Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Silnik 1.4 TCe 130 - pomoc w decyzji zakupu - trwałośc i koszty


endrju.m

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Sporo Ci wyszło to spalanie. Moje na trasie 3600km (głównie autostrady i prędkość 130-140km/h) to 8,7l/100km co uważam za zupełnie normalne spalanie (w końcu autostrada i wyższa prędkość). W mieście spalanie potrafi podskoczyć i do 9l, ale ile się po tym mieście robi kilometrów?

Co do wyboru Scenica 1.2 TCe to zdecydowanie bym odpuścił... Ile taki silnik wytrzyma tyś km? Dla mnie to zarzynanie silnika już od pierwszych kilometrów. 1.4 i 130KM to jeszcze nie wyczyn (VW potrafi więcej), ale wyciskanie mocy z takiej pojemności nie może być fajne... Jeśli nie pojawi się za kilka lat jakaś nowa koncpecja silników w Renault to nie wiem czy kolejnym autem będzie właśnie ta marka... A szkoda, bo sam Scenic to bajka :)

Pierwsze 1,4TCe z lat 2009 i 2010 faktycznie pożerały paliwko, pod koniec 2010 zmodernizowano 1,4TCe zmienili dolot i poprawili mapę wtrysku.

U mnie przy normalnej jeździe bez autostrady wystarczyło 6,2/100km Pb teraz 7,6 LPG/100 w mieście 10,8 LPG/100 jeszcze nie przekroczyłem, co innego autostrada przy 130-140km/h 9,5-10,5 LPG/100, ale przy 160-170km/h wyszło prawie 13 LPG/100, dodam, że mam silnik zawirusowany na 162,2KM.

 

Co do, ile wytrzyma taki silnik 1,2TCe, popatrzcie na pierwsze diesle z turbo 1,5dci, które miały po 61KM, a bez turbo mniej niż 50KM, teraz 1,5dci mają 110KM czyli o ponad 120% wiecej !

Benzynowy wolnossący 1,2 miał 75KM, a teraz 115 i 130KM to o 73% wiecej.

Wolnossący 1,4 miał 98KM, a z turbiną 130KM to jedynie 33% wiecej.

Patrząc procentowo na "ewolucję" silnika 1,5dci to dziś 1,2TCe powinien mieć jakieś 165KM, a 1,4TCe około 215KM

Dwulitrowa jednostka miała 122 i 135KM teraz ma 280KM w Megane III RS.

Edytowane przez witman
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Te Nm troszkę zbyt szybko opadają po uzyskaniu 3100obr. i trzeba nadrabiać mieszaniem biegami, aby wykorzystywać moment obrotowy, przydało by się wydajniejsze turbo. W dieselkach jest podobnie chwila zrywu i zmiana biegu, bo nie jedzie.

Edytowane przez witman
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Stoje przed zakupem megane grandtour 1,4 tce, jak jest z trwałoscia tego silnika ewentualnymi kosztami np. turbina?? W chwili obecnej meganka ma 100 000km. Na co zwrocic uwage przy zakupie.

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik 1.4 Tce jest rewelacyjny jeśli chodzi o wyciszenie, spalanie, osiągi czy kulturę pracy. Ja mam wprawdzie mały przebieg ok. 38 tys., autko ma już 4 lata ale tylko leję benzynkę+przeglądy i jeśli jeszcze raz miałbym kupować auto z tego segmentu to tylko M III.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie za opinię, dobrze ze konkretnie napisales, uspokoiles mnie, moj jest z poczatku 2010r wiec pewnie troche będzie palil, bardziej jednak zwracam uwage na serwis. Ta Meganka o ktorej pisze ostatni raz w niemieckim serwisie byla rok temu, przebieg ok 80 000, wczesniej przeglady co 30tys, pierwszy po 20. Chce kupic jakies fajne auto bo np sluzbowym clio III machnalem juz 150 000 i z awarii padla tylko jedna swieca. Poza tym wychwalane paździerze typu passat 1,9tdi z pol banki przebiegu lub kuro-skody wizualnie wygladaja na lata 90te. Siedzialem ostatnio w nowej octavii - fotele z krotkim siedziskiem jak w pandzie, takie krzesła a jakosc plastiku jak w hyundaiu sprzed 20lat, deska rodzielcza golfIV. VW wg mnie zakonczyl sie na golfie II i takiego tez rodzynka mam w garazu na czarnych blachach z 91R z prawie pancerną blachą i silnikiem nie do zajechania. Kiedys tez bylem zwolennikiem niemcow ale jak dostalem z firmy clio zmienilem zdanie o francuzach. Po prostu trzeba bylo poużytkowac. Na marginiesie dodam ze w tej firmie clio II latały jako samochody handlowcow po 500tys km

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Służbówka ma też co 30, ja osobiście też bym robił co 15, ale przynajmniej robione i ślad w historii jest.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam tego silnika glownie z uwagi na wysokie zuzycie paliwa. Moje auto bylo salonowe z 2012 r. i jesli to juz jest jednostka po zmianach konstrukcyjnych to wole nie myslec ile palily wczesniejsze wersje. Rowniez skrzynia biegow nie zachwycala a zwlaszcza bardzo krotkie przelozenia, wlaczajac w to 6 bieg.

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.6 - pl-literki Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem kolego czy nie masz ciężkiej nogi i jak jeździsz, ale moje wyniki są następujące:

Scenic III 2013, 1,4Tce 162KM

5,4/100km przy spokojnej jeździe nie przekraczając 110km/h, średnia prędkość 81,km/h -

7,5/100 autostrada, 130-140km/h, trudne warunki, woda na jezdni, opony zimowe na dachu box narciarski -

za mną jechała siostra Nissanem Juke 1,5dci 110KM też z boxem narciarskim na dachu u niej spalanie 6,4ON/100km.

 

6 bieg wrzucam już przy 60km i autko pięknie idzie do przodu.

W Megance GT 1,4TCe spalanie ciut mniejsze w końcu auto jest niższe i lżejsze.

Edytowane przez witman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Libert, sprecyzujesz jakie to spalanie miałeś? I przy jakiej dynamice/ na jakich drogach?

Witman, czytałem w innym temacie, że miałeś robione mapy silnika. Możesz kilka detali przesłać na ten temat na priv? Albo nawet tutaj opisać?

 

Odnośnie głównego wątku - ja z tym silnikiem przejechałem już 50tyś km, ani jednego problemu nie miałem. Zero. Filtry i oleje wymieniam co 15-20tyś/na wiosnę. Spalanie przy całkiem dynamicznej jeździe plus prędkości autostradowe - 8-8.5 litra. W mieście nigdy nie wyszło poza 10, w trasie katowice-wiedeń wyszło jakieś 7. Nie rozumiem o co chodzi z tymi krótkimi przełożeniami. Jeśli z dwójki mogę ruszyć, i rozpędzić się do prawie 90km/h, to chyba nie tak źle?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie nieduże spalanie, myslalem tez o 1,6 100KM ale to na meganke chyba zmulowate bedzie. Jezdzilem 1,5 dci 90KM i tragedia.

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.6 - pl-literki Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkuję M 3 Grandtour od grudnia 2010z tym silnikiem, spalanie to 7,8 (zima na odcinkach podmiejskich około 5 km 6 razy dziennie) lato 7. Trasa to 6,5 - 7,2 . autostarda 7,7.

Przejechane 83000 bezawaryjnie. Dla mnie pełne zadowolenie, ale zaczynam myśleć o M4.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!