Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Scenic 3 1.9dCi 130 wysokość aku 175mm czy 190mm?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Potrzebuję wymienić akumulator w Scenic III (2011 rok) 1.9dCi 130.

Orginalny ma 70Ah/720A i rozmiary 278x175x190 (mm).

Szukam podobnego, żeby nie miał za dużo większej pojemności niż te 70Ah, no i nie mniejszy prąd niż 720A.

Niestety markowe do 74Ah mają mniejszy rozmiar, konkretnie wysokość mają 175mm, czyli o 15mm mniejszą niż mój orginalny.

Pytanie, czy wkładaliście może już taki o 15mm niższy akumulator do tego samochodu?

Bo wygląda, że ten metalowy docisk przytrzymujący aku od góry nie ma żadnej regulacji i nie będzie trzymał niższego aku.

Problem też z "szyną przewodzącą", która jest dokręcona do klemy minusowej, ta szyna biegnie poziomo i jak będzie niższe aku to będzie ją trzeba wyginać do dołu, żeby sięgnęła klemy.

Załączam zdjęcie starego aku w aucie.

Może jaką podkładkę z czegoś (plastikową?) pod aku podstawić o grubości 15mm i wtedy będzie wszystko ok?

Please podzielcie się doświadczeniem.

Dzięki. Stjopa.

post-49656-0-35916800-1452548185_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Faktycznie ten aku do 1.5 dCi 110 KM wygląda na sporo krótszy.

Ale wysokość ma raczej jak mój orginalny 190mm, bo te 2 szyny do klemy idą poziomo, nie są wygięte w dół.

No i ten docisk z góry przylega ładnie.

Nie widać wszystkich oznaczeń, żebym mógł sprawdzić w googlach jakie ma rozmiary.

Jak będziesz go jeszcze oglądał, albo ma zdjęcie z innego kąta, to spisz please.

Czy myślicie, że można grubą na 15mm "deskę" plastikową pod aku dociąć i podstawić?

Czy nie ma tam od spodu jakichś kanałów wentylacyjnych?

Dzięki. Stjopa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem sprawdzić na My Renault czy tam coś piszą jaki orginalnie był (może być) aku, a widzę, że coś się pozmieniało.

Załączam obrazek.

Nie wiem gdzie kliknąć, żeby zobaczyć wszystkie opcje auta.

Gdzie tego teraz szukać?

post-49656-0-47203700-1452617000_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś na grupie polecał Tuborg Gold 77Ah 800A. I rzeczywiście jest niższy. Długość [mm]: 278mm Szerokość [mm]: 175mm Wysokość [mm]: 175mm. Na szczęście mój, mimo wieku, jeszcze kręci :)

Pewnie ja :)

Wysokość 190 mm ma Tuborg Gold 82Ah, albo 66Ah, ale ten słabszy jest krótszy.

Niewiele od Golda różni się Silver i tutaj wersja 80Ah ma 190 mm wysokości.

Niższą wysokość ma Tuborg Black, który też ma 3 lata gwarancji, ale niższy prąd rozruchowy, 760A przy 78Ah.

Do tego auta spokojnie możesz wrzucić akumulator ok. 80 Ah.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz go jeszcze oglądał, albo ma zdjęcie z innego kąta, to spisz please.
na razie się nie zanosi bym maskę dźwigał do góry - leje mocno deszcz :(

 

Czy nie ma tam od spodu jakichś kanałów wentylacyjnych?
zawsze możesz podłożyć jakąś grubszą gumę, która ma otwory. cos takiego, jak są wycieraczki do obuwia :)

 

Dodano: 12 sty 2016 - 22:01

Nie wiem gdzie kliknąć, żeby zobaczyć wszystkie opcje auta.Gdzie tego teraz szukać?

pozmieniało się ze 3 tygodnie nazad.

nie ma już dostępnych tych opcji wyposażenia. na życzenie mogą przysłać na @, ale to już nie taka fajna lista i dane z ASO też mają mocno nieaktualne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie znalazłem jeszcze sensownego materiału na podkładkę grubości 15mm.

Samochód od tego 4-go stycznia odpala już bez problemów, ale wiadomo jest dużo cieplej...

Przeprowadziłem dochodzenie i wyszło mi, że wtedy nie odpalił rano po 4-dniowym postoju

wliczając 4 noce z temperaturami: -10, -10, -15, -15

Więc zakładam, że nawet aku w dobrym stanie (choć już 5 letni) miał prawo nie odpalić, ale już teraz wszystko będzie dobrze... :-)

Czy to zbyt optymistyczne założenie?

Boję się wkładać 77Ah, a nawet te 74Ah, skoro orginał to tylko 70Ah, którego i tak pewnie nie doładowywałem w pełni na krótkich dojazdach do pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!