Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Silnik 1.4 TCe 130 - pomoc w decyzji zakupu - trwałośc i koszty


endrju.m

Rekomendowane odpowiedzi

Umiarkowane spalanie zależy od umiejętności kierującego przy stosowania np. ecodrivingu. Zauważyłem, że w przy 1,4TCe jazda autostradą na tempomacie jest mocno nieekonomiczna, jadąc na tempomacie wciskając R (powrót do zadanej w pamięci prędkości) lub + (zwiększanie prędkości) można odczuć jak gwałtownie reaguje akceleracja silnika, to tak jakbym wcisnął pedał w podłogę, a patrząc w tym momencie na wskazania chwilowego zużycia paliwa zauważymy skok do ponad 20L/100, gdyby nie było zawaliTirów na lewym pasie jechalibyśmy równo zadaną prędkością, dodam, że podobna sytuacja ma miejsce w 1,5dci.

Jeżdżąc po normalnych drogach i w mieście staram się operować pedałem gazu delikatnie, silniki doładowane mają dużo szybciej dostępny duży moment obrotowy, który bierze się przecież z paliwa, a wielu wcześniejszych kierowców wolno-ssaków przesiadając się to aut doładowanych musi sobie "odchudzić prawą nogę" :-)

Niewątpliwym argumentem przy użytkowaniu moich TCe jest zestrojenie ich na hamowni i nie chodziło tu wcale o maksymalne podniesienie mocy, bo można było wycisnąć ponad 180KM bez modyfikacji mechanicznej, ale o dopieszczenie mapy wtrysku co w efekcie dało więcej mocy i zrównoważenie momentu obrotowego, które w efekcie końcowym jest dostępny praktycznie w pełnym zakresie od 2050 do prawie 5000obr.

Przed zestrojeniem opinia speców była taka, że oba silniki były mocno zalane na wyższych zakresach, a to za sprawą ekologi i norm emisji spalin, dodatkowo wymieniono standardowe filtry powietrza na wysokowydajne.

Jako ciekawostkę dodam, że 1,4TCe z mocą 160KM były dostępne w salonie w Megane CC, GTline, GrandTour, moc generowana za pomocą modyfikacji oprogramowania poprzez podłączenie tzw. PowerBoxa podłączonego do złącza diagnostycznego OBD, można było kupić PBoxa oddzielne w salonie Renault koszt 1200-1300zł :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego doswiadczenia srednie spalanie oscylowalo w granicach 9-9.5. Jazda 80% w miescie. O wachlowaniu biegami nie wspomne... ale zdaje sobie sprawe ze pewnie sa osoby ktorym udaje sie zejsc ponizej tego wyniku. Obecnie jezdze 1.4 tsi 150 km KM i jest zauwazalnie lepiej przy porownywalnej dynamice ale wiadomo ze konstrukcyjnie oba silniki sie roznia, wiec nie wplywa to na moja ocene 1.4 tce. Nie chce generalizowac ale w wiekszosci testow i podsumowan 1.4 tce byl chwalony za niezawodnosc i kulture pracy ale raczej nie za spalanie. Jesli komus na tym drugim nie zalezy i nie przeszkadza czesta zmiana biegow to silnik mozna z czystym sumieniem polecic.

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.6 - pl-literki Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie nieduże spalanie, myslalem tez o 1,6 100KM ale to na meganke chyba zmulowate bedzie. Jezdzilem 1,5 dci 90KM i tragedia.

Tylko nie kupuj 1.6, ani 100KM ani 110 KM. Muły nie do wytrzymania chyba, że chcesz jeździć wyłącznie po mieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do 1,6 16V zgadzam z kolegami w 100%, miałem wątpliwą przyjemność prowadzenia Meganki Coupe oraz Dustera, jadąc z trzema osobami w środku przy wyprzedzaniu szału nie było. Dużo lepsze odczucia miałem w nowej Meganie IV z 1,2TCe 100KM, podczas jazdy testowej otwartych sobotnio-niedzielnych dni w Renault.

Edytowane przez witman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejechałem prawie 70000km z tym silnikiem i złego słowa powiedzieć nie mogę, cichy, elastyczny, spalanie zależy od stylu jazdy, jak się depcze to swoje pali, jak się jeździ eko to nie ma dramatu. W Wawie przy zastosowaniu eco drivingu po mieście raczej bez stania w korkach, choć czasami się zdarzają, na zimówkach i w zimę spalanie wg kompa na dystansie 6500km 7,0 l (faktyczne jest jeszcze mniejsze bo komp zawyża), W trasie przy jeździe tak do prędkości 110km/h wychodzi ok 6 l, za to jadąc autostradą z prędkościami autostradowymi (130-150km) to już po 9,0 l podchodzi.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

6 bieg wrzucam już przy 60km i autko pięknie idzie do przodu.

W Megance GT 1,4TCe spalanie ciut mniejsze w końcu auto jest niższe i lżejsze.

 

Z ciekawości się zapytam, przy 60 km/h na szóstym biegu ile masz obrotów silnika? I czy w 1.4 tce jest koło dwumasowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej mnie interesuje jakie obroty ma silnik 1.4 tce na szóstym biegu przy 60 km/h?

 

Będę strzelać ale sądzę, że niespełna 1500 rpm. A to by znaczyło, że kolega, który zaleca taką jazdę odda z nawiązką co zaoszczędzi na paliwie w wymianę przedwczesną koła dwumasowego, a przy odrobinie pecha polecą korbowody i panewki, szczególnie przy przyspieszaniu z tak niskich obrotów.

 

No ale może się mylę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy o której wersji silnikowej myślisz. Z tego co widziałem na YT egzemplarze 2009-2010 mają bodajże ~2700 obrotów przy 100 km/h na 6 biegu. Natomiast o ile się nie mylę od 2011 była nieco dłuższa skrzynia, tam już jest nieco mniej obrotów. 60 km/h na 6 biegu nie jeździ się ze względu na przeciążenia silnika, dodatkowo gdy samochód wyposażony jest w dwumasówkę to minimum 2000 obrotów trzeba mieć na wyższych biegach.

Edytowane przez mayn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś sprawdziłem w Sceniku przy 60km/h na 6 biegu jest 1550obr, a przy 140km/h jest 3400obr, strzałka zmiany biegu z 5 na 6 zapala się przy 60km/h, dwu masę miałem w dwóch wcześniejszych 2.0 16V jeden z nich ma najechane ponad 250kkm, kuzyn ma SI 2001r. 2.0 16V najechane 330kkm bez wymiany dwumasy, osobiście jeszcze nie słyszałem, aby ktoś wymieniał dwu masę w benzynie.

 

W Megance GT Coupe jest podobnie, a strzałka zmiany biegu na 6 zapala się trochę później przy 65km/h.

Edytowane przez witman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wszyscy polecają 1.4:) Ja też planowałem 1.6 110KM, i bardzo się cieszę po jazdach próbnych wszystkimi wersjami, że udało mi się kupić 1.4 TCe. Jest bardzo duża różnica w dynamice i komforcie według mnie, choć nie każdy podziela to zdanie.

Apropos 6 biegu - mi wskazówka każe wrzucić po 70km/h (samochód zjechał z taśmy w grudniu 2011). Poniżej tej prędkości nie dzieje się zupełnie nic, wręcz się boję tak jechać z obawy o napęd.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!