę ale dlaczego ustawodawca chce zmusić na chama właścicieli starszych samochodów do zmiany na nowszy. Przecież nie jeździ starym dlatego że lubi a dlatego że go nie stać. Jeśli człowieka nie nakarmisz to choćby nie wiadomo jak go dusić to się nie zes.... Tyle. Prawo dla wszystkich albo dla nikogo. Nie można wjeżdżać do centrum i koniec tematu, autobus tramwaj trajtek czy kolejka dla wszystkich. Niezależnie czy posiadasz poldżera czy funkel nówka luksusa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!