Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jakie opony letnie wybrać ?


theon74

Rekomendowane odpowiedzi

Dunlop SP Sport Bluresponse.

68db, tyle co zimowe Alpiny 5.

A jak porównaniu do twoich zimowych wychodzą te gumy?, ja mam te Alpiny, nie ma porównania do tych Saverów, a wiadomo że w tych autach słychać koła dosyć dobrze, chyba pogonie te Michały, wiem że to dobre opony, tylko głośne, w M3 :)

Edytowane przez tomgrandtour
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak porównaniu do twoich zimowych wychodzą te gumy?

W Megane mam Continentale Conti Sport Contact 5, Dunlopy są cichsze (służbowe) i mają mniejsze opory toczenia. Nie patrz tylko na hałas, właściwości jezdne ważniejsze. Jeden minus dla mnie to brak rantu ochronnego w 17-ach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zużywają się za szybko?

Miałem Continental Sport Contact 2 i chyba były to jedne z gorszych opon.

Bardzo głośne, szybko się zużywały i wcale rewelacyjnie się nie spisywały.

Miałem wtedy porównanie z Michelin Primacy 3, miało się wrażenie, że to zupełnie inna klasa opon.

Dla odmiany Continental Winter Contact TS850 to naprawdę świetne oponki, ciche i przyczepne, ale też niestety dość szybko się zużywają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Ja mam Micheliny Energy Saver + i zlego slowa nie moge powiedziec mam najechane 72 tys. (oczywiscie nie caly czas na letnich), i nie wydaje mi sie zeby byly glosne, trzymaja sie drogi, niegdy nie mialem dziwnych przygod z tymi oponami,  wrecz przeciwnie przy dopopompowanych kolach do wartosci 2.7 przod i 2.5 tyl niske opory toczenia a co za tym idzie male spalanie. Zastanawiam sie nad ponownym kupnem tych opon. Ale skubane jeszcze sie dobrze trzymaja a beda 3 lata jak pomykam Renatka III.

 Przepraszam ze nie uzywam Polskich liter ale jestem w pracy za granica i nie moge zmienic na Polskie litery, prosze o wyrozumialosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Dnia 22.03.2016 o 23:06, theon74 napisał:

zastanawiam się nad Dunlop Sport BluResponse 95H

Mam je w rozmiarze 205/55R16, dla mnie rewelacja 

Edytowane przez prezes72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pbet, jeśli dobrze patrzę, to ceny są dobre. Przykładowo ja za Michelin Energy Saver 205/55 R16 zapłaciłem ca. 340 zł za sztukę, a tu są po 320. Inna sprawa, że na Oponeo znalazłem po 309, ale ASO nigdy takich cen nie miało. Niestety cenę pewnie nadrabia montaż opon :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oferta nie wymusza montażu w ASO więc można kupić i jechać gdzieś. Za to przy zakupie Michalin oferują przechowywanie w gratisie. Ja się na razie do zakupu opon letnich nie szykuję ale dobrze wiedzieć i obserwować rok do roku choć dla przykładu w znanym mi Norauto :-D MICHELIN ENERGY SAVER + 205/55 R16 91V są po 304,99 zł więc znów taniej niż w Oponeo :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... A mówili, żeby letnie kupować w zimie, a zimowe w lecie. G... prawda jak widać, promocje przedsezonowe są od tego :-) A z tym montażem w ASO - jasne, ale ilu zamontuje, a jeszcze jak masz przechowywanie gratis... W Krakowie płacę za to stówę! Więc trzeba by to skalkulować, może się opyla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś było ile ASO bierze zwykle za wymianę i przechowywanie opon. Nie były to jakieś przerażające pieniądze ale na pewno ciut więcej niż w zwykłym oponiarstwie. No nic. Może ktoś skorzysta z oferty promocyjnej RP i podzieli się doświadczeniem co i jak. Ja za wymianę (opony na felgach, tylko wyważyć) i przechowywanie "u Henia" płaciłem jesienią 110 zł.

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja od 2015 śmigam na GOODYEAR EFFICIENT GRIP 205/55/16 91W opony ciche , trzymają się drogi na suchym i mokrym więc śmiało mogę polecić tą markę i model , natomiast co do przechowywania to kupiłem stojak i trzymam je w domu niestety garaż jeszcze w planach

 

Edytowane przez karads
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!