Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane II wymiana żarówki w przednim reflekt


Rekomendowane odpowiedzi

Wymieniłem, w sumie banał jak już się to zrobiło raz...

no ale teraz mam kolejny problem, wymieniłem tylko jedna postojówkę (znaczy się po jednej stronie), pojeździłem ze 2h na światłach.. zajechałem pod dom, przełączyłem na postojowe tak, aby zobaczyć czy cały czas działa no i ta, która wymieniłem świeci słabiutko po tym czasie.. wyjąłem ja i jest szkło od żarówki zaczernione tak, jakby miała zaraz paść.. co jest nie tak?? zaznaczam ze żarówka to jakiś noname chyba, zero napisów na niej.. czy to wina żarówki czy elektryki, czy może trzeba koniecznie dwie takie same i parami wymieniać?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cin0, Tak może być wina żarówki.

Raz miałem taki przypadek z nówkami, też jakimiś bez nazwy. Wkładam i co się dzieje - ginie w oczach blask światła. Jakaś uszkodzona była i zassała powietrze po włączeniu pod zasilanie. Świeciła dalej ale światłem ledwo bladym. Bańka zrobiła się cała osmolona po wyładowaniu i spaleniu gazów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cięcie

Prezes, dzieki za odpowiedz, identyczne objawy, wiec pewnie wina zarowki, wlasnie zakupilem tym razem Bosch'e, przestanie padac, to wymienie.. <ok>

pozdrawiam

 

Doczytaj w regulaminie forum o zasadach cytowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

hejka,mam problem z wymiana postojowki,

dzisiaj wymienialem mijania zarowke h7 i poszlo raz dwa bo to nie pierwszy raz.

ale jak mam z klosza wyciagnac postojowke?

nie moglem jej za cholery wyciagnac.

oraz czy jak poruszylem wnetrzem klosza to musze na nowo ustawiac swiatla?

dzieki za odp

pozdr

darek

 

[ Dodano: 2009-11-06, 20:00 ]

no i wymienilem wkoncu od strony pasazera odkrecilem nadkole co umozliwilo mi odkrecenie zarowki postojowej.lepszy dostep a od strony kierowcy poszlo raz dwa latwiej jakos pomimo gorszego dojscia.

pojechalem jeszcze na ustawienie swiatel i spokoj.

mozna smigac

pozdrawiam

darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Więc czytałem i czytałem postów dużo i rodzai żarówek też.

Mam Meganke 2006 kombi diselek 1.5 dci a problemik to taki jak pojechałem na przegląd koleś stwierdził że nie ma możliwości ustawienia prawego światła bo jest zle żarówka włożona. Możliwe jest by włożyć na tyle zle żarówkę by nie szło jej ustawić?

 

Ps. Mam również pytanie czy mogę sobie zmienić re żarówki na ksenonki?? jak tak to jakie muszą być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swego czasu dla mnie też ktoś zakładał żarówkę, na oko widziałem, że coś jest nie tak, nie świeciła takim strumieniem jak powinna i najgorsze, że oślepiała innych (strona kierowcy). Okazało się, że założona jest "do góry nogami", więc możliwe jest ją źle zamontować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cięcie

Czyli czeka mnie przekładanie, a co do ksenonów to jakie muszę i czy mogę zmienić sobie, i tak mnie czeka przekładanie więc przełożę sobie na ksenony jak to nie problem będzie.

 

Zalecam ponowną lekturę regulaminu forum :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Wiem, że obok ;-) , tyle tylko, że nie jestem w stanie wyciągnąć oprawki z żarówką, a trzeba to chyba zrobić, bo żarówki W5W "instaluje" się od przodu (no chyba, że się myle <ok> ).
brykolec, wymieniałem postojowe i mijania. Metoda ta sama tylko troszkę obok .

 

Od strony pasażera odchylasz wlew płynu do spryskiwacza i dość dobry dostęp masz od góry żeby wymienić i H1 oraz W5W (pozycyjną) ręka wchodzi bez problemu (a małej ręki nie mam) wyciągasz oprawkę z przewodami zmniejsz żarówkę i wkładasz naprawdę sprawa prosta. Ze strony kierowcy napotkałem większy problem niestety nie poradziłem sobie bez wyjęcia akumulatora jednak po jego wyjęciu dostęp że po 3 piwach można spokojnie wymienić i żarówkę H1 i pozycyjną. Czytam te posty na temat żarówek i ich wymian i naprawdę dziwią mnie posty typu bez zdjęcia koła się nie obeszło czy tez bez zdjęcia nadkola ……….. żarówkę od mijania od drogowych oraz pozycyjną można bez problemu wymienić bez zdejmowania koła oraz nadkola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak demontujecie te plastikowe zatyczki-grzybki z malutką dziurką pośrodku?

Co prawda do wymiany żarówek nie odchylam nadkola, ale ściagałem je przy innej okazji. W dziurkę "grzybka" wkręcam wkret do drewna (taki ok. 4cm i srednicy troche większej niż dziurka), tak żeby ok 2,5cm wkręta wystawało. Następnie kombinerkami delikatnie i z wyczuciem ruszając trochę na boki wyciągam te nieszczęsne zatyczki trzymając za wkręt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowałeś w ASO ?
Nie, ale i tam, cena pewnie nie jest porażająca. Firma www.romix.pl robi wszelkiej maści spinki. Te do Renówek też. Na stronie jest wyszukiwarka spinek. Można je kupić w sklepach motoryzacyjnych. Ja akurat kupuję na giełdzie samochodowej, bo mam pod bokiem.

Tu jeszcze numery spinek, o które pytałeś: 50129Z lub A18000. Raczej ta druga.

Dodam tylko, że można u nich kupić też zestawy naprawcze do podnośników szyb, o które co jakiś czas ktoś pyta (może się komuś przyda).

 

Edit:

A18000 kosztuje 2zł. Tak więc poprzednia informacja była nieaktualna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!