Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Brudzące się od środka reflektory przednie w megane limited 2014


Rekomendowane odpowiedzi

jedź. Każde ASO jest zawsze trochę inne. Zawsze mogą coś innego powiedzieć niż inne aso. Może nawet jak sprowadzi się wszystko do jednego to może chociaż podpowiedzą gdzie jest ten otwór. I zaślepić go testowo można. Może uda się problem rozwiązać a jak nie to zawsze można odetkać a para wyleci. Ty poświęcisz pół godziny i masz głowę spokojną a my będziemy wiedzieć co dalej. Ja dziś znalazłem komara w środku ;/ (a z moją pedantycznością...)

ps. Mam te same światła i przód. Jak podjedziesz do aso to ja w zamian sprzedam Ci fajny patent (11 zł) na przód tego samochodu :)

Edytowane przez dreq02
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba tak zrobię. Nic do stracenia, a gwarancji jeszcze parę kkm mi zostało po 1 właścicielu. W okolicy mam dwa ASO więc jak w jednym określą mnie z kwitkiem pojadę do drugiego :) Co to za patent?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Sceniku 2013r. bardzo podobnie, widać w kilku miejscach obu lamp dziwne "wykwity", natomiast w Megance Coupe GTline z 2011r. lampy są idealne, a oba auta są identycznie użytkowane, konserwowane i garażowane. Jedyna różnica w lampach to Scenik ma Bi-Xenon, a Megi jest na H7

post-16747-0-38252600-1495966785_thumb.jpg

Edytowane przez witman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odesłali mnie z kwitkiem twierdząc, że nie ma podstaw do reklamacji, a moja dodatkowa gwarancja nie obejmuje takich rzeczy jak elementy dekoracyjne, reflektory i jeszcze kilku innych rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odesłali mnie z kwitkiem twierdząc, że nie ma podstaw do reklamacji, a moja dodatkowa gwarancja nie obejmuje takich rzeczy jak elementy dekoracyjne, reflektory i jeszcze kilku innych rzeczy.

Tak jak mojego kuzyna z podobnym problemem tylko, że w Volvo V40 2015r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patent napisze ale w dziale tuning :) dziś nie dam rady ale na dniach już tak. To renault jest delikatnie mówiąc po.mylone. Jest problem to oni nie widzą, ciekawe jak to kiedyś wyczyścić bo może nie teraz ale za jakiś czas przyjdzie taka pora. A nawet jak i tak jest mało to słabo wygląda. Może by gdzie do centrali napisać? Nie spotkałem się w odpowietrzeniu kloszy. Ale widzę, że nie jestem sam z tym problemem.

 

A co do postu wcześniejszego kolegi Witman. W xenon jest nalot, a w h7 jest ok? Dziwne, mam zwykłe światła (nie xenony) i to u mnie jest.

Edytowane przez dreq02
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat chyba do odpuszczenia z nadzieją, że stan nie będzie się pogarszał. Zastanawia mnie czy można przygotować jakaś płukankę i zanurzyć w niej reflektory na jakiś czas tylko czy wypłuka i nie zaszkodzi np. odbłyśnikom.

W necie znalazłem zakład specjalizujący się w regeneracji reflektorów z miejscowości Turew (ponoć godny polecenia) ale cena z kosmosu (przykład dla lamp z 2008 roku)

Kompleksowa renowacja – w skład której wchodzą:

- polerowanie klosza z zabezpieczeniem

- rozklejanie lampy

- regeneracja odblasku

- czyszczenie lampy w środku

Cena: 450 zł. Za sztukę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już pisałem, że płukałem lampy Xenon w Sceniku II, letnia woda, odrobina octu i płynu do mycia szyb na koniec dwa razy wypłukać wodą destylowaną, wysuszyć suszarką do włosów i lampy jak nowe.

Edytowane przez witman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze lepiej, że są zwykłe, bo w lampach xenonowych w środku jest dodatkowy silniczek od sterowania soczewkami przy skręcie, który nie powinien być traktowany wodą, a w lampach z H7 takiego ustrojstwa nie ma.

Edytowane przez witman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam po dłuższej przewie :-)

 

Ja Panowie zgłosiłem moje przednie lampy do reklamacji po 2 tygodniach sprowadzania przez ASO lamp w wersji Limited jutro jadę na wymianę dwóch przednich lamp na nowe :-) 

Pokazałem że się pobrudziły, i nie mam pojęcia od czego, a wygląda to brzydko ale przy okazji będę miał wymieniona lampę w której mi nie działało ustawienie świateł z prawej strony oczywiście to zgłosiłem po tym jak już obie lampy zostały zamówione, chciałem sprawdzić czy moja reklamacja przejdzie z tymi brudami na białych ozdobach wewnątrz lamp.

Także się udało. :-D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!