Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Głośniki przód / drzwi - wymiana


Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnie pytanie jeszcze :)

Czy w zestawie montażowym jest to co na zdjęciu poniżej czy jeszcze czegoś brakuje bo znalazłem takie głośniki bez opakowania troche tańsze :

http://4.allegroimg.pl/original/12/60/41/29/73/6041297316

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej niczego nie brakuje. Ale miej na uwadze, żeby nie było na mnie - tu nic nie jest dopasowane:) ani rozmiar (tweety są mniejsze niż się wydaje), ani okablowanie (jak pisałem wcześniej). Ale grają ok, więc wg mnie warte ceny i zabawy z montażem. Najtrudniejsze jest ich zamontowanie, by nie latały luźno. Ale wystarczy dorwać kawałki gęstej gąbki izolacyjnej lub czegoś w tym rodzaju, i wyciąć "fotelik" pod tweeter. Proste i genialne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko nie bój :P nie będzie na Ciebie :P Dzięki :)

 

Powiedz mi jeszcze jak to podłączyłeś bo tam jest kremowy kabel i różowy z tego co pamiętam na wtyczce w aucie ?

Edytowane przez snowday
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zamontowałem , fajne małe,nie trzeba wycinać nic w tapicerce jakby to miało miejsce w tweeterach od peiyinga, nie trzeba wyłamywać tych zaślepek na oryginalne tweetery od reno, nie trzeba nic przerabiać , nawet ciąć kabli - stopiłem wtyczke czarną i wyciągnąłem z niej koncówki i to wcisnąlem na ciasno do nowych kabli :)

Dzięki Maichał za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam, mam pytanie trochę z innej beczki... w związku z tym, że wymiana przednich głośników to trochę kłopotliwa sprawa, czy podłączenie ich poprzez dodatkowy wzmacniacz nie poprawiłoby trochę dźwięku? Mam wrażenie, że przy wyższych poziomach głośności brakuje im mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tak ale z drugiej strony pisano tu na forum, że wymieniano je na inne i wielkiej różnicy nie było. Wiadomo, że najlepiej kupić wzmacniacz, wymienić głośniki i wygłuszyć drzwi ale strasznie mnie zniechęca to rozbieranie tapicerki dlatego w najbliższych dniach wybieram się po tweeterki (podobno już będzie dużo lepiej) i zastanawiam się jak jeszcze poprawić dźwięk bez rozkręcania drzwi.

Soprany zakupię, w drzwiach zostaną średniotonówki więc może podłączyć je pod wzmacniacz a do tego jakiś subwooferek w bagażniku dla lepszego basu? Koszty nie duże a może coś się poprawi. Nie jestem audiofilem, nie lubię jeździć po mieście z dudniącym basem ale nie chcę słuchać jak mi głośniki trzeszczą jak sobie trochę bardziej podkręcę głośność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymienialem w megane ii, i poprawa była znaczna lekko zmodyfikowalem i zabudowałem głosnik od tyłu. W scenicu iii aktualnie mam inne nagłośnienie niż normalne jakaś lepsiejsza wersja i naprawde efekt jest jak dla mnie powalający.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Ja też podjąłem się wymiany i za namową bardzo miłego Pana w sklepie audio, któremu usta się nie zamykały, nabyłem zestaw Audio System (drzwi plus tweetery). Sam montaż jest i łatwy i trudny. Trzeba zdjąć tapicerkę, co nie jest takie trudne, natomiast oryginalne głośniki są nitowane - więc trzeba rozwiercać/wyrywać (jak w moim przypadku). Dodałem również matę wygłuszającą od środka. Na początku nie było widać dużej różnicy, ale po kilku / kilkunastu godzinach użytkowania dźwięk się poprawił. Najwyraźniej głośniki się "rozgrzały / rozruszały" (wspominał o tym miły Pan). Nie ma drastycznego przeskoku jakościowego (tak jak tu już wspomniano), ale gdy porównam jakość z tylnymi oryginałami to zdecydowanie nie żałuję wymiany.

 

Jedyny problem to mój brat, który to wszytko podpinał i chyba coś sknocił, bo wczoraj głośniki przestały grać. Najpierw przód, chwilę później tył. :( jakieś diagnozy?!?

 

UPDATE: wszystko już gra. Niezabezpieczone luty przy wtyczce do tweeterów. Trochę taśmy izolacyjnej i że tak się wyrażę - gra muzyka!

Edytowane przez bogul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!