Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wypadanie zapłonu 4 cylinder


Tomek_206

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, Andrzej-2010 napisał:

Korzystnie będzie jak świece będą dobrane do większej mocy silnika.

Mam małą wiedzę w tym temacie: czy nie chodzi tu o ciepłotę świecy?

Później okaże się że świece nie będą się prawidłowo oczyszczać. Pojawią się wypadające zapłony......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Niestety nadal nie wiem jakie świece kupić.

Denso i BERU nie mają w ofercie nic do takiego silnika jak mój.

BERU ma do "Megane III Grandtour 1.4 TCe 130KM", ale nie mam pewności, czy będą dobrze pracowały w moim 1.2TCe 140KM.

 

Znalazłem jeszcze coś takiego (i to byłoby chyba to czego szukam):

"Świeca zapłonowa dla RENAULT Megane III Grandtour (KZ) 1.2 TCe (KZ16) benzyna OD ROK 01.2013 132 KM"

https://www.czesciauto24.pl/beru/13767456

 

Edytowane przez yugo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
Dnia 28.07.2020 o 13:28, Andrzej-2010 napisał:

Zmniejsz odstęp na świecach do 0,7 mm,

Wszystko wskazuje na wtryskiwacz gazowy na 4 tym cylindrze.

Nadal borykam się z problemem. Aktualnie auto u mechanika jeszcze raz sprawdza święcie cewki kompresję. Wszystko w porządku. Teraz przegląda wiazke. Ja przed tą wizyta trochę go potestowalem z odpalonyn pyclipem. Na benzynie i z klima błąd nie wstępuje auto zbiera się poprawnie brak szarpania. Po wyłączeniu klimy na wolnych co jakiś czas mryga check i co którys raz auto jeździ na 3 Gary. Na gazie jest identycznie z tym że na gazie przy przyspieszaniu auto nie idzie tak jak na benzynie i dochodzi efekt braku paliwa. Czyli przy mocniejszym wduszeniu gazu przerywa jakby nie było paliwa. Najbardziej czuć to na biegu 5 dodając mu gaz w podłogę na 1700 obrotów do samej góry przerywa. Po każdym z przebiegów zczytany pyclip i takie błędy plus takie wartości z odczytów. Było z parę błędów że uszkodzony katalizator i tu moje spostrzeżenie że przy wartości RC0 podgrzewanie sondy przed katalizatorem jest wartość około 93 99% a w pewnym momencie wyskuje wartość - 323%. Czy jest błąd odczytu czy moze tu jest problem autem. Trochę już mi brakuje pomysłów co z tym autem robić 

 

Screenshot_20200908_074158_org.pyrenteam.pyclip.jpg

Screenshot_20200908_073300_org.pyrenteam.pyclip.jpg

Screenshot_20200908_070600_org.pyrenteam.pyclip.jpg

Screenshot_20200908_064818_org.pyrenteam.pyclip.jpg

Screenshot_20200901_185151_org.pyrenteam.pyclip.jpg

Screenshot_20200901_184348_org.pyrenteam.pyclip.jpg

Screenshot_20200901_183605_org.pyrenteam.pyclip.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, pmangel napisał:

Na benzynie i z klima błąd nie wstępuje auto zbiera się poprawnie brak szarpania.

Po wyłączeniu klimy na wolnych co jakiś czas mryga check i co którys raz auto jeździ na 3 Gary.

Na gazie jest identycznie z tym że na gazie przy przyspieszaniu auto nie idzie tak jak na benzynie i dochodzi efekt braku paliwa.

Zakręć gaz na butli - pisałem 28.07.2020 - pojeździj na samej benzynie i będzie OK,

Wtedy się okaże, że winna jest instalacja LPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Andrzej-2010 napisał:

Zakręć gaz na butli - pisałem 28.07.2020 - pojeździj na samej benzynie i będzie OK,

Wtedy się okaże, że winna jest instalacja LPG.

No ale czy wyłączając gaz z przycisku nie mam tego samego efektu. Zjeździlem 1,5 baku na benzynie chodziło ok ale na wolnych trzęsie i pojawia się check więc i na tym i na tym coś nie tak. Ew gdzie zakręcić ten gaz? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, pmangel napisał:

No ale czy wyłączając gaz z przycisku nie mam tego samego efektu.

Jak by był efekt taki sam to bym nie pisał o zakręceniu gazu na butli;

  - prawdopodobnie wtryski lpg mimo wyłączenia gazu z przycisku popuszczają gaz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy rozrząd pracuje poprawnie ? kiedy był wymieniany.

Znajdź kogoś ogarniętego od clipa niech sprawdzi pracę wałków rozrządu, KZFR oraz elektrozaworu KZFR.

 

 

Edytowane przez witman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!