Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wypadanie zapłonu 4 cylinder


Tomek_206

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, założyłem do swojej meganki III 1.6 16V 110KM instalacje gazowa stag 4 i od samego początku mam problem. Otóż wyskakuje mi błąd P0304 -wypadanie zapłonu. Nie zawsze tak się dzieje, przeważnie jak jadę w korku, na trasie z prędkościami ok 100 km/h błąd nawet przez chwilę się nie pojawia. Byłem już u dwóch gazowników, niby wszystko sprawdzili i jest dobrze (chociaż nie jest bo błąd nadal wyskakuje) wymieniłem świece na nowe, nie wymieniłem tylko cewek. Nie chce kupować w ciemno i płacić za nie 400 zł a potem okaże się, że to nie to. Jak wygląda kolejność cewek patrząc stojąc przed samochodem. Zauważyłem też że mój pożal się Boże gazownik zasilanie podpiął właśnie pod jedną z cewek, przylutował się do przewodu. Zastanawiam się czy to może mieć jakiś wpływ na wypadanie? I co może się stać jeśli po zamieniam cewki miejscami? Jeden z gazowników powiedział mi że można zamienić 1z4 i 2z3 . Mam nadzieje że ktoś pomoże mi z problemem...

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podjedź do Klinika lpg

lub

auto-wojownicy.pl

zajmują się lpg bo lubią i się na tym znają, a nie z musu, żeby okradać klientów

 

Na benzynie też wypadają zapłony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejność cylindrów liczy się od strony skrzyni biegów.

Zamień cewki, które są obok siebie, jak wyskoczy błąd, to sprawdź, czy będzie na innym cylindrze.

Jeżeli pomimo zamiany cewek błąd będzie na tym samym cylindrze, to zamień ze sobą wtryskiwacze gazowe (wystarczy przepiąć wężyki i wtyczki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostała jeszcze zamiana wtryskiwaczy benzynowych, ale to już bardziej skomplikowana opcja.

Sprawdź, czy wkrętka gazowa przy cylindrze wypluwającym błąd siedzi stabilnie i wszystko jest szczelne.

Jak wymieniałeś świece, to któraś różniła się kolorem od pozostałych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś miałem tak samo, na Pb było ok a na LPG było wypadanie zapłonu. Efekt taki mogłem uzyskać gdy gwałtownie zwiększałem obroty robiąc efekt doła na obrotomierzu i tak kilku krotnie na ułamek sekundy. Szukałem problemu w instalacji LPG, cewkach, jednak jedna ze świec była w czarnej sadzy wtedy zmierzyłem kompresję było 16,12,16,16 jakoś tak. Różnica w kompresji pomiędzy cylindrami, wymieniłem silnik. Sprawdź czy nalot na wszystkich świecach wygląda identycznie. LPG z racji tego, że ma mniejszą wartość energetyczną może tu obnażyć nie domagania silnika. Powodzenia

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zamiana wtrysków, cewek i świec nie przeniosła na inny cylinder wypadania zapłonu to może być spowodowane niechlujnym montażem wkrętki do której jest podłączony wężyk od wtryskiwacza, monter mógł nałożyć zbyt dużą ilość kleju na wkrętkę, który teraz przytyka otwór wlotowy do kolektora przez co przepływa mniejsza ilość gazu.

Sprawdź drożność wężyka i wkrętki.

Zmniejszona ilość przepływającego gazu będzie powodować pracę jednego cylindra na ubogiej mieszance, co efekcie może powodować wypalenie gniazd zaworowych, a nawet dziurę w tłoku !

 

Szukałem problemu w instalacji LPG, cewkach, jednak jedna ze świec była w czarnej sadzy wtedy zmierzyłem kompresję było 16,12,16,16 jakoś tak. Różnica w kompresji pomiędzy cylindrami, wymieniłem silnik. Sprawdź czy nalot na wszystkich świecach wygląda identycznie. LPG z racji tego, że ma mniejszą wartość energetyczną może tu obnażyć nie domagania silnika.

 

To też miałbym na uwadze co pisze Astro7

Edytowane przez witman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Niestety jeszcze nie uporałem się z moim problemem, ale obawiam się że nie jest to instalacja lpg :( . Nie wiem czy może to mieć jakiś wpływ ale kabel do cewki był przecięty i zalutowany, i to właśnie na tym cylindrze wypada mi zapłon.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!