Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

CB radio. Jak i gdzie zamontować w Megance radio i antenę


maly_man

Rekomendowane odpowiedzi

no wlanie kable sa nie ekranowane to sie przyznaje w tym błąd popełniłem :-)

 

z innym modelem to juz po ptokach bo kupiłem je jakis czas temu i nie mam juz kaski na zmiane modelu. musze sie zadowolic tym co mam :cry:

 

najpierw zaczne od wymiany tych kabli na ekranowane podstawa to ta grucha, wyswietlacza chyba nie musze w ekranie, no i zostaja potencjometry "skłosz" i głośność je chyba tez wpuszcze w ekran ale osobnym kablem. co wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaka Antenka (magnes/stała). Była strojona? Próbowałeś podpiąć inne radyjko do testów, albo twoje z inną anteną. Jeżeli wyjdzie co wyjdzie to najpierw poszukaj przyczyny przy połączeniu kabli z gruchą. Jeżeli chodzi o nadawanie reszta raczej nie powinna mieć większego znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie a co do strojenia antenki to mam taki strojnik w domu ale za hiny ludowe nie kumam jak on dokładnie działa wiem jedynie ze na jednej skali ma byc blisko jedynki a na drugiej niedalej niz do trójki. Mówi wam to coś?

Ma oczywiscie dwie skale, podłancza sie go miedzy antena a radiem.

 

jutro wrzuce fote tego ustrojstwa moze znacie ten model miernika i macie do niego jakas instrukcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokrętło ustawiasz na min. przełącznik na FWD. Miernik oczywiście podpięty między antenkę i radio. Drzwi koniecznie pozamykane i strojenie odbywa się z daleka od większych zabudowań i linii wysokiego napięcia. Następnie ustawiasz kanał na 1 i zaczynasz nadawać. Kręcisz pokrętłem tak żeby ustawić strzałkę w wychyleniu na max w prawo. Kręć powoli i staraj się ustawić jak najdokładniej na końcu skali. Puszczasz nadawanie i przełączasz na REF. Znowu nadajesz i patrzysz jak wychyla się strzałka - na skali z podziałką 1-1,5 bardzo drobna skali i dalej już rozjechana. Następnie puszczasz nadawanie i zmieniasz kanał w dół na 40. Znowu nadajesz i sprawdzasz jak ustawia się strzałka na skali. Puszczasz i najlepiej wyłącz radyjko. I teraz jeżeli SWR na 40>1 to skracasz antenę (wkładasz w dół lub tniesz) jak na odwrót na 1>40 to wysuwasz antenę. Wartości między 1 a 40 kanałem, muszą być jak najbliżej siebie. Sprawdź dobrze masę, jeżeli antena jest na stałe!!! Przy wysokim SWR przeważnie masa jest winna lub przy magnesie, złe miejsce zamontowania anteny. Po zmianie długości anteny odpowiednio do wskazań SWR'ki zaczynasz wszystko od nowa. Przełącznik na FWD pokrętło na min...itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie czy długość przewodu od radia do antany ma wpływ na działanie CB, chcę zamontować antenę na tylnej klapie na stałe (kombi) a radio po stronie pasażera przy lewarku i brakuje mi około 40 cm przewodu, zastanawiam się czy dolutować kawałek czy szukać całkiem nowego w jednym kawałku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o lutowanie to odradzam. Jak już to okuwasz końcówki i zakładasz beczkę. Lub najlepsze rozwiązanie to jeden kawałek. Co do długości to bardzo wiele różnych opinii na ten temat http://www.elektroda.pl/rtvforum/forum50.html ale jedno jest zgodne kabel musi być dobrej jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wznawiam temat. Czy ktos z uzytkownikow ma takie CB : http://www.allegro.pl/item189681160__nowy_...er_ic_100_.html

Ogromna zaleta jest to, ze cala elektronika upakowana jest w gruszce. Idealne dla osob, ktore nie chca zagracac auta i zawsze mozna cb zabrac ze soba jak panel :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam Midlanda Alan 42 multi. Tam cała elektronika zamknieta jest w gruszce. Radyjko bardzo dobrze sie sprawuje. jedyny feler to trzeba mocniej sqecz przykręcać ( ściąga wszystkie smieci z eteru :mrgreen: ), przy antence magnesowej 1m (hustler)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!