Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Bagażnik dachowy (bazowy) do Megane III Hatchback.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Od pewnego czasu planuję zakup tzw. belek bagażnikowych do swojej Megane III hatchback z 2014 roku. Chciałbym aby to był dobry firmowy sprzęt, ponieważ samochodem mam zamiar jeździć kilka lat. Czy ktoś miał styczność z tego typu sprzętem? Na co należy zwrócić uwagę? Może się tak zdarzyć, że belki będą cały czas na dachy więc myślę że warto aby były dobrze wyprofilowane tak aby nie gwizdały. Chciałbym również, aby były w miarę szybko montowane/demontowane i posiadały zamki (na wypadek gdybym jednak chciał zdjąć). Niestety nie miałem nigdy styczności z tą tematyką. Czy ktoś może mi podpowiedzieć coś w tej kwestii?

 

Po wstępnych oględzinach znalazłem takie produkty:

 

Oryginalny Renault: http://allegro.pl/poprzeczki-dachowe-renault-megane-iii-5d-oryginal-i5727255590.html

Cruz (nie znam firmy): http://allegro.pl/bagaznik-dachowy-alu-aero-renault-megane-iii-2009-i5671721685.html

Thule: http://allegro.pl/bagaznik-dachowy-thule-renault-megane-coupe-iii-i5727460111.html

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W odpowiedzi na Twój post mam propozycję. Dwa lata temu przed wyjazdem na zimowy urlop firma zmieniła mi (w ramach oszczędności) MIII kombi z relingami na ma MIII hatchback. Wobec tej sytuacji musiałem błyskawicznie znaleźć rozwiązanie dla montażu boxa. Naturalnie oglądałem te wszystkie markowe bazówki ale ceny skutecznie mnie zniechęcały - tym bardziej, że chodziło o doposażenie nie mojego prywatnego auta. Wybrałem dedykowany do MIII bagażnik bazowy polskiej produkcji, dokładnie taki jak na tej aukcji: http://allegro.pl/bagaznik-bazowy-cam-renault-megane-ii-2-2002-2008-i5718472422.html. Pojechałem z nim na ten urlop i potwierdzam jego dobre wykonanie i funkcjonalność. Wiosną firma zmieniła flotę na inną markę i bagażnik leży mi w garażowym archiwum i się kurzy. Jeżeli byłbyś zainteresowany to chętnie Ci go odsprzedam.

Szczegóły i kontakt na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki zestaw Thule jak podesłałeś. Wydaje mi się, ze jakoś taniej mi to wyszło, ale już nie pamiętam ceny. Zaleta to te belki faktycznie są ciche.

Z drugiej strony ten cruze wygląda jak tańsza alternatywa dla Thule (pewnie warto dokupić zamki które są w Thule ) i pewnie warto rozważyć.

Gdy kupowałem rozważałem oryginał i Thule, skończyło się na Thule, bo zamierzałem dokupić uchwyty na rowery od tego producenta a w te belki jakoś fajnie się je montowało. Teoretycznie po dokupienia innego adaptera do stopek można go tez w miarę prosto przenieść na inne auta.

Jestem zadowolony, tak jak pisałem jest cichy... choć nie wiem czy to aż taki argument, bo jeśli montujesz belki to po to żeby coś na nich wozić a wtedy największy hałas generuje to coś. U mnie to box na narty. Jeśli będziesz jeździł z samymi belkami dużo to jest ok i wg mnie warto mieć wingabary (bądź tego Cruz-a bo belki wyglądają tak samo:>).

 

Montaż/demontaż raz zamontowanych belek jest bardzo prosty, można to zrobić w parę minut samemu (bez żadnych narzędzi).

 

Z moich przemyśleń po zakupie całości to przy belkach pewnie nie ma aż takiej różnicy w głośności, ale do boxa bym chyba dopłacił żeby był jak najcichszy. Po 10h autostrady można mieć dość buczenia :)

Jeszcze mi się przypomniało, ze gdy kupowałem gość ze sklepu uczulał na zamki, ze czasami dają chińskie jakieś i po roku bywają problemy... to tak jak byś miał jakieś dokupić, ze może warto dopytać co to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Krzychos - Możesz podesłać poprawny link do oferowanego przez Ciebie bagażnika? Ten, który wkleiłeś niestety nie działa - "Błąd 404: Strona nie została znaleziona".

 

@behbeh - Dziękuję za obszerną odpowiedź. W między czasie robiłem dalej rozpoznanie tematu. Doszedłem do wniosku, że Thule super, ale jednak ostatecznie gdybym miał z tym jeździć na co dzień do nie podoba mi się, że wystaje poza uchwyty mocujące czego nie można powiedzieć o oryginalnym. W oko wpadł mi ten http://allegro.pl/poprzeczki-bagaznik-relingi-belki-renault-megane-3-i5756882497.html chociaż cena wydaję się już być mocno naciągnięta w górę. Powiedź mi jeszcze proszę czy te zamki w Thule to są tylko po to aby zabezpieczyć przed kradzieżą/odkręceniem bagażnika czy to służy również do szybkiego montażu/demontażu bagażnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam u siebie oryginalny bagażnik Renault, ale nie mogę go polecić. Jest jak dla mnie zbyt głośny, wręcz czasami potrafi gwizdać. Ogólnie podjechać pare km się da, ale jakbym miał jechać gdzieś dalej, to już nie. W poprzednim samochodzie jeżdziłem często z bagażnikiem, było głośniej, ale tylko trochę, tutaj się niestety zawiodłem. Jedyny plus, że dostałem go gratisowo wraz z zakupem samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=5383685635&ref=last-visited

Konkretnie u Nich je kupowałem. Profil owalny więc i hałas minimalny.

Chętnie Ci je odsprzedam licząc jak dla forumowicza 40% rabat od prezentowanej ceny.

Zrozumiem jeśli wybierzesz droższe, markowe rozwiązanie choć obecnie na swoim grandtourku wożę na relingach takie "Aguri" i są one nawet cichsze od "Thulii", które pożyczałem od kumpla wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedź mi jeszcze proszę czy te zamki w Thule to są tylko po to aby zabezpieczyć przed kradzieżą/odkręceniem bagażnika czy to służy również do szybkiego montażu/demontażu bagażnika?

Do montażu zamki nic nie maja.

Zamki tylko zabezpieczają pokrywkę przykrywająca miejsce dokręcania stopek i tyle. Bez nich można po prostu podnieść pokrywkę i odkręcić sobie mocowania. W sumie w megance dzięki tym wypustkom które wchodzą w przygotowane dziury od spodu, bez otwarcia drzwi raczej i tak się nie dało by ich zdać, ale ktoś możne Ci złośliwe poluzować np.

 

Aha... to ze belki wystają ma chyba ta zaletę, ze możesz bez kombinowania przekręcić zaślepkę i wsunąć np bagażnik pod rower. Mając mocowanie jak na głównej fotce z tej aukcji (na tych niżej już tez wystaje przy stopkach a nie relingach) chyba tak prosto nie będzie. Dla boxa pod narty to nie różnica... zresztą może w ogóle nie, bo pewny nie jestem :)

Edytowane przez behbeh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...

Witam forumowicze

 

Ostatnio nabyłem bagażnik bazowy do Megane III HTB firmy Mont Blanc podobny do tego jaki podał kolega fabi55 w linku powyżej. Zamontowałem, dołożyłem jeszcze dwa uchwyty na rowery i zdemontowałem. I w tym miejscu mam pytanie, ponieważ po jego zdemontowaniu w okolicy otworów montażowych powstały lekkie wgniecenia od łap mocujących, czy to jest normalne ? Na początku myślałem że przesadziłem z siłą docisku stóp bagażnika ale w sumie nie wkładałem w to wielkiej siły, a jakby nie patrzeć na dachu miałem dwa rowery, które swoje ważą i nie chciałbym żeby podczas jazdy cały zestaw w trasie się zgubił. Bardzo proszę o informację czy są to niestety skutki takiego rozwiązania czy być może musiałbym zareklamować kupiony bagażnik czy też same łapy mocujące. Dodam, że kupiłem zestaw fabrycznie nowy i przyszedł do mnie w oryginalnych opakowaniach firmy Mont Blanc.

Z góry dziękuje za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Ja mam pytanie jak na znanym portalu aukcyjnym zakupuję bagażnik dachowy, to po pojęciem bagażnik są same te poprzeczne belki na relingi (przynajmniej tak to odczytuję ze zdjęć i opisu)? To tego muszę jeszcze dokupić osobno tak zwany box? Rozumiem że bagażnik dobieram pod model auta, a ten box to pasuje do każdego bagażnika czy też trzeba dobierać modelami tzn odpowiednimi uchwytami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W M3ph2 HB mam bagażnik Thule 754 + belki typu Wingbar. Całość kupiłem za ok 550 zł (używka w wersji limitowanej + kit do M3 za 120zł). Za nowy, identyczny zestaw musiałbym zapłacić ok 1400 pln. Bagażnik Thule Pacific 600 kupiłem też używany (6-miesięczny) za 850zł.

Prędkości autostradowe nie robią na całym zestawie wrażenia - przy 150km/h cicho w środku.

Polecam szweda ze względu na możliwość rozbudowy i dopasowania w przyszłości do innych aut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dexterpl

nie wiem jak sprawdzałeś ceny za te thule + wingbary, ale o ile pamiętam dałem za to jakieś 700-750 zł (nie chce mi się szukać rachunku). Za nowe, z zamkami, z kitem do m3.

 

@Brave7digger

Jeśli masz wgniecenia to wydaje mi się że opcje są dwie:

- rowery czy co tam dawałeś na dach wazy więcej niż powinno

- za mocno przykręciłeś, i to bym obstawiał. W thule są takie kluczyki, które pokazują siłę dokręcania dzięki czemu wiesz kiedy przestać. Wcale nie stawia to aż tak dużego oporu w momencie gdy mówi że "już" więc bez tego pewnie można się pomylić.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Po zakupie auta przeżyłem szok. Megane 3 hatchback nie posiada otworów na bagażnik. Jest jakiś dziwny system "łap". Zastanawiam się czy takie rozwiązanie nie zniszczy lakieru i uszczelek?

Jak wy to widzicie jako doświadczeni użytkownicy?

 

Widzę, że wszystkie bagażniki są typu jak poniżej i to mnie przeraża...

Myślałem o takim bagażniku. Jak to dokręcić w ogóle, żeby nie zrysować lakieru i zrobić dziur od zbyt mocnego przykręcenia?

 

https://www.bagazniki.pl/pl/p/Bagaznik-dachowy-do-Renault-Megane-III-i-Megane-III-Sport-Tourer-CRUZ-935-459-ST120/574

 

Co myślicie o bagażniku na klapę? czy tym można bezpiecznie przewieźć rowery? również bez uszkodzeń auta?

 

https://www.decathlon.pl/baganik-samochodowy-na-rower-na-klap-300-id_8342387.html

Edytowane przez Abraxus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego typu mocowania stosuje się w nowych autach nie tylko renault. Dach bez dziur i zaślepek. Kłopotliwy montaż Ale trzyma się stabilnie. Warto wybrać ciche belki. Ja rany dachu zabezpieczamy gumą by uchwyt nie obcierał. Daje radę z 30 kg. O bagażniku na klapę jest osobny temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!