Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Olej na alternatorze? 1,5dci 110KM - foto


krism84

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Na zdjęciu jest uszczelka ze złączki nad alternatorem. W 2 serwisach proponowali mi zwykły oring - czarny, o innej średnicy- ja takiego nie widziałem w tej złączce. Tak więc uszczelka z mojego zdjęcia w serwisie nie będzie dostępna. Można kupić caly wąż z taką uszczelką za ponad 900 zl. Już zamówiłem wąż z allegro jak założę wstawię foto. W megane III po lifcie widziałem zwykle opaski na tych wężach tak, że renault szybko naprawiło swój błąd. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, zobaczę jutro co ja zamówiłem. Jadę do ASO odebrać uszczelke 7701071162 za 17zl

 

Po nr VIN do mojego auta powinna być ta uszczelka 7701071162 ale tj zwykły oring. Koleś w serwisie wyszukał mi inny numer tj 7701070785 koszt 35.8zl i ta wygląda gdyby to miało być to. Jutro będę wymieniał to się okaże.

Niestety :wacko: 7701070785 jest za duża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z forumowiczów wymieniał sam taką uszczelkę - jak na zdjęciu? Na rysunku jest oznaczona nr 14.

Jest to uszczelka z szybkozłączki z połączenia intercoolera z gumowym wężem.

 

To jest taka sama uszczelka jak powyżej.Numer tej uszczelki to 7701071162 i jak najbardziej jest dostępna osobno :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz napisze 7701071162 jest dostępna koszt 17zl w ASO byłem widziałem i tj zwykły oring. Jest inna niż niż

to co wewnątrz tego przewodu/rury bo wyjmowalem. Jak pisałem może zmienili kształt z wargowej na oring. Trzeba będzie sprawdzić jak ten oring się układa wewnątrz, może lepiej uszczelniania. Napewno to są dwa różne kształty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oring z ASO ma średnicę zew. Ok 50 mm a ten wyjęty z samochodu ma 57 mm. Dziwne to wszystko, moze ten oring uszczelni złączkę w innym miejscu??

Ja będę wymieniał na zwykłą rurę, już przyszła.

 

Dodano: 17 sie 2016 - 01:15

Niestety nie zamontowałem nowego węża na zwykłe opaski. Od strony intercoolera metalowa rura ma wyprofilowany kołnierz, przez co wąż można nasunąć tylko na ok 1 cm, a to jest zbyt mało, wąż się zsuwa.

gophfer znalazłeś jakieś rozwiązanie tego problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Tego się obawiałem :-( na narazie wyczyscilem to dokładnie i złożyłem ponownie te sama uszczelke (u mnie jest jak narazie b.maly wyciek) no i dalej nie wiem co robić

@aro82 zobacz na to http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=5863294133

Dodano: 03 lis 2016 - 19:57

03.11.2016

Po wyczyszczeniu i poprawieniu ułożenia uszczelki jak narazie przez 2.5 miesiąca jest sucho

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

trochę odkurzę temat, przy okazji chciałem powycierać ten olej z alternatora i rury i tak ja poruszałem ze świszczy mi mega w aucie , macie jakiś patent na to czy po prostu brać się i wymienić ta uszczelkę?

jak z dostępem trzeba zrzucać zderzak czy idzie od góry jakoś zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Bez demontażu zderzaka dojdziesz  z góry do tej złączki. 

 

Rozłącz te rury, w złączce jest uszczelka wargowa, wyczyść i poskładaj. Jeśli nie jest nic uszkodzone nie powinno być słychać świstów.

Nowa uszczelka z tego co wiem jest niedostępna w serwisach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...
  • 1 rok później...

Odświeżę temat, dziś maganka straciła moc, turbina się nie załącza. Po oględzinach, zobaczyłem że alternator jest cały upaćkany olejem, wsadziłem rękę i od razu odpadła mi ta plastikowa obejma. rura siedzi luźno. Nie ma żadnych błędów wyświetlonych. Czy brak mocy może być spowodowany tą nieszczelnością ?

image.thumb.png.0c5bddeb275e5e283e3e5d488f688077.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!