Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Głośniki przód / drzwi - wymiana


Rekomendowane odpowiedzi

Dziś zdjąłem tapicerki obu przednich drzwi. Głośniki takie same. Z pomocą kabla podłączyłem prawy głośnik do lewych drzwi i odwrotnie. Wg mnie dźwięk jest odwrotny czyli teraz w prawym głośniku brak wysokich tonów a w lewym głośniku są. Czyżby to wina radia czy zwrotnic ? Czy do tych oryginalnych głośników są zwrotnice (gdzie) ? Przy okazji sprawdziłem kabelki od tweeterów. Podłączyłem tweeter do testu i w obu kablach grało tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś podłączyłem pod wtyczki na podszybiu moje kolumny domowe i ustawiłem je przed autem w garażu. Niestety lekko słychać, że oba kanały nie grają jednakowo. jakość jest zdecydowanie lepsza ale lekka różnica jest. Macie pomysł skąd to ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem wygłuszenie obu drzwi. Basy stały się mocniejsze, bardziej dynamiczne, nie słychać drgań blach i plastyków nawet z basami na max. Mozna sluchać głośniej muzyki. Jestem zadowolony. Teraz dokupię tweetery na podszybie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.07.2017 o 22:36, ferrit napisał:

Dziś zdjąłem tapicerki obu przednich drzwi. Głośniki takie same. Z pomocą kabla podłączyłem prawy głośnik do lewych drzwi i odwrotnie. Wg mnie dźwięk jest odwrotny czyli teraz w prawym głośniku brak wysokich tonów a w lewym głośniku są. Czyżby to wina radia czy zwrotnic ? Czy do tych oryginalnych głośników są zwrotnice (gdzie) ? Przy okazji sprawdziłem kabelki od tweeterów. Podłączyłem tweeter do testu i w obu kablach grało tak samo.

@ferrit Udało Ci się namierzyć powód braku wysokich tonów w lewym głośniku? U mnie jest dokładnie to samo, przez co mam wrażenie jakby grał tylko prawy głośnik. Grają oczywiście wszystkie 4 - te z tyłu są strasznie przymulone, z przodu lewy bez wysokich tonów i tylko prawy gra sensownie. Na dniach będę dokładał tweety w desce.

 

P.S. Po przesiadce z Volvo V40 I gen., w którym miałem 6 głośników (w tym tylne miały osobno wysokie i średnie tony) + fabryczny subwoofer czuję się trochę jakbym muzyki słuchał na tanich słuchawkach z kiosku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Enter15 napisał:

@ferrit Udało Ci się namierzyć powód braku wysokich tonów w lewym głośniku? U mnie jest dokładnie to samo, przez co mam wrażenie jakby grał tylko prawy głośnik. Grają oczywiście wszystkie 4 - te z tyłu są strasznie przymulone, z przodu lewy bez wysokich tonów i tylko prawy gra sensownie...

Nie. Jeżeli nie ma zwrotnic to wina jest radia. Jakie Ty masz radio ? Moje jest bez pokręteł z dużym okrągłym przyciskiem na środku z 4 strzałkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie siedzi Radiosat Classic Bluetooth, takie jak na zdjęciu: http://www.gps-carminat.com/v3/wp-content/uploads/2013/05/5519678704_4641b86bc4.jpg (a może to nie jest classic tylko Arkamsys? Mam regulację balans/fader i niskie/wysokie tony na wyświetlaczu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/radio-cd-renault-clio-3-iii-megane-2-scenic-modus-i6878960622.html

Ja mam to. Co ciekawe chciałem zakupić to co Ty masz ale teraz się wstrzymam. Nie pozostaje nic innega jak podłączyć inne radio pod nasze głośniki np jakieś firmowe Sony, JVC, Blaupunkt. Wtedy się dowiemy czy wszystkie głośniki równo grają - przynajmniej parami przód i tył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!