Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Brudzące się od środka reflektory przednie w megane limited 2014


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.,

W mojej megance limited rocznik 2014 zauważyłem, że mam od środka brudne reflektory. Na początku było delikatne zabrudzenie na jednym reflektorze a teraz już mam na dwóch. Prawy (zabrudzenie jest widoczne najlepiej na tym elemencie dekoracyjnym wewnątrz reflektora) jest znacznie bardziej zabrudzony niż lewy ale efekt postępuje (w załączeniu zdjęcia).

ASO kontaktowało się z Renault Polska i uzyskało informację "....dostaliśmy brak zgody od importera na wymianę lamp.

Gwarant uzasadnia to iż, związane jest to z działaniem systemu chłodzenia/wentylacji we wnętrzu reflektora. W wyniku cyrkulacji powietrza chłodzącego wnętrze, dostają się wraz z powietrzem do jego wnętrza pył drogowy, kurz wilgoć. itd. Wentylacja - chłodzenie reflektora jest konieczna z uwagi na dużą emisję cieplną żarówek. Wymiana reflektora nie zmieni w/w zjawiska, będzie ono zawsze występowało"

 

Czy w waszych megankach też zaobserwowaliście takie zabrudzenia? Co o tym myślicie?.

Miałem megane II i lagune III i nic takiego nie miało miejsca.

Nawet nie zauważyłem tego na samochodach innych marek bez znaczenia na wiek auta.

 

pozdrawiam

post-74544-0-21788600-1443032731_thumb.jpg

post-74544-0-93131500-1443032745_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobnie w obydwu swoich przednich reflektorach w sceniolu II 2007 i też mnie krew z tego powodu zalewa. Oryginalne HELLA.

Dodatkowo mam tam soczewki, więc jakakolwiek opcja czyszczenia przez otwory po żarówkach jest niemożliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku również nie parowały. Problem jest w tym, że moim zdaniem tak nie powinno być. Importer oczywiście twierdzi że ten typ tak ma. Zauważyłem że w tych wersjach megane III limited są jeszcze montowane reflektory z srebrnymi wstawkami. Widziałem kilka takich aut i żadne nie miało tego problemu. Ja mam białe więc może tu gdzieś leży problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Gwarant uzasadnia to iż, związane jest to z działaniem systemu chłodzenia/wentylacji we wnętrzu reflektora. W wyniku cyrkulacji powietrza chłodzącego wnętrze, dostają się wraz z powietrzem do jego wnętrza pył drogowy, kurz wilgoć. itd. Wentylacja - chłodzenie reflektora jest konieczna z uwagi na dużą emisję cieplną żarówek. Wymiana reflektora nie zmieni w/w zjawiska, będzie ono zawsze występowało

 

Importer umywa ręce, (sam pewnie nie wie od czego ten syf) to co opisał w jakimś tam % się sprawdza, lecz raz to się dzieje raz nie, trudno tak naprawdę powiedzieć dlaczego tak się dzieje/czym to zmyć itp, 10 par reflektorów nie ma tego, jedna czarna owca się znajdzie, samo umycie wodą i płynem nie da rady tego zmyć. Trzeba to niwelować jak tylko delikatnie się to pojawi, potem temp żarówek itp wgryzie się w wewnątrz szkła reflektora i trudno będzie to usunąć. Rada im wcześniej to się umyje tym to lepiej zejdzie, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś spojrzałem u siebie i też mam brudne (mam białe wstawki), trochę mniej widoczne ale i przebieg mniejszy, wersji z srebrnymi wstawkami nie widziałem, ale na takich faktycznie nie powinno być aż tak widać, może dlatego zmienili... Z wentylacją mogą pisać prawdę, bo moje też nigdy nie były zaparowane i jest garażowany od nowości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie mnie tak przedrzeźniać :?:

Miałem megane II i lagune III. Tam też był system wentylacji w reflektorach i nigdy nie parowały. Nigdy nie były też brudne. Irytuje mnie fakt że meganka III nie jest nowym modelem gdzie mogą wystąpić błędy "wieku dziecięcego".

Będę składał reklamacje w Renault Polska. Zobaczymy.

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.13 -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

To ja trochę inny problem mam w moim Fluence: http://megane.com.pl/topic/62695-renault-fluence-przednie-reflektory-problem-z-reklamacja/

I zauważyłem, że samochody innych marek z takim typem reflektorów (czy to Ford, Porsche, VW i inne) też mają ten problem...

Chociaż dla mnie to jest nieakceptowalne...

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Z brudnymi lampami od środka miałem problem w moim wcześniejszym SII 2008r. wyglądało to paskudnie, musiałem zdemontować obie lampy i je po prostu wypłukać, użyłem do tego mieszaniny ciepłej wody, octu i płynu do mycia szyb, a na koniec jeszcze raz przepłukałem dwukrotnie wodą destylowaną, suszarka do włosów i gotowe, po takiej płukance lampy wyglądały jak nowe.

W obecnym SIII z 2013r też już obserwuję delikatne przybrudzenia.

Edytowane przez witman
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Potwierdzam. Od niedawna jestem w posiadaniu MIII po ostatnim liftingu (2014) również w wersji limited. Przednie lampy brudne od środka podobnie jak na zdjęciach. Sprzedawca (ASO) argumentował systemem wentylacji i wkradającym się do środka pyłem. Niby ten typ tak ma. Mam jeszcze gwarancję (przedłużona przez 1 właściciela) i zastanawiam się czy jest sens w ogóle to zgłaszać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

ja mam tak samo... ;/ 2014 gt line. Dziwne, że tak dużo osób to zgłasza. Może w różnych wersjach są inne uszczelki. Często na początku wszystko jest ładnie a potem im dalsza produkcja tym producent szuka oszczędności. Spotkałem się, że ja miałem jakieś uszczelki a inna osoba już ich nie miała. Ja mam tylko na tym białym pasku na razie. Jak to wyczyścić, bo światła są wysuwane a mowa aby całkowicie to wyjąć ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam też mam ten problem na obu reflektorach, tak właśnie myślałem żeby to zgłosić ale widzę że nie uwzględnią mi tej reklamacji. Mimo to pojadę do serwisu i zgłoszę to. Też posiadam wersję Limited z roku produkcyjnego 12.2014

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!