Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Nadmierne zużycie oleju


kogutor

Rekomendowane odpowiedzi

Okey, teraz jasne. Rozumiem, że lepszość rozwiązania z bezpośrednim wtryskiem LPG do komory spalania, nad benzyną jest taka, że rozprężenie LPG jest tak gwałtowne, że chmura która powstaje, nie zmywa tak bardzo ze ścianek filmu olejowego, jak przy zwykłym wtrysku paliwa. Zgadza się?

Bo cały wątek dotyczy ubywania oleju i ew. braku smarowania, które skutkuje uszkodzeniami pierścieni i późniejszym coraz większym zużyciem oleju.

No chyba, że ubywa tego oleju z jakiegoś jeszcze innego powodu, ale jakiego?

 

Co za ironia. Jeżeli to prawda, to na początku jest za słabe smarowanie, a potem za duże :(

 

Pozdro

Edytowane przez Jwax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ubywa oleju przede wszystkim z powody wady konstrukcyjnej całego bloku silnika. Wtedy nawet stosowanie się do głównych zasad (bez pałowania na zimnym, zmiana oleju co 8k km, a nie co 30k km jak podaje ASO :blink:) nic nie daje. Pomaga jedynie remont, ale wiadomo, że ASO będzie wciskać kit, że źle jeździmy.

 

Dla mnie podstawa to spokojna jazda na zimnym, niedopuszczanie do jazdy na oleju bez właściwości smarowania i przede wszystkim studzenie turbiny. Dużo ludzi dalej myśli, że studzenie jedynie w doładowanych dieslach, a to błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do silników z bezpośrednim wtryskiem mozna zainstalować o wiele tańszą instalację 5-generacji, wtedy dodatkowe wtryskiwacze gazowe (fazy lotnej) zamontowane są w kolektorze ssącym przed zaworami

Myślałęm że V-gen to pośredni wtrysk gazu w fazie ciekłej (czyli odpada parownik a potrzeba pompy gazu).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak masz rację IV-gen to lotna, V-gen to ciekła, gdzie wtryski LPG są w kanale dolotowym, a VI-gen przez wtryski benzynowe.

Edytowane przez witman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Megane silnik 1.2 od nowości przejechane 7 tyś km ( połowa długie trasy, połowa miasto) ubytek oleju ( ok 1/4 na bagnecie - 0,7 litra oleju dolane) - jazda mega ostrożna, z docieraniem i chłodzeniem - no cóż ten tym tak ma, za miesiąc zmieniam olej - zobaczymy co dalej.

Edytowane przez Histe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dość podobne zużycie z tym, że mierzone na dłuższym odcinku po zakupie używanego z przebiegiem 47 tys.km w 2016. Przejeżdżając prawie 20 tys. km w ciągu trzech kwartałów zużywał około 1 litr na 8 tys. km. Ale nieregularnie. Czasem częściej, a czasem rzadziej dolewałem. Np. w tej chwili ok.3 tys. km po wymianie nie zauważam wcale zużycia.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witajcie

Moje spostrzeżenie po wymianie na olej LM jest następujące:

Po wymianie i zalaniu silnika do fula olejem LM przy około 49 tyś/km najechałem nie cale 58000 km, na szczęście miałem dolewkę trochę oleju w baniaku, olej już spalony przez silnik i została mi jedna kropka do polowy po przejechaniu nie całych 10 tyś/km oleju na dolewkę już nie mam,czyli przez ten dystans (około 9000 km. dolałem to co zostało około 400 ml. podsumowując chyba nie jest źle na 9000 km. spalił około 1 litra oleju), teraz pojawił się następny problem, przy rozgrzanym silniku zacząłem wyprzedzać i po przekroczeniu 3000 obr/min zauważyłem biały dym za mną w środkowym lusterku, nie wiem co to może oznaczać, jeszcze chce przetestować gdzieś na trasie to przyśpieszanie i dać w palnik powyżej 3000 obr/min. W dodatku przy ruszaniu na zimnym silniku silnik i sprzęgło zachowuje się normalnie, po rozgrzanym silniku przy ruszaniu zauważyłem dziwne zachowanie auta tak jak by przednie koła buksowały (wstrząsy) a ruszam spokojnie, zawsze, nie wariuje i jeżdżę spokojnie, ludzie pomocy !!!!! co to może być??!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To buksowanie przy starcie miałem u mnie w Coupe (1.4 TCe, pojawiło się przy około 20 tys. km przebiegu) - start z jedynki minimalnie więcej gazu i takie uczucie jakby mieliło w miejscu albo włączał się jakiś system. Po zmianie mapy (chip tuning) od kilku miesięcy nie miałem tego ani raz.

Co do białego dymu - miałeś rozgrzany silnik? Nie ubywa Ci płynu chłodzącego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik był rozgrzany, na zimnym silniku nie przekraczam 3 tys obrotów raczej staram się zmieniać bieg na zimnym silniku w okolicach 2200/2300 obr/min.

Nie zajrzałem do płynu chłodzącego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy rozgrzanym silniku zacząłem wyprzedzać i po przekroczeniu 3000 obr/min zauważyłem biały dym za mną w środkowym lusterku, nie wiem co to może oznaczać,

 

Czy to nie jest tak przypadkiem, że skoro silnik bierze olej to również go spala w następstwie czego powstaje biały dym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biały białemu nie równy, dymek może być biały jak para wodna, a możne być jasny szaro-niebieski, taki jak w dawnych dwusuwach i to jest oznaką spalanego oleju, czyli pierścienie ewentualnie uszczelniacze na zaworach w tym jednak przypadku co opisuje kolega darekgt to będą to pierścienie.

darekgt sprawdź czy tuż po uruchomianiu zimnego silnika nie puszcza dymka, a po chwili jest normalnie.

Edytowane przez witman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko mi będzie samemu sprawdzić będę musiał wziąć kogoś do pomocy przy odpaleniu samochodu, a jeżeli by się pojawił dymek i po chwili zniknął to co może być? czy przy rozgrzanym silniku też można tak sprawdzić? też będzie to wiarygodne? tak się zastanawiam czy nie podjechać do niezależnej stacji kontroli pojazdów żeby zrobili pomiar spalin i czy mieści się w normie Euro 5 bo Megane III z 12.2014 ma chyba Euro 5. 1,2 Energy Tce 130 KM.

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.7 Ludzie :!:

Czytajcie przed wysłaniem to co palce "nastukały" na klawiszach :!:

Poprawcie, wstawcie odpowiednie znaki przestankowe. Zacznijcie nowe zdanie wielką literą :!:

Nikt was nie goni :!: Nie ogłaszaliśmy konkursu wklepywania literek na czas :!: ;)

Trochę szacunku dla czytających. -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dym powinien być po dłuższym postoju np po nocy. Jeżeli to np uszczelniacze zaworowe to olej z głowicy ścieka do cylindrów, gromadzi się w komorze spalania i przy zapalaniu silnika to on się pierwszy spala (z tłumika puszcza bączka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!