Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Głośniki przód / drzwi - wymiana


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

Masz ten zestaw m165evo  podłączony do fabrycznego radia?

Ja mam w aucie Bose, dramat straszny. Chcę zamienić głośniki na 165, kiedyś miałem Hertze ESK165 w innym aucie i pod wzmacniaczem przy wytłumionych drzwiach grały pięknie.

Jak się sprawdzają Twoje głośniki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tak- mam podłączone pod samo radio i tył praktycznie wyłączony (gra w 90% sam przód) i jest 100% poprawy w porównaniu do tego co było, choć żeby uzyskać pełną moc i zadowolenie trzeba by było wstawić wzmacniacz a potem wywalić radio oryginalne , które praktycznie nie ma żadnej regulacji dźwięku a to jest niestety podstawa- przypuszczam, że jakby wstawić  teraz obojętnie jakie radio 4x50W i bez wzmacniacza zagrało by pięknie...... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Ile schodzi mat na wygłuszenie drzwi i boczki i jakie stosowaliście. 

 

Mi akurat audio się podoba bo mam bosiaka ale wkurza mnie to klepanie drzwi przy zamykaniu ich. Słychać ze drzwi są puste jak bęben. 

NARUSZASZ REGULAMIN

pkt. 5.6 literki PL - mireczek01

Edytowane przez Sarna1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośniki ok, gorsze niż audio system m165 Evo, wolałbym dołożyć i kupić te Evo. Na dodatek nie kupuj u gości co sobie piszą z dupy do Renault Megane III plus dedykowany dystans, ani nie jest podana grubość dystansu.... Kolega z forum też kupił tak głośniki do Megane j przyszedł mu dystans coś 45mm xd gdzie optymalna grubość to 18mm na głośnik 16 w zależności od długości głośnika, ale zmienia się to nie znacznie, także wyciągnij wnioski. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

I ja się pochwalę! 

Projekt trwa już drugi rok i wciąż nie jest skończony. Zaczęło się banalnie, wyciszenie drzwi oraz zmiana głośników na 165 mm od excrusion. Niestety efekt nie był zadowalający, radio nie dawało rady. czysto grało może do ustawienia głośności na poziomie 14...

Wiec wpadł wzmacniacz, excrusion 4x75W RMS co znacznie poprawiło odczucia, lecz wciąż brakowało basu... I tu z pomocą przyszła skrzynka basowa z 25 cm głośnikiem, którego marki nigdy nie pamiętam. Został on zmostkowany na dwóch pozostałych kanałach wzmacniacza.

Po roku jazdy na takim zestawie znowu czegoś zaczęło brakować.

Tym razem na przód trafił zestaw marki Rainbow, model bodajże slc 6.2  i jak dotąd jest bajka, chociaż już brakuje głośności, i z tylu głowy siedzi wzmacniacz 4x150

Wszystko na fabrycznym radiu Arkamys 3D

Na zajęciu pomocny przyjaciel, który trochę bardziej ogarniał temat niż ja.

 

Dystanse 22mm, nic nie wadzi nic nie haczy.

Tweety jak widać na zdjęciu są na maskownicach lusterek(nie wiem jak to nazwać poprawnie) bo podobno to najbardziej optymalne miejsce jeśli chodzi o scenę dźwiękową, można lepiej ale nie po taniosci . Wiedzą wspomaga nas mistrz Polski w car audio do 400W.

 

Kable: 

-strona kierowcy, zasilanie wzmacniacza i masa gdzieś do wystajacej śruby.

-centralnie, sterowanie wzmacniacza i kable głośnikowe 2x2,5mm²

-strona pasażera, kable sygnałowe

 

Wyciszenie:

-2,5 mm maty butylowo-aluminiowe

-pianka kauczukowa 12mm 

 

Po zmontowaniu wszystkiego do kupy, w zasadzie nie widać żadnej ingerencji w system, nawet tweety wyglądają jak fabryczne. Ale na pewno ja słychać, podobno nawet z 8 piętra! 

IMG_20170824_205332.jpgIMG_20170824_191938.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!