Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Silnik 1.4 TCe 130 - pomoc w decyzji zakupu - trwałośc i koszty


endrju.m

Rekomendowane odpowiedzi

No 1.6 z 5biegową skrzynią z pewnością rewelacyjny nie jest. Wersja o 10KM mocniejsza i 6biegów daje radę. Ja narazie nastukałem 20k km nią i nie mam powodów do narzekań. Na pewno na taki mały silniczek bym się nie przesiadł. Pewnie na autostradzie przy wyższych prędkościach wir w baku i to samo po mieście jak żwawo się będzie jeździło. Chociaż mogę oczywiście być w błędzie.

Jak coś uturbionego brać to minimum te 1.4, albo optymalnie byłby jakiś silnik 1.6 właśnie uturbiony. Jak tak dalej wszystko będzie szło, to za 5 lat doczekamy się Scenica z 0.9tce, który będzie najmocniejszą benzyną w ofercie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak coś uturbionego brać to minimum te 1.4

Też miałem podobny zamysł. W momencie podpisania umowy z dealerem w specyfikacji auta widniał silnik 1.4 TCe 130 KM ale w trakcie realizacji zamówienia okazało się, że silnik ten przestał już być montowany/produkowany i właśnie zastąpiła go nowa jednostka 1.2 TCe 130 KM, na którą po dłuższym namyśle się zgodziłem.

Na chwilę obecną, po przejechaniu prawie 12 tys. km nie żałuję wyboru, chociaż to "1.2" może budzić wątpliwości wśród osób przyzwyczajonych, że w tej klasie pojazdu standardem jest pojemność 1.5 - 1.6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No 1.6 z 5biegową skrzynią z pewnością rewelacyjny nie jest. Wersja o 10KM mocniejsza i 6biegów daje radę. Ja narazie nastukałem 20k km nią i nie mam powodów do narzekań. Na pewno na taki mały silniczek bym się nie przesiadł. Pewnie na autostradzie przy wyższych prędkościach wir w baku i to samo po mieście jak żwawo się będzie jeździło. Chociaż mogę oczywiście być w błędzie.

Jak coś uturbionego brać to minimum te 1.4, albo optymalnie byłby jakiś silnik 1.6 właśnie uturbiony. Jak tak dalej wszystko będzie szło, to za 5 lat doczekamy się Scenica z 0.9tce, który będzie najmocniejszą benzyną w ofercie :)

Tak to właśnei ten wynalzek 5biegów i 100koni a spalanie przy mega delikatnej jezdzie prawie 9l....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sKarlosMegane to nie KM decydują o elastyczności tylko Nm + waga. Zakładam, że 1.2 TCe jest lżejszy od 1.5 dCi dlatego są porównywalne. Te 130KM w 1.2 są bardziej na papierze w porównaniu do wersji 1.2 115KM, nie mówiąc już o 1.4 TCe.

Edytowane przez kataryniarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem o tym, tylko dziwią mnie takie porównania i stwierdzenia, że porównywalna z dieslem. Nie twierdze że nie jest, ale tce ma aż o 30 koni więcej i jak porównywać, to silniki zbliżone do siebie mocami na papierze, np do 1.6 dci lub 1.5 dci podniesione na 130ps.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje porównanie było tylko subiektywnym odczuciem po przesiadce z diesla na benzynę. Silnik 1.2 TCe podobnie jak 1.5 dCi dobrze reaguje na gaz już na niskich obrotach i nie trzeba wciskać do dechy żeby poczuć przyspieszenie. Ot wszystko co miałem na myśli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam,

Chciałbym odświeżyć temat, ponieważ właśnie stoję przed zakupem samochodu. Mam na celowniku Megane III generacji w wersji nadwoziowej coupé z 2013 roku z silnikiem 1.2 TCE 130 koni. Ponieważ nie znalazłem żadnych konkretnych informacji o sprawowaniu się tego silnika pod względem awaryjności chciałbym raz jeszcze poruszyć ten temat z pytaniem czy przez ostatni rok obcowania z tym silnikiem pojawiły się jakiekolwiek problemy z nim związane? Silnik aktualnie ma przebieg 47 tys. kilometrów i jest w pełni serwisowany. Będzie mi służyć do pokonywania około 1.000 kilometrów miesięcznie. 50/50 autostrada i miasto. Czy jest to odpowiednia propozycja dla mnie? Z góry dziękuję za odpowiedź.

 

Pozdrawiam, Bogumił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Od sierpnia 2013 przejechałem już prawie 60000 km i do tej pory z silnikiem nie działo się nic niepokojącego, no może poza faktem, że musiałem w trakcie drugiej trzydziestki uzupełnić poziom oleju (wlałem 1 litr). Być może mieści się to w normie, w serwisie na przeglądzie po wymianie wlali olej "do pełna" i kazali obserwować jego poziom. Na razie jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cięcie

Dziękuję za odpowiedź. Jaka jest Twoja osobista opinia na temat tego silnika? Osobiście nie testowałem jeszcze Meganki z tą jednostką, ale rzecz jasna zrobię to przed zakupem. Jednakże liczę się z tym, że kilkunastu kilometrowa przejażdżka nie jest tak miarodajna jak pokonanie przeszło 50 tys. kilometrów. Wcześniej byłem posiadaczem BMW E46 coupe z dwulitrowym silnikiem diesel'a o mocy 150 koni. Zdaję sobie sprawę z tego, że Meganka będzie odczuwalnie słabsza, ale nie chciałbym w późniejszym użytkowaniu rozpaczać, że ciężko mi wyprzedzić np. dwa samochody jednocześnie na drodze dwukierunkowej. Chciałbym wiedzieć czy jesteś zadowolony z osiągów tego silnika czy jednak mała pojemność daje się we znaki podczas jazdy? Czy po pokonaniu blisko 60 tys. kilometrów zacząłeś żałować wyboru tego silnika? Pozdrawiam.

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.13 – cytowanie Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Megane jest ponad 100kg lżejsze od tej BMW, więc różnica w dynamice może być mniejsza niż Ci się wydaje (pomijając kwestie oczywiste PB/ON). Ja akurat mam 1.4, ale też 130KM i nie mam problemów z wyprzedzaniem. Nawet od 130 na 6 biegu czuć moment jak się przyciśnie. Na pewno warto się przejechać.

Jeśli trudno znaleźć informacje odnośnie usterkowości silników TCe, to wg mnie dobra wiadomość.;)

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prócz Meganki mogę wziąć pod uwagę Lagunę III generacji z 2011 roku z 2.0 dCi 130 koni. Przebieg 127 tys. kilometrów. Jednakże to chyba za duży samochód jak na moje potrzeby, ale z drugiej strony jest niezaprzeczalnie tańsza, ponieważ aż o 10 tys. złotych. Oba samochody stoją w A.S.O Renault także wychodzę z założenia, że nie rozczaruję się powypadkową przeszłością lub nieprawdziwym przebiegiem. Czy ze względu na cenę i silnik 2.0 dCi Laguna nie wypada korzystniej? Dodam, że samochód będę użytkować przez trzy lata. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!