Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl

Recommended Posts

U mnie obecnie siedzą świece beru. Zamierzam się z wymianą świec przy okazji naprawy turbo. Świeczki juz kupiłem oryginalne (były w dobrej cenie w sklepie internetowym jednego z dilerów reno w Gliwicach. za 4 sztuki dałem niecałe 200pln. Renówki z silnikami tce są dość kapryśne jeżeli chodzi o układ zapłonowy. Oryginalne świece są jednoelektrodowe i jak domniemywam irydowe.

1,4 Tce NGK 140 PLN za komplet

2,0 GT 220 KM po 60 tys. km 400 PLN za komplet - w ASO oczywiście.

Napisano (edytowany)

Ja kupowałem świece do swojej Renault. Mogę polecić. 1,2 Tce 130 KM

Edytowano przez Prezes

Dzięki za odpowiedzi, wymieniłem na oryginalne świece. Cena 60 PLN za komplet, oczywiście poza aso :)

Napisano (edytowany)

U mnie obecnie siedzą świece beru. Zamierzam się z wymianą świec przy okazji naprawy turbo. Świeczki juz kupiłem oryginalne (były w dobrej cenie w sklepie internetowym jednego z dilerów reno w Gliwicach. za 4 sztuki dałem niecałe 200pln. Renówki z silnikami tce są dość kapryśne jeżeli chodzi o układ zapłonowy. Oryginalne świece są jednoelektrodowe i jak domniemywam irydowe.

Beru Z274 są "niestety" z elektrodami platynowymi. Irydowe z tego co się orientuję to NGK ILKAR7A7 (i takie miałem prawdopodobnie od nowości). Ja kupiłem ostatnio w Będzinie Beru za 81,40 za 4 sztuki, NGK są chyba coś koło 35/szt. (swiece-zaplonowe.pl)

Edytowano przez Laros

Ostatnio wymieniałem świece w 1.4 Tce. Zakupiłem NGK ILKAR7A7 (zgodnie z sugestią strony www NGK), po wymianie okazało się, że od nowości w aucie założone były świece NGK ILKAR7F7G (niby do 1.2 Tce). Nie wiem jaka jest różnica pomiędzy tymi świecami, te z końcówką F7G są trochę droższe. Po wymianie poprawiła się nieco reakcja na gaz :)

Przede wszystkim chciałbym się ze wszystkimi przywitać.

Jako, że nie chce zakładać nowego tematu piszę tutaj. Kupiłem swiece, wg specyfikacji na stronie miały pasować do megi( 1.4 Tce 2011r.) Jednakże z powodu braku cienkiej końcówki zacząłem studiować internet i wychodzi mi, że rozmiar klucza to 14, a ja kupiłem na 16. Czy jest możliwe, że te świece pasują do tego silnika ? świeca zapłonowa VALEO 246851 to ten konkretny model. Jeśli nie to jutro zwracam i będę żądał zwrotu kosztów przesyłki z powodu wprowadzenia w błąd.

Edytowano przez Furkey

Katalog Inter Cars pokazuje tę swiecę i ona jest zła. Nawet byś jej nie wkręcił bo ma gwint M14 zamiast M12 Jakby ktoś wniknął to 5 pozostałych jest prawidłowa, ale widać sprzedawcy się spieszyło. Możesz wziąć NGK 91432 (tylko to są drogie świece) lub tańsze BERU 0002240910

Rozumiem, czyli będę się upierał o całkowity zwrot kosztów jakie musiałem ponieść. Dzięki serdeczne za pomoc, pozdrawiam.

Świece na pewno pasujące do tego silnika:

- NGK ILKAR7A7

- Beru Z274

- Eyquem A520

- Champion OE225

Chyba nawet w takiej kolejności brałbym je pod uwagę (Eyquem to część koncernu Beru :rolleyes:).

Zostawiać fabryczny odstęp elektrody 0,7 czy zmieniać? Beru z340.

Pozwól że się podepne :). Zamierzam wymienić świece w mojej m3 1.6 110km 16v, zastanawiam się nad świecami Champion model COPPER PLUS (OE033/T10) i EON TITAN (CET2). Ma ktoś może jakieś doświadczenia z tymi świecami i mógłby powiedzieć, który model lepiej wybrać, no i przede wszystkim jak z ich trwałością ? Także mogę wziąć pod uwagę innego producenta.

Dlaczego akurat takie? Nie lepiej kupić oryginalne na Allegro lub u polecanych na forum sprzedawców części OEM?

Ja mam właśnie o tym numerze.

• Zwycięzca 1

2 godziny temu, pbet napisał:

Nie papuguj.

Dzięki, w takim razie kupię oryginały.

lapka2.gif

REGULAMIN - 

5.13    Pisząc odpowiedź kategorycznie zabrania się cytowania w całości treści postu, który widnieje na liście napisanych jako ostatni. - mireczek01

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się