Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Nie odpalił a akumulator chyba ok?


Rekomendowane odpowiedzi

Rozumiem że może tak być, ale faktycznie nie poparliście swoich wypowiedzi niczym sensownym.

Skoro na prostowniku był w połowie naładowany, miernik pokazuje 13,2 w stanie spoczynku a 13,8 przy obciążeniu, to na jakiej podstawie twierdzicie że aku do wymiany?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I właśnie wtedy był pomiar przy odpaleniu, kręceniu rozrusznikiem a potem przy odpalonym silniku. Standardowy pomiar jaki jest sugerowany aby ocenić stan ładowania aku. I z pomiarów wychodzi że jest ok. Dlaczego zatem twierdzicie że jest do wymiany?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas kręcenia rozrusznikiem wyszło Ci napięcie 13,2V?

Na dobrym akumulatorze przy kręceniu spada napięcie do ok. 11V.

Pomierz to dokładnie, albo podjedź do sklepu z akumulatorami, żeby dobrze sprawdzili jego stan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słychać było cyknięcie po przekręceniu kluczyka po czym gasły wszystkie diody na desce i nic.

Praktycznie to masz trzy możliwości do wyboru:

-rozładowany akumulator

-zaśniedziała któraś klema

-słaby styk na lince-plecionce podającej masę z karoserii na silnik

W dwóch ostatnich przypadkach wszystko będzie działać a rozrusznik może nie pokręcić silnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

onifer sam napisałeś, że auto nie odpaliło, a po podłączeniu akumulatora pod prostownik po tej akcji prostownik wskazał połowę naładowania akumulatora. Czyli jak dla mnie akumulator jest już szrot i długo nie pociągnie. Podjedź do sklepu sprzedaży akumulatorów i poproś o zrobienie testu akumulatora pod obciążeniem czymś takim jak na obrazku.

 

thumb_hosting_zdjec_1442775931__tester.jpg

 

Zdjęcie ściągnięte z netu.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mam rozumieć, że już tak drastycznie zmniejszyła się pojemność akumulatora że jest właściwie do wymiany. Skoro tu nie odpalił, a tu na prostowniku pokazał ponad połowę naładowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem na teście w sklepie z akumulatorami. Faktycznie aku jest do wymiany.

Gość stwierdził że ten co mam 55ah 480 prąd ładowania jest w ogóle za slaby do silnika 1.4 16v i sugeruje 60-62ah z min. Ponad 500 prądem.

 

Dodano: 21 wrz 2015 - 12:34

Najtańsze są aku Volt i Zap ok.200zl ale nie wiem czy nie będę szukał aku Forse z którym miałem dobre doświadczenia w poprzednim aucie

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat do tego silnika 55Ah jest wystarczający.

Ja ze swojej strony mogę Ci polecić Tuborg/Autopart (te same akumulatorami pod dwoma markami).

Tani, produkowany w Polsce, 3 lata gwarancji i mało reklamacji.

Autopart jako jeden z nielicznych producentów sam wytwarza płyty ołowiane od zera (łącznie z pozyskiwaniem tlenku ołowiu).

Myślę, że w tym przypadku warto zaufać polskiej myśli technicznej.

Edytowane przez Pawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stwierdził że ten co mam 55ah 480 prąd ładowania jest w ogóle za slaby do silnika 1.4 16v i sugeruje 60-62ah z min. Ponad 500 prądem.

Głupoty prawi. Ja miałem 44Ah z ASO i dawał radę w megance II przez 5 lat. Jak padł to założyłem 54Ah i też daję radę bez problemu odpalić auto.

 

Dodano: 21 wrz 2015 - 21:03

Tylko uważaj podczas zakupu aby nie wcisnął Tobie leżaka magazynowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

u mnie po mrozach również nie odpalił, kontrolki się świecą ale zupełna cisza po przekręceniu. Podłączyłem akumulator do prostownika i wskazów pokazuje 5 amperów, zgodnie z instrukcję ma być coraz mniej amperów.

Zastawiam sie czy to pomoże, bo po przeczytaniu na forum nasuwają się wnioski:

1. kwestia akumulatora - po naładowaniu odpali

2. akumulator naładowany ale nie odpali, być może kwestia rozrusznika lub alternatora ( jak to sprawdzić ?)

3. akumulator do wymiany - w jakich sklepach można sprawdzić czy akumulator jest na złom ?

 

Na razie nie wiem o co chodzi po kolei będę sprawdzał. Wszelkie wskazówki mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad1) Jak odpali to raczej akumulator, możliwe, że się rozładował. Tym bardziej, że na prostowniku pokazał Ci 5A zaraz po podłączeniu. Prąd powinien spadać w miarę ładowania.

Ad2)Jak rozrusznik kręci, a nadal nie chce odpalić to przyczyna leży gdzie indziej. Jeżeli nie kreci to trzeba sprawdzić dlaczego. Rozrusznik to zwykły silnik elektryczny, trzeba zacząć od sprawdzenia kabelków, raczej nie jest możliwe bez dostania się pod auto. Spróbuj poruszać samochodem, nawet go trochę przepchnąć. Może kabelki nie mają styku.

Ad3) U mnie "w mieści" we wszystkich sklepach mają mierniki pozwalające na sprawdzenie stanu akumulatora. Robią to nawet za darmo ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!