Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Nakładka na biegun akumulatora?


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Jeśli jest to gdzieś na forum to sorka, proszę o link wtedy i usunięcie tego tematu, ale nie szukałem bo moje pytanie dotyczy tego jak nazywa się ta taka nakładka na plusową klemę akumulatora. Chodzi mi o ten element, dzięki któremu na biegunie dostajemy gwint i można nakręcić klemę. Powoli szykuję się do zmiany akumulatora, a niestety na początku tego roku jak porządnie czyściłem bieguny obecnego akumulatora to zdjąłem tę nakładkę i przy ściąganiu 2-3 zęby na dole się wyłamały. Jakoś to się trzyma, ale przy nowym aku chciałbym założyć to gówienko nowe. Da się to kupić? Jak to się fachowo nazywa żeby szukać? Sorka jak głupie pytanie, ale naprawde nie wiem :)

Edytowane przez droopy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki smeg.

Pawel, co rozumiesz pod poszukaniem porządnych klem? Ta nakręcana nie jest oryginalna, montowana przez Renault w tamtych latach? Jak możesz to daj jakiś link do klem normalnych według Ciebie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze swojego starego sceniola chyba jeszcze mam w garażu tę oryginalną klemę plusową.

Została wymieniona na takie za 5zł/ szt. i na klucz 13mm, które są zdecydowanie bardziej praktyczne, zarówno w zamontowaniu jak i poprawnym połączeniu.

Poniżej link do przykładowej klemy plusowej:

http://asmot.bydgoszcz.pl/klemy-akumulatora/334-klema-akumulatora-wielka.html

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed zwarciem to najpierw się zdejmuje minusową. Przy odkręcaniu minusowej wielokrotnie możesz kluczem do karoserii dotknąć i nic się nie stanie, a gdy ta już jest odłączona, to identycznie, nawet nieprzypadkowo możesz robić z plusową.

Szukanie klucza.... w moim przypadku nie muszę tego robić, wiem gdzie mam narzędzia

A ten patent z ebonitowymi nakrętkami wcale nie był taki rewelacyjny.

Przykład podano wyżej- łamiące się ząbki na zacisku, a i samo odkręcanie czy dokręcanie upierdliwe.

Klema samoczynnie potrafiła się obluzować na stożkowatym zacisku aku.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klema samoczynnie potrafiła się obluzować na stożkowatym zacisku aku.

Właśnie mnie dotyka ten problem od chwili wyłamania się tych ząbków, dlatego myślałem nad zakupem nowej nakładki do nowego akumulatora. Już kilka razy znikał mi w tym roku prąd w samochodzie, bo jak się potem okazywało, ta nakładka się luzowała i gubiła kontakt, trzeba było to nabijać porządnie żeby się trzymało znów przez jakiś czas. Pomyślę nad tą zmianą klem, dla mnie to też nie jest problem, że potrzeba mieć do nich kluczyk. I tak mała skrzynka z narzędziami zawsze jeździ w samochodzie, parę razy podstawowe narzędzia się przydały w trasie i uchroniły przed kosztowną lawetą ;)

Swoją drogą nigdzie nie mogę znaleźć takiej nakładki do kupienia :/

Edytowane przez droopy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie klemy ,w drugim Clio w Megane i nigdy nic się nie odłamało ani nie zluzowało. Ja wolę mieć w aucie wszystko w oryginale, w razie stłuczki czy zwarcia łatwiej odkręcić.

Klucze też wiem gdzie mam, w garażu.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą nigdzie nie mogę znaleźć takiej nakładki do kupienia :/

Jeśli nadal szukasz oryginału, to w moich zasobach garażowych mam taką ale złamane jest oczko do przykręcenia, czy też zaciśnięcia kabla. (już nie pamiętam jak to tam było)

Pierścień z gwintem ma wszystkie ząbki.

Jest na zbyciu za free. Pokrywasz tylko koszty przesyłki i to takiej by nie zginęła czyli poleconej+koperta bąbelkowa..

Nie wiem tylko czy nie wyjdzie taniej zakup nowych klem na śruby jak to wcześniej sugerowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich w Nowym Roku :)

 

Taka nakładka (oryginalna) na klemy akumulatora to " płaska klema akumulatora"

a można to kupić w sklepie norauto za 29,99 za sztukę. Zamierzam kupić coś takiego

do swojego Twingo, bo też jestem zdania aby nie być lepszym od inżynierów Renault (choć niekiedy przedyskutowałbym z nimi pewne kwestie :bash:)

Tu link do sklepu http://www.norauto.pl/akumulatory-i-prostowniki/akcesoria-zaplonowe?page=1

 

- pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te linkowane płaskie to zwykłe, ocynkowane blaszaki, które można odkręcać bez pomocy klucza.

Takie blaszane na klucz nie są tak wytrzymałe jak odkuwki mosiężne, odkształcają się przy zakręcaniu. A zarówno jedne jak i drugie nie maja nic wspólnego (poza przekazywaniem prądu) z fabrycznymi stosowanymi w M/S I.

Niemniej na jakiś czas wystarczą.

Szkoda tylko ładować w te klemy tyle kasy, skoro i tak nawet nie przypominają fabrycznych i od razu widać że to zamiennik.

 

Poniżej fotki oryginalnej klemy plusowej ze sceniola I ph I (to ta o której wcześniej pisałem z odciętym przyłączem kabla)

post-2372-0-95617600-1451744556_thumb.jpg post-2372-0-86971500-1451744562_thumb.jpg post-2372-0-00073700-1451744568_thumb.jpg

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!