Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl

Recommended Posts

15 mm to ciężko trafić nowy klocek z taką okładziną :) więc coś jest nie tak.

Na serwisy w takich przypadkach trzeba brać poprawkę. Zakładają, że auto pojawi się na następny przegląd po olejnych 30 tyś, kilometrów. Dlatego dosyć asekuracyjnie zalecają wymianę na nowe.

Napisano (edytowany)

Witam

Nadszedł czas na wymianę tyłu w megance3. Jako, że rozrzut cenowy i co za tym idzie jakościowy jest duży co podpowiecie ? Znalazłem coś takiego i wygląda na " oryginalne" i jakościowo dobre za 590zł.

https://allegro.pl/oferta/tarcze-klocki-tyl-renault-megane-iii-hb-coupe-snr-7748764660

I coś takiego tańsze dość znacznie ale czy też dobre.377zł. Z tego co czytałem to te tarcze Mikody niezłe.

https://allegro.pl/oferta/tarcze-z-lozyskiem-klocki-tyl-renault-megane-iii-7474748419

Edytowano przez fabi55

Napisano (edytowany)

Witam

Jeżdżę Fluencem 1.6/ 110KM rocznik 2010, przebieg 120000. Pierwszą wymianę tarcz i klocków robiłem przy ok. 70tyś. Zamontowałem oryginalne tarcze przód i tył, oraz klocki TRW (fabryczne klocki też były TRW). Za komplet zapłaciłem 940 zł. Obecnie szykuję się do wymiany tarcz z tyłu. Są już poniżej 7mm, ale co najdziwniejsze klocki są prawie nie ruszone. Podczas hamowanie przez całe  ostatnie 50 tyś. tył bardzo dobrze działał (skuteczny i cichy), ale zastanawia mnie dlaczego klocki tak szybko wykończyły tarcze.

Oryginalne z pierwszego montażu klocki miały inną wadę, bardzo piszczały gdy się nagrzały.

Zastanawiam się co teraz kupić. Myślę, że nie będą to oryginały. 

Napisano (edytowany)

U mnie było tak, przebieg 60tys wymiana klocków przód, przebieg 120tys (2tyg temu) wymiana tarcz I klocków tył. 

Za rok pewnie będę miał ok. 137tys I będzie wymiana tarcz i klocków przód. 

PS

U mnie tarcze tył miały poniżej 7mm pewnie przez ostatnie 2-3 lata :)

Zestaw tył ATE jest cichy (zrobiłem na nim obecnie ok. 1tys)

Edytowano przez gophfer

No to tył wymieniony tarcze oryginalne z łożyskiem SNR klocki TRW. Koszt zestawu 590 z dostawą. Teraz chodzi jak po szynach.

Hejka. Zamierzam wymienić tarcze i klocki - tył. Jakie polecacie???? 

Szukam skutecznych klocków do meganki 3 2.0 mam ciężka nogę ATE jak dla mnie mało skuteczne przy jeździe na autostradzie i nie tylko może coś polecice. Ferie performance nie występuje na przód do tego auta jedynie znalazłem EBC green