Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Głośniki przód / drzwi - wymiana


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

Pochwale się swoim zestawem:

YOUTUBE

Jednostka sterująca Pioneer DEH-S5000BT, wzmacniacz PIONEER GM-D1004 umieszczony w schowku, głośniki Focal Auditor RSE-165, no i podpięte sterowanie z kierownicy. Drzwi wygłuszone matami alubutylowymi i pianka akustyczna na boczek. Myślę jeszcze o jakieś małej skrzynce basowej, może taka pod siedzenie? Ma ktoś coś takiego? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pochwal się lepiej którędy puściłeś kable do wzmaka i jak wszystko podłączyłeś np wzmaka w schowek I KTÓRY schowek a nie jak to gra. Już słyszałem dziesiątki Meganek ale każdy mówi jak to zajefajnie gra a o montażu żaden ceaniaczek nie powie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Też mam taki sam wzmacniacz ale ja będę ciągnął osobne zasilanie bo jak by nie było to dodatkowe 15A obciążenia na przewód 2,5mm2 którym jest zasilane radio. Ja mam 10mm2 kupiony, dodatkowy bezpiecznik na początku zasilania. Wole dmuchać na zimne niż później latać z gaśnicą bo się megii zapali. Tobie też radzę jako elektryk dołożyć dodatkowy przewód. Koszt niewielki, a może dzięki temu auto Ci się nie zjara. 

U mnie głośniki Audio System Evo M165 na dystansie 18/165mm, tweetery w desce w podszybiu. Narazie gra mi to pod seryjnym arkamsystem 3d marki blaupunkt. Drzwi wygłuszone mataki butylowymi 2,5mm, narazie zewnętrzne poszycie oraz tapicerka pianką 6mm. 

D391858A-B649-4F43-85E5-8CAB66198363.jpeg

4F16ACD3-15AC-4F04-8BD6-7B22B07B7E05.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzę z założenia, że skoro ktoś stworzył taki sposób instalacji to nie powinno się nic stać :)  Miałem rok zainstalowane w poprzednim aucie i żadnych przygód nie było :) Proponuje zainstalować tweetery w maskownicach lusterek, lepsza akustyka. 

 

20190228_192926.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

No dobra panowie. Przeczytawszy ten temat z 5 czy 6 razy jestem w kropce :D 
Planuje zmiany audio u siebie M3 HB. Na początek wygłuszenie + zmiana głośników przód i tył. I tak jak na tył mam pomysł, to dalej bije się z przodem - głośniki 16.

Jako, że początkowo wzmacniacza nie będzie, to upatrzone wcześniej Ground Zero GZIC 16X raczej odpadają ze względu na dość spory RMS, chyba, że fabryka jednak zdoła je sensownie zasilić? Całkiem sensowne wydają się Alpine SXE-1750S, natomiast nigdy nie miałem okazji słuchać ich głośników. No i zostaje jeszcze Pioneer TS-G1710F, którego któryś z kolegów wcześniej polecał. 

Budżet na przednie głośniki - najlepiej 250 zł, max 300 (dlatego Audio System odpada ;)

Co więcej - radio to Arkamys 3D. Subwoofera nie będzie, bo kobieta mnie zabije. Docelowa muzyka to hip-hop, EDM, pop. Generalnie założenie jest takie, aby wydobyć chociaż odrobinę więcej basu niż daje fabryka, ale bez montażu suba (wiem, wiem. Będzie ciężko/bardzo ciężko.)

Jesteście w stanie polecić coś co zagra pod fabryką, a i później rozwinie skrzydła przy wzmacniaczu? Czy może na chwilę obecną brać tanie Pioneery i dopiero jak będzie wzmak pakować się lepsze głośniki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Witam widzę że temat nie był dawno odświeżany,  a trochę czasu już minęło i technika poszła do przodu! Więc moje pytanie jakie głośniki kupić żeby nie było dużo rzeźby, może są jakieś zestawy 1 do 1. Może ktoś to robił ostatni? Chcę się zabrać za wygłuszenie i zmianę głośników! Twity w desce mam fabryczne i teraz  dokupiłem tylne boczki z GT z twitami bo instalacje fabryczną mam. Jakieś porady, uwagi itp. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!