Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Oświetlenie nóg pasażerów drugiego rzędu


Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za info. No to mam kilka pytań:

1) połamałeś coś przy okazji? trzeba pewnie było rwać podsufitówkę i słupek

2) nie ma żadnych problemów z oświetleniem po dodaniu dodatkowych odbiorników prądu?

 

Korci mnie już dodanie podświetlenia nóg dla wszystkich i świateł w drzwiach, żeby oświetlały miejsce wysiadania z auta i zastanawiam się czy to wszystko można pociągnąć z lampki w podsufitówce.

Edytowane przez deku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niczego nie połamałem. Wyciągasz lampkę w podsufitówce i zdejmujesz górne części uszczelek drzwi. Kable przeciągasz na linii lampki w kierunku drzwi. A później szczeliną pod uszczelką drzwi. Nie trzeba do tego nawet ściągać obudowy słupków. Po stronie kierowcy lampkę przymocowałem "zygzałkami" w dolnej prawej części skrzynki z bezpiecznikami. Jest tam szpara. Opaska się mieści. Po stronie pasażera końcówka kanału nawiewu do tego się nadaje. Lampki oświetlenia tablicy rejestracyjnej o tyle są wygodne, że mają z jednej strony oczko, a z drugiej gniazdo przez które można zapętlić zygzałkę. Nie mam problemów z oświetleniem po dodaniu nowych odbiorników :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam także dodatkowe oświetlenie w bagażniku po prawej stronie. Oryginalna lampka bagażnika także daje się ładnie zygzalkami przyłapać do wyjmowanej kratki tuż za nadkolem. Zasilanie ciągniesz od przeciwległej lampki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Ciekawa sprawa. W wersji Limited nie ma oświetlenia ale jest wiązka z wtyczką. Wtyczka, pewnie żeby nie latała luzem, jest wpięta po prostu w tapicerkę :-)

Nie miałem czasu sprawdzić tyłu ale obstawiam, że jest podobnie.

post-75111-0-83600000-1487417978_thumb.jpg post-75111-0-37163000-1487418006_thumb.jpg

Niestety przy demontażu 3 kołki ułamane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem nawet miernika, żeby sprawdzić a co dopiero lampkę.

Po prostu się nie spodziewałem....

 

Nakupuję kołków i matę wygłuszającą, i wtedy będę walczył

Edytowane przez deku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już zawalczysz, to daj info, bo ja nie mam lampek w drzwiach, jakby i u mnie była wtyczka i miała prąd, to bym sobie założył te chińskie z logo Renault.

Oświetlenie nóg założyłem u siebie z taśmy led, po 3 ledy podłączone do świateł mijania,żeby się paliły jak przełącza się z dziennych na mijania.

Edytowane przez Tomek65
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem od razu 4 lapmki (po 14zł sztuka - mam nadzieję, że będą pasować).

Miałem nadzieję, że w tapicerce będzie jakiś szablon gdzie dać lampki, ale niestety nic nie widziałem (ale nie wiedziałem jak wyjąć klamkę i dobrze nie zajrzałem)

Co ciekawe, szukając na necie zdjęć gdzie powinny być lampki w tapicerce, zauważyłem, że nawet te boczki w których jest wycięte miejsce na lampkę, mają puste wtyczki-zaślepki na kabel :-)

post-75111-0-35270100-1487593944_thumb.png

 

Dodano: 24 lut 2017 - 22:17

Ok, jedna dobra druga zła informacja.

Zła jest taka, że nie ma kabli w tylnych drzwiach.

Dobra jest taka, że te przednie są ok i jest w tapicerce szablon na wycięcie.

 

Tu widać szablon: uwaga! trzeba wycinać po wewnętrznej stronie tego prostokąta, który wyznaczają te rogi. Mi niestety się nożyk omsknął i dziura wyszła mi w jednym miejscu za duża (na szczęście od spodu i nie widać)

post-75111-0-22747900-1487970437_thumb.jpg

 

Tu tylne drzwi w których nie było kabla (mimo, iż w tapicerce było gniazdko zaślepka).

Co ciekawe był inny kabel z inna wtyczką w innym miejscu. Kiedyś widziałem boczek z małym okrągłym głośniczkiem więc być może to do niego.

No i połamałem masę kołków, nie wiem kto wymyślił, że 2 śrubki i tyle kołków - ledwo wyciągnąłem.

 

post-75111-0-72936200-1487970782_thumb.jpg

 

to ta wtyczka:

post-75111-0-95542200-1487970824_thumb.jpg

tak podłączona:

post-75111-0-42785600-1487970855_thumb.jpg

 

Tak więc jestem w sumie zadowolony. Mogło wiązki nie być wcale a jest chociaż z przodu. Z tyłu dorobię coś pod siedzeniami (pociągnę kabel z lampki w bagażniku).

A tak wygląda finalnie:

post-75111-0-48887200-1487970956_thumb.jpg

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nawet z przodu nie miałeś lampek? Nie wiedziałem, że były wersje bez lampek z przodu. Zgaduję: polski salon? :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety potwierdzam Limitedy są bez tych lampek, deku fajnie że to wybadałeś, też mnie to drażni, zamawiam na dniach te lampki ;) .

Dużo tych zatrzasków połamałeś przy demontażu boczków?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@meganecoupe02 polski salon, ale obstawiam że po prostu taka wersja.

 

@tomgrandtour - z przodu po 3 z każdej strony, z tyłu 7 (tylko prawą stronę ściągałem).

Kup na necie. Ja w renault-czesci.pl płaciłem za 10sztuk po 2,75

http://www.renault-czesci.pl/Spinka-tapicerki-drzwi-odpowiednik-7703077476(3,793,1134).aspx

a właśnie wróciłem z ASO Zdunek - tam są po 7,3 :angry:

Zostały mi 2 lampki, bo kupiłem 4 - jak chcesz to mogę Ci sprzedać te dwie za 30zł łącznie ze zwykłą przesyłką (kupowałem po 14zł). Widać na nich, że używki ale jak są zamontowane to już nie widać. Jak coś to wal na priv.

Edytowane przez deku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź w schematach visu, może kable są poprowadzone do słupka i wystarczy tylko poprowadzić kable we wiązce drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!