Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Polecane konto bankowe


airbites

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam w BZWBK konto którego już nie ma. Co chwilę do mnie dzwonią żeby zmienić na nowsze - dla mnie mniej korzystne ale że % mi odpowiada i jestem zadowolony z ilości bankomatów i dodatkowego konta oszczędnościowego to trwam przy nich od wielu lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już tak polecamy, to ja przetestowałem Pekao SA, mBank, Alior Bank, ING Bank Śląski, a żona miała jeszcze w PKO BP SA. W każdym z tych banków miałem ROR i konto oszczędnościowe (poza Pekao SA, gdzie trzeba chodzić do placówki, więc sobie darowałem). Zostałem przy ING. Ostatnio modernizowali system obsługi online - jest przejrzysty, choć ma wady (np. aplikacja mobilna po modernizacji pozwala na używanie tylko jednego urządzenia na raz, wcześniej miałem na tel. i tablecie, teraz nie mogę). Najtrudniej było się wypisać z mBanku, a Pekao SA nie zamknęło debetu na koncie mojej żony, co skutkowało negatywnie przy zaciąganiu kredytu mieszkaniowego. Alior teraz przejmuje Pekao SA - ciekawe czy będzie rewolucja...

Edytowane przez konwil
Uzupełnienie tekstu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak swoją drogą to pamiętajmy o jednej ważnej rzeczy. Dobrze mieć konto tam gdzie ma firma, w której się pracuje. Wypłata jest od razu na koncie, chwilę po przelewie.

Moja żona długo broniła się przed zmianą z Pekao z żubrem ale przeprowadzka do miastka gdzie nawet nie ma ich bankomatu przelała czarę goryczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://jakoszczedzacpieniadze.pl/ranking-kont-osobistych-czyli-najlepsze-konta-bankowe

 

sam mam mBank, właściwie od początku (ciężko zrezygnować jak i polecić jak się tam ma konta firmowe, walutowe, oszczędnościowe, kredyt hipoteczny)

Edytowane przez deku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pbet tylko, że firmy mają zwykle w jakichś mało popularnych bankach, w sensie - dla zwykłych klientów, np. mojej żony - DNB Nord, mój - Deutsche Bank. Także rada dobra, ale nie dla każdego :)

@mariuszekf, ja mam w ING od 11 lat :) i się zgadzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@konwil chyba jednak nie zwykle choć się zdarza. Wiele firm obsługuję i dostaję od nich potwierdzenia przelewów. Częściej są to zwykłe banki dostępne dla zwykłego Kazia ale fakt, zdarzają się jakieś "oryginalne". W Deutsche Banku możesz mieć konto, w sumie zaraz lub już będzie to Santander czyli BZ WBK :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No może racja - to napiszę inaczej: zwykle tak jest/było w moim przypadku. A, nie chcę konta w Deutsche Banku :) (kiedyś w przypadku kredytu mieszkaniowego wciskali konto obowiązkowe za 50 zł / m-c).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano tak, jak się pracuje w dużych firmach typu korpo to ryzyko jest większe. Żonka miała w DB kredyt na MII, dawali najlepsze warunki z dodatkowym bonusem dla określonych grup zawodowych. Raz mnie niemiłosiernie wkurzyli. Gdy pomyliłem się robiąc przelew chyba o 2 czy 5 groszy zadzwonili gdy byliśmy na wakacjach, że jest niedopłata... i trzeba dopłacić. "Nie, nie może Pan przy kolejnej racie. Proszę wykonać przelew". Tak to niej więcej brzmiało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sarna1 wszystko ok ale Pani nawet nie była w stanie zrozumieć, że jestem na urlopie i nie mam dostępu do komputera, a przez telefon przelewów jeszcze wtedy nie robiłem. Jakie kary mi mogą naliczyć za 2-5 groszy z 2 tygodniowym opóźnieniem? Chyba żadne, chodzi o odsetki ustawowe. Jakoś nie robili problemów gdy przez cały okres umowy przelew dostawali sporo przed terminem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No póki dostawali przed terminem to po co mieli interweniować. 

Szczerze to co to panią w banku obchodzi że nie masz dostępu do internetu. To Ty podpisywałeś umowę (lub żona) i zobowiązałeś się ze do dnia tego i tego kasa będzie u nich. 

Nie było wiec grzecznie zadzwonili. A mogli wysłać SMS lub list i policzyć za to No 25 zeta bo tak mogło być w umówie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zadzwonili grzecznie tylko z pretensjami. Dla mnie sprawa jest jasna ale nie dopłaciłem kilku groszy z około 300 zł (już nie pamiętam). Na umowie takich rzeczy nie było. Mogli co najwyżej naliczyć odsetki ustawowe w kwocie 0 zł. Rozumiałbym gdybym nie zapłacił im całej raty ale o grosze to mogła uprzejmie poprosić o dopłacenie w przyszłym miesiącu, a nie wymagać natychmiastowego przelewu. Tak to widzę jako konsument/klient. Tak czy siak więcej do DB raczej nie pójdziemy bo mamy do nich uraz za zepsucie nam nerwów podczas wypoczynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!