Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Olej na alternatorze? 1,5dci 110KM - foto


krism84

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Ostatnio przy wymianie oleju zauważyłem, że cały alternator mam usmarowany olejem :(

Nie wiem co może być tego przyczyną, ponieważ wszystko w koło wydaję się suche i nie widać z skąd ten olej mógłby się brać.

Żeby było ciekawiej nie zauważyłem jakiegoś znaczącego ubytku oleju między wymianami (cyfrowy wskaźnik pokazywał brak jednej kropki) na bagnecie też ok.

Silnik suchy, turbo suche wszystko działa bez zarzutu.

Może macie jakieś podejrzenia?

post-71626-0-62989300-1455041134_thumb.jpg post-71626-0-30026100-1455041402_thumb.jpg post-71626-0-31925500-1455041436_thumb.jpg post-71626-0-41079500-1455041463_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję.

To chyba będzie to! Faktycznie ta rura na dole cała jest upaćkana olejem więc innej opcji nie widzę - tylko jak tam się dostać?

Edytowane przez krism84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porozmawiajcie z mechanikami że olej chyba z turbiny jest tam rzeczą normalną.

Nie będę się na ten temat rozpisywał bo sam się na tym dobrze nie znam ;) - ale rozmiawiałem na ten temat ze swoim mechanikiem jak i z ASO Renault i wygląda na to że temat jest dość znany i częsty bo trafili od razu.

 

Co do ilości tego oleju na alternatorze też się nie wypowiadam bo nie wiem jak długo z tym jeżdżę ale o tym zaraz

 

Wczoraj zacząłem ogarniać i sprawa wygląda tak:

 

Dostęp jest tam ciężki niby wszystko jest dość blisko ale zabudowane tak że ledwo można włożyć palec.

Najlepiej byłu by zdjąć zderzak i chłodnice ale nie miałem tyle czasu.

Jedynym rozsądnym wyjściem to demontaż reflektora wtedy dostęp robi się jako taki ale już coś można zdziałać.

 

Przy łączeniu tej rury jest taka specyficzna "kwadratowa" obejma którą się na niej satrzaskuje w specjalnych rowkach i blokuje tą rurę żeby się nie zsunęła nic więcej! tzn absolutnie nie jest odpowiedzialna za jakieś mega uszczelnienie tego a jedynie żeby rura była na swoim miejscu.

W związku z tym nie bardzo jest co z tym zrobić :/

 

W każdym razie wyczyściłem to wszystko elegancko wygląda jak fabryka ( swoją drogą środki T R P - czysata magia ;) ) teraz pojeżdżę będę obserwował jak szybko się to brudzi i potem się zastanawiał co dalej z tym robić

 

Dodano: 13 lut 2016 - 09:57

P.S. zdjcia po oczyszczeniu

post-71626-0-75347200-1455353799_thumb.jpg post-71626-0-49437400-1455353821_thumb.jpg post-71626-0-09739300-1455353835_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że w przewodach oraz IC jest nalot od oleju to wiadomo, nie trzeba nawet mechaników pytać, przy nieszczelnościach zazwyczaj jest zatłuszczona plama w obrębie króćca z IC. Ale to zazwyczaj pokazuje się przy starszych autach.

M III to jednak stosunkowo młode auto i wydaje mi się, że tak być nie powinno... No chyba że przebieg jest kolosalny, porównywalny z MI, albo po prostu należy się przyglądnąć turbinie, bo jej uszczelnienia zbyt wiele tego oleju przepuszczają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie masz racje. No nic będę obserwował temat. Jak szybko i czy dalej będzie się burdził olejem.

Natomiat turbo jest suche i żadnych objawów które miały by świadczyć o jego końcu nie widze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obudowa turbiny jest zbyt gorąca by tam plamy oleju były widoczne. Czasami pomiędzy obudową a rurką powrotną do miski olejowej pojawia się zaciek. Poza tym, jej nieszczelność zazwyczaj polega na przepuszczaniu oleju przez uszczelnienia na wirniku, albo w stronę wydechu, gdzie jest spalinami napędzana, albo w stronę sprężarki powietrza, czego efektem jest osiadanie drobinek oleju w przewodzie do IC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

krism84

 

Dodano: 21 lut 2016 - 16:27

W jaki sposób go tak wyczyściles, demontowales.U siebie mam taki i też pasowało by było go wyczyścić

 

Dodano: 24 lut 2016 - 18:39

Wczoraj zacząłem ogarniać i sprawa wygląda tak:

 

Dostęp jest tam ciężki niby wszystko jest dość blisko ale zabudowane tak że ledwo można włożyć palec.

Najlepiej byłu by zdjąć zderzak i chłodnice ale nie miałem tyle czasu.

Jedynym rozsądnym wyjściem to demontaż reflektora wtedy dostęp robi się jako taki ale już coś można zdziałać.

Kolego napisz jak to wyczyściłeś,bo też chcę tak zrobić tylko się boję żeby ten syf nie dostał się do środka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

U mnie w tym silniku też zalewało alternator. Jeszcze na gwarancji po około 70 000 km wymienili wszytkie rury, uszczelki obejmy itp. między intercoolerem a turbiną. Chyba ze 3 razy jeździłem z tym do ASO. Najpierw wymienili tylko uszczelki i obejmy później tylko rury. Ostatecznie wymienili wszystko i pomogło na kolejne dwa lata :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

U mnie było identycznie :-) przy przebiegu ok 65000. Tak samo miałem ślady oleju na alternatorze. Najpierw wymiana uszczelki nic nie dało i później całej tej rury i jest ok.Dodano: 20 cze 2016 - 14:03

Sprawdź czy nie masz poluzowanej opaski na rurze do intercoolera. U mnie to było powodem uklejenia alternatora :-)

Jak się odkręca te rurę/opaskę bo są tam jakieś dziwne zatrzaski....

 

Dodano: 22 cze 2016 - 13:19

Nie mogę znaleźć tej uszczelki, może ktoś pomoc

post-78137-1466594353,813_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dodano: 30 lip 2016 - 09:09

Jak się odkręca te rurę/opaskę bo są tam jakieś dziwne zatrzaski....

 

 

Trzeba wyciągnąć ten drucik i wąż powinien wyjść.

 

Dodano: 30 lip 2016 - 09:25

Witam.

 

Czy ktoś z forumowiczów wymieniał sam taką uszczelkę - jak na zdjęciu? Na rysunku jest oznaczona nr 14.

Jest to uszczelka z szybkozłączki z połączenia intercoolera z gumowym wężem.

W serwisie powiedzieli mi, że mogą zamówić cały wąż tylko za ok 900 zł.

Drugie pytanie, czy ktoś przerabiał na zwykły wąż, bez szybkozłączek, tylko na opaski?

Jaki kupić wąż? Ten będzie pasował?

 

http://allegro.pl/rura-waz-turbo-intercoolera-renault-1-5-dci-megane-i5686654408.html

post-75144-0-02967500-1469862880_thumb.png

post-75144-0-24652900-1469863013_thumb.jpg

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@aro82, czy ta Twoja uszczelka nr 14 tj w tym miejscu w złączce nad alternatorem, bo juz zgłupiałem dzisiaj byłem w sklepie z częściami i facet zaproponował mi taka uszczelkę za 93 zł i pokazując że na tym Twoim zdjęciu będzie to nr 17 a nie 14, ja bym raczej stawiał na 14 (14stka w ASO kosztuje 17zl).

Czy ta uszczelka to numer, 7701071162

 

PS

dobry paten z wymiana tej rury na taka, bez szybkozłączki. Mi wymieniali cały ten przewód jeszcze na gwarancji i było ok jakieś 13 miesięcy. Wygląda jakby ta szybkozłączka była do "bani" i wymiana nawet samej uszczelki nic nie da (na gwarancji najpierw wymienili mi uszczelkę nic to nie dało i później cały ten przewód).

Aro82 daj znać, czy "przeszedłeś" na rurę z opaskami i czy ta z allegro jest ok. Myślę, że lepiej raz wydać 170zł niż co rok 17zł na uszczelkę i babrać się z tym...

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!