Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Tempomat, jak włączyć ?


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Teraz dopiero mam znów czas na ten temat. Święta święta i po świętach...

OK dziękuję za numer. Będe dzwonił jak tylko ogarnę, żeby samochód nie był potrzebny.

A kiedy by Tobie pasowało? mogłoby być teraz jakoś przed sylwestrem ?

Zrobiłbyś mi to czy trzeba będzie udostępniać clipa i zdalnie ? Udało by sie na miejscu?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Czy po przełączeniu przełącznika masz na wyświetlaczu komunikat Tempomat / Ogranicznik ?

 

1. Jak nie to , czy działał kiedyś tempomat ?

1a. Jak nie to nie aktywowany tempomat w sterownikach

1b . Jak tak to jest jakiś problem z układem paliwowym lub czujnikami lub wyleciało kodowanie w ecu silnika

 

2. Jak tak to jest problem czujnikami , lub błąd w ecu silnika który nie pozwala uruchomić tempomatu

 

Podepnę się.

Mam sobie Megane 3. Wszystko hulało z tempomatem aż miło.

Ostatnio jednak chciałem sobie go ustawić, i niestety, po naciśnięciu guzika z środkowej konsoli nie było żadnej reakcji. Czy to ogranicznik, czy regulator, nic nie zadziałało.

Jak szybko sprawdzić, w czym może być problem?

 

Ostatnio miałem wymieniane sondy lambda i coś chłopaki mogli się bawić w warsztacie z jej podobnymi czujnikami. Może to być przyczyną??

Edytowane przez muuu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam podobny problem. Na 3 biegu 30 km/h regulator działa, na 4 i 5 biegu każda prędkość, na 6 biegu włącza się na moment (2-3 sekundy) wybija i nie da się sterować, ogranicznik działa w całym zakresie. Ktoś ma pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli po włączeniu tempomatu/ogranicznika przyciskiem obok hamulca ręcznego nie pojawia się nic na tablicy to znaczy, że tempomat się "rozprogramował". Miałem ten sam problem. Wystarczy kilka kliknięć w CLIPie. Gdyby ktoś z okolic potrzebował się podłączyć to służę pomocą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Cześć.

Od pół roku jestem (nie)szczęśliwym posiadaczem Laguny 3.

Nie szczęśliwym bo jak się okazało kopnięta do tyłu o 100 000 km. Ale do sedna. W grudniu magik CLIPowy zrobił cuda bo komputer walił milion różnych błędów. I okazało się że cofnięty licznik był nieudolnie. Pomogło dopiero "zhackowanie" sterownika silnika tak żeby poprosił o nowy soft. (ASO Renault chciało wymieniać sterownik). Po wgraniu czystego softu wszystko wróciło do normy (z 220tys zrobiło się 320 tys) i tempomat zaczął działać.

W zeszłym tygodniu zapchał się DPF i w związku z paroma jeszcze usterkami mechanicznymi oddałem autko do mechanika. I chyba przez procedurę wypalania tempomat znów się wysypał.

jako że trochę się wybuliłem za naprawy zwracam się do Was czy ktoś z Krakowa lub okolic mógłby ogarnąć mój tempomat za "piwo". Fajnie by było przed wyjazdem w trasę na wakacje go mieć.

Oczywiście jeżeli chodzi jedynie o 'przyuczenie' po programowaniu. Jeśli to grubsza sprawa to temat do obgadania.

Liczę na wsparcie - pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!