Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane II wymiana żarówki w przednim reflekt


Rekomendowane odpowiedzi

ale wszystkie sa na 12V

I tu się mylisz :!: Dioda nie jest na "V" tylko jest sterowana prądowo i na ile "V" będzie to zależy jaki się dobierze rezystor ;-) :mrgreen:

Tylko tyle, że to nie ma nic wspólnego z tym tematem więc na tym zakończmy :!:

to już zmienię na standardowe

Zrób to raczej bez czekania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wymienione wszystkie żarówki podświetlenia kabiny + podświetlenie w drzwiach już od około Lipca i jak na razie w kabinie nic się nie przepaliło.

Natomiast wymieniłem podświetlenie tablicy na 9xLED i padły obie teraz wrzuciłem 6xLED i już od 3 tygodni nic, więc chyba można znaleźć diody dobrze zrobione pod instalacje auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dwoch spalonych podejsciach do wymiany zarowki kierunkowskazu postanowilem pojechac na serwis Renault okolo 30 mil. Wymiana trwala 45 minut na serwisie :!:

Ja w tym czasie pilem sobie kawke w cieplutkim pomieszczeniu na miekkim fotelu.

Zarowka gratis, wymiana gratis, dzialajacy migacz - priceless :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

No i stało się :?: Padła po stronie pasażera (ja jeździłem 1,5 roku, od kupna a ile poprzedni właściciel to nie wiem)

W zaprzyjaźnionym warsztacie właściciel namawiał mnie na żarówki Philips Xtreme Power ale przedświąteczny brak gotówki oraz obecnie rzadka jazda nocna wskazała na standardowe Philipsy. Wymiana żarówek 5 zł. Wymiana obu żarówek trwała łącznie ok 5 min. (Obie, bo jak znam życie druga padła by za 2 tygodnie)

Przód samochodu podniesiony na podnośniku. Od kierowcy standardowo przez otwór w nakolu, od pasażera od góry po zdjęciu plastików i odsunięciu wlewu zbiorniczka spryskiwacza. Najwięcej czasu zajęło założenie plastikowych zamknięć na reflektor (było trudno wpasować zaczepy, to był jedyny moment gdy pomagałem mechanikowi, tzn podpowiadałem mu w którą stronę ma pchać bo robił to na macanta :?: )

 

Wychodzi na to że nie jest tak tragicznie :?: i można było to zrobić samemu ale przy obecnej pogodzie wolałem poświęcić te 5 zł i zamiast się wysyfić mogłem stać i się wymądrzać :?: :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niedawno też wymieniałem żarówkę. Zajęło mi to wraz z czyszczeniem plastiku nadkola (żeby się nie pobrudzić) może 10 minut. Wymieniałem żarówkę od strony kierowcy. Zero podnoszenia auta. Myślałem, że będzie gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Na własnej skórze odczułem próby zaoszczędzienia. Gdy padła lewa żarówka światełmijania podjąłem ambitne plany wymiany. Było ciężko i długo, walka z kołem, bładzenie palcami po omacku i... w efekcie końcowym wyjęta żarówka i zgubiona sprężynka. Wizyta w serwisie, dodatkowe koszty i uśmieszki. Zadowolony wyjechałem za granicę. Po dwóch tygodniach w drodze powrotnej "padła" prawa żarówka. Dojście jeszcze gorsze, jazda w nocy tylko na mijania i ewentualnie halogenach. Koszmar. Nauczka... Wymieniać obie żarówki jednoicześnie. To tylko kwestia dni jak obie padną. Może nie serwis, ale dobry warsztat. U siebie znalazłem sieć NURAUTO. Wymiana wraz z żarówką 50 zł. w serwisie 75 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nauczony którymś z rzędu doswiadczeniem wymieniam obydwie, aby nie być zaskoczonym ponownie i dodatkowo wożę rękawek (długi rękaw z nielubianej :P koszulki półelastik ) co zabezpiecza przed usmarowaniem się w trakcie ekwilibrystyki . ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

dzisiaj się podjąłem wymiany xenonowej żarówki w MII 1.9 dci i po odkręceniu plastyku w nadkolu zrezygnowałem z dalszej zabawy bo tam ni grama miejsca niema. poniedziałek mechanik będzie się bawił. jak wy to robicie i to w pięć, dziesięć minut?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hcm, z ksenonową nigdy bym sam nie ryzykował.Kosztuje fortunę, miejsca do jej wymiany naprawdę niewiele.Mi jak padł ksenon to zrzucałem zderzak i odkręcałem lampę.Miałem przynajmniej pewność,że nie uszkodzę żarówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!