Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Recommended Posts

Miałem temat chwilę odłożyć w czasie ale z uwagi na powyższe jutro idę do motoryzacyjnego zamówić tarcze na szybko. Jak zamówię rano to będą może nawet tego samego dnia koło południa i może uda mi się znaleźć zakład który dokona wymiany dość szybko.

Dziwne jest, że po obu stronach tak samo (?).

Ledwo co byłem na przeglądzie w SKP. Diagnosta sprawdzał hamulce i na maszynie i zaglądał z latarką z obu stron. Nie zgłaszał żadnych uwag.

Kiedyś miałem nawiercane Brembo, do czasu aż zaczęły się pęknięcia między otworami. Jak to możliwe?- a jednak.

Hamulce, to nasze życie 

1 godzinę temu, jabrze napisał:

Hamulce, to nasze życie

Wiadomo. Jutro działam w temacie. Mam nadzieję, że uda się szybko ogarnąć temat bo nie ma praktycznie dnia kiedy to auto jest nam zbędne.

Dodano 16:46

Kolego @jabrze alarm odwołany, a zdjęcia z uwagi na perspektywę chyba wprowadziły nas w błąd. Właśnie byłem oglądać tarcze. Co prawda kół nie ściągałem ale świeciłem sobie latarką i kukałem gdzie się da. Wszystko wygląda ok, a te pęknięcia chyba zasymulowała inna powierzchnia (ta przed wentylacją) ponieważ przy obniżeniu aparatu w kierunku środka felgi faktycznie na zdjęciu wychodzą niby pęknięcia, których de facto nie ma.

Jutro zamiast kupować tarcze na szybko pojadę gdzieś żeby zrzucili koła, obejrzeli tarcze i je zmierzyli jeśli będą mieli suwmiarkę.

20191103_164023.thumb.jpg.d1680ff29f782fb2fdf0d8902c403c45.jpg

Witam,

Chciałbym odświeżyć temat. Po przeczytaniu wszystkich postów odnośnie tarcz i klocków hamulcowych do Megane III mam straszny mętlik w głowie a w mojej Megi nadchodzi moment wymiany zestawu na oś przednią. Obecnie mam założone oryginalne tarcze oraz klocki TRW zwykłe które strasznie pylą ale siła hamowania jest ok.

Znalazłem kilka zestawów na allegro:

https://allegro.pl/oferta/oe-renault-tarcze-klocki-przod-megane-iii-280mm-9421368253   - OEM 426zł

https://allegro.pl/oferta/trw-tarcze-klocki-przod-renault-megane-iii-280mm-8940339937 - TRW 345zł (Ewentualnie tarcze TRW + klocki TRW DTEC - 360zł)

https://allegro.pl/oferta/zimmermann-tarcze-klocki-przod-renault-megane-3-9394684838 - Zimmerman 416zł

https://allegro.pl/oferta/jurid-tarcza-hamulcowa-przod-562529jc-9667395792 + https://allegro.pl/oferta/jurid-klocki-ham-ceramiczne-przod-573268jc-9441324535 - Jurid + klocki Jurid White 440zł

ATE odpuściłem gdyż ostatnio słyszałem o większej ilości reklamacji. I teraz rodzi się pytanie, czy OEM z allegro to dobry pomysł? O TRW naczytałem się że siła hamowania słabsza niż na OEM ale czy to wina poszczególnych egzemplarzy ciężko stwierdzić. O Zimmermann za dużo nie słyszałem oprócz jednej pozytywnej opinii. Co do Jurid, to dużo dobrego było na temat klocków Jurid White, ale na temat tarcz cisza. 

Czekam na wasze przemyślenia i opnie. 

Może nie odpowiem na twoje pytanie ale na tylnej osi mam klocki brembo i wystarczy 50 km żeby koła były czarne a z przodu bez śladu. Czytałem kiedyś że te zaciski trw które są z tyłu mogą powodować taki stan rzeczy. 

Z przodu mam zwykle trw z tarczami trw i jestem bardzo zadowolony 

:lapka:

Regulamin forum się kłania :!: - Prezes 

Chyba jednak zdecyduje się na TRW + klocki TRW DTEC. 

Dnia 7.10.2020 o 21:18, Kriss87 napisał:

Może nie odpowiem na twoje pytanie ale na tylnej osi mam klocki brembo i wystarczy 50 km żeby koła były czarne a z przodu bez śladu. Czytałem kiedyś że te zaciski trw które są z tyłu mogą powodować taki stan rzeczy. 

Z przodu mam zwykle trw z tarczami trw i jestem bardzo zadowolony 

czy oby na pewno ? jest dużo podróbek brembo wiec nie byłbym taki pewien ze masz ori skoro tak brudzą.

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

trw ate nie brudzą miałem na przód trw a na tył ate i felgi czyste 

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

a jak komuś zależy na tym by felga lśniła to podobno boscha są bez pyłowe.

Regulamin forum się kłania :!: - Prezes 

Przyszło mi w końcu wymienić tarcze i klocki na przedniej osi mojej Megi. Zdecydowałem się na TRW.

Edytowano przez pbet

Dnia 18.10.2020 o 12:33, pbet napisał:

Po co mnie przedrzeźniasz :?:

Bierzesz klocki TRW o zmniejszonym poziomie pylenia?

Regulamin forum się kłania. pkt 5 :!: - Prezes

@pbet TRW TRW nie równe, są linie tańsze i droższe. Proponuję linię DTEC (ceramika) Cena ok 25% wyższa. Nie pylą i nie piszczą. Ja co prawda jeżdżę na ATE, ale to taki już mój snobizm do dobrych hamulców trochę.

@Kriss87 @omega warsztat założył mi klocki GDB1789 i tarcze DF6072. Na razie docieram, a właściwie żona.

• Like 1

Dnia 19.10.2020 o 15:45, pbet napisał:

Po co mnie przedrzeźniasz :?:

Mam ten sam zestaw z przodu. Będziesz zadowolony.

Regulamin forum się kłania. pkt 5 :!: - Prezes

Przejechanie około 500 km. Jest ok. Zestaw do polecenia. 

Jako, że przyszła i czas i na wymiana w moim 2.0 DCI tarcz to i od razu zmienię sobie klocki. Nasuwa mi się pytanie czy zestaw z Brembo na przód będzie okey, czy lepiej będzie poszukać czegoś innego ? Nie ukrywam, że zależy mi na tym, żeby dość dobrze auto hamowało. U znajomego w 1.5dci zmiana na brembo bardzo dużo dała i zastanawiam się czy u siebie też to robić. Myślę, że raczej oryginał bo bardzo popularny sklep. Od razu wezmę zestawy naprawcze w sensie gumki i prowadnice (dla spokojnej głowy wymienię sobie od razu).  Zestaw z tej aukcji:

https://allegro.pl/oferta/brembo-tarcze-klocki-przod-renault-megane-iii-296-8701947758