Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane II wymiana żarówki w przednim reflekt


Rekomendowane odpowiedzi

i po ptokach. to nie była żarówka tylko płytka sterująca pracą świateł jest w spodniej części reflektora w niby szczelnej metalowej obudowie ale jak się okazało to w mało szczelnej bo po odkręceniu a raczej rozwierceniu nitów było jakieś widoczne zwarcie na płytce i po oczyszczeniu wszystko wróciło do normy.koszty to 2 X 80 dla elektryka za "regeneracje" tej płytki(nowa około 400zł.) i mechanika za rozebranie całego przodu. zalecam wszystkim aby najpierw się dowiedzieli co jest uszkodzone ponieważ ja przed tą całą zabawą stwierdziłem że to żarówka i pognałem do sklepu wydając 287 złoty za jedną sztukę całe szczęście że znajomy przyjął ją jak się okazało że to nie to. tak nawiasem to w ASO chcieli 550 zł. za szt. a ja tę samą (osram xenarc D2S 35W) kupiłem prawie za połowę mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hcm, żarówki wymienia się zawsze parami, a tym bardziej ksenonową. Później widać jak auto ma jedną żarówkę białą, a drugą fioletową lub różową już. Druga sprawa to przetwornica w ASo kosztuje 1400zł za sztukę, a nie 400zł :)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choina, na szczęście nie wymieniałem żarówki a wiem o tym że robi się to parami tylko o kasę chodzi, a cenę tej płytki to powiedział mi elektryk może miał na myśli używaną.

kolek, wczoraj też zobaczyłem że są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja stosuje i popieram wcześniej opisany patent wymiany żarówek... zdejmuję zderzak (4 śróby + po dwie w nadkolach) odkręcam troxem reflektor i już... Kiedyś próbowałem poprostu "wymienić" i mało nie dostałem zawału. Jeszcze raz gratulacje dla inżynierów Renault... mistrzostwo świata!! PS: Czy komuś opada czasem reflektor? końcówka siłownika od reflektora wyskakuję z zatzrasku(ten kto się tym bawił wie o czym piszę) ja nawaliłem silikonu w reflektor (dokładniej w w/w zatrzask) i narazie jest ok...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasze problemy z wymiana żarówek to jednak nic nadzwyczajnego w dzisiejszych czasach. W Cordobie/Ibizie aby wymienić prawą żarówkę, trzeba zdemontować filtr paliwa i zbiornik płynu do spryskiwacza. Natomiast żeby dostać sie do lewej trzeba wyjąć akumulator. Można też demontować nadkola lub poprosić małą Chinkę ze sprytnymi rączkami. W Megankach chociaż mamy te zaślepki w nadkolach, czyli full wypas :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka!

Dziś wymieniałem żarówki: mijania i pozycyjna w lewym leflektorze. Czas: 45minut!!!!! :evil: :evil: To jest skandal!!!! Jak można wymyślić takie coś?????? :) Jeszcze mijania jako tako ale pozycyjna???? nie ma jak jej złapać, zostaje tylko ciągnąć za kable!! Hmm a żeby wymienić żarówkę od długich to chyba faktycznie zostaje tylko wyjąć cały leflektor!! Podrawiam!! :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

Dzis wymienialem filtr paliwa u siebie. Masakra!!! Odchylenie nadkola, i prawie na czuja.

Mam na blokach takiego goscia ,,złota rączka":mrgreen:

 

Gosc wykrecil mi zarowki bez sciagania zderzaka, itp. Zdjal tylko oslone akumulatora. Mam Megi II 1.9 DCI.

Bylem u trzech elektromechanikow u mnie w miescie, nikt nie podjal sie podpiecia DVD pod fabryczny wzmacniacz ktory jest w bagazniku. ( Cabbasse )

 

Gosc zrobil mi to z lutowaniem w 30minut.

 

Hehehhe

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

Właśnie wymieniłem żarówki w przednich reflektorach. Czytałem różne opinie jaka to masakra i wogóle, ale musze nieskromnie powiedzieć że zajęło mi to w sumie 20 minut, przy czym pierwsza 15, a druga 5 minut.

 

Skęciłem tylko koła, nie demontowałem żadnego nadkola. Postępowałem zgodnie z instrukcją.

 

1. Sciągnąć klapkę zabezpieczającą

2. Odkręcić dekielek w lewo.

3. Odpiąć kostkę (trzeba troche poruszać na boki bo mocno trzyma)

4. Odpiąć zaczęp (pociągnąć do góry i w prawo)

5. Wyciągnąć żarówkę

 

reszta analogicznie...

 

Proste jak ....

 

Jedyna wada to niekorzystna pozycja jeśli chodzi o ręke jest bardzo mało miejsca no i nic nie widać więc trzeba wszystko robić na wyczucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie demonizujmy tak wymiany tylko małej żaróweczki. W tym wątku jest wystarczająca instrukcja:

vide maciejas_p

Żeby nikt nie narobił sobie niepotrzebnej pracy rozkładając pół samochodu :shock: ,

akumulator, zderzaki, spryskiwacz? Nie ma potrzeby !, przez nadkola jest wystarczająco :mrgreen: .

Chyba, że ktoś nie lubi popracować przy samochodziku.

czas pracy w sumie około 15,20 minut dla dwóch.

Obie nawet tylko na kołach skręconych w lewo, a łapki mam jak młody kowal.

Wymieniając "długie" z góry pokaleczyłem się trochę,

przy mijankach ledwo szramka na nadgarstku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Taaaa. W sumie jak się pokombinuje to wymiana żarówek od swiateł mijania i drogowych jest do przejścia w rozsądnym czasie. Wymieniłem je sobie dzisiaj na NightGuide'y.

Ale wymyśłiłem sobie jeszcze kierunki SilverVision. no i się zaczęło. Z prawej strony po kilku niecenzuralnych komentarzach poszło jakoś ale po stronie kierowcy :evil: .... Jestem pewien że tę konstrukcję projektował sadysta. Jak można było zrobić za mało miejsca na wyjęcie żarówki??? Dopiero ostre kombinowanie manewry trzecim nadgarstkiem i sposobem udało się to ustrojstwo wyciągnąć. Naprawdę za to udogodnienie należy się coś na kształt nagrody Darwina.

Na szczęście efekt jest na tyle satysfakcjonujący, że pozwala zapomnieć o tym koszmarze. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba, że ktoś nie lubi popracować przy samochodziku.

czas pracy w sumie około 15,20 minut dla dwóch

ja jednak wolę sciągać zderzak,mam wtedy naprawdę lepsze dojście i nie zajmuje mi to więcej niż pół godziny(jedna osoba :-P )Tym bardziej,że nie robi się tego codziennie a rączek trochę szkoda ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!