Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

1.2 tce 115 chiptuning


roberto89

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 miesiące temu...

Pytam, bo przykładowo 1,4TCe znane są z tego, że miały więcej w serii, fabryka podawała 96kW=130,5KM, a miały nawet pod 144KM, moje miały 136 i 138KM w serii.

Widziałem kiedyś gdzieś na zagranicznym forum M3 1,2TCe 132KM zrobione na 151KM i 245Nm, wtrysk bezpośredni widać na spory potencjał przy ilości Nm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Captur miał być zrobiony na 135 i 230nm, a wyszło ciut więcej.

Pomiar mocy rzeczywistej był robiony 3 razy, różnica rzędu 2KM i 2Nm.

Moc znormalizowana (DIN) pokazał 144KM 240Nm

Spalanie po miejscu w dół z 6,5 na 5,9L (mała miejscowość, nie duże miasto)

22 minuty temu, szafir51 napisał:

A ciekawe czy ktoś już robił 1.3TCe? Szukałem po necie ale wszędzie jest info, że stage 1 under development.

Z tego co wiem na obecną chwilę brak możliwości odczytu sterownika. To dlatego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym zmniejszeniem spalania to byłbym sceptyczny i radziłbym sprawdzić na zbiorniku, a nie wg. komputera :D

Szwagier zrobił 1.9dCi 130KM na 153KM, spalanie mu spadło owszem na komputerze, ale w rzeczywistości wzrosło i wglądało 5,3 na kompie 7,4 w realu, sprawdzał kilka razy przy rożnych stylach jazdy i nie ma mowy o pomyłce.

Ja powiem szczerze nie sprawdzałem u siebie jak było, bo robiłem od razu po zakupie i kompleksowo z instalacją LPG strojenie obu map sterowników Pb i LPG.

 

Edytowane przez witman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne. Ode mnie wyjechało ze 150 aut z podniesioną mocą i z tymi z którymi mam kontakt, twierdzą że spalanie spadło, że zasięg na pełnym zbiorniku jest większy. Ludzie którzy przykładowo robią trasę polska-niemcy, szczególnie na paliwie z Niemiec więcej kilometrów można przejechać wracając na polskę. Dotyczy diesla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz kolego, gdym nie miał w rodzinie wysokiej klasy specjalisty, który mi dopieszczał mapy moich obu 1.4TCe i kilku dCi  to bym w to uwierzył ;-)

Zmniejszenie spalania jest możliwe poprzez tgzw. `ekochip` , ale nie uzyskujemy wtedy dużych przyrostów KM i Nm.

Dodatkowe KM i Nm są paliwa, a nie z samego powietrza, bo gdyby tak było to by to już zrobił sam producent i chwaliłby się przed konkurencją jakie są super parametry silnika i spalania.

 

 

 

 

6 godzin temu, szafir51 napisał:

A ciekawe czy ktoś już robił 1.3TCe? Szukałem po necie ale wszędzie jest info, że stage 1 under development.

 

Producenci zabezpieczają po to, aby dozować moc silnika i sprzedawać go w odpowiedniej cenie w odpowiedniej wersji i wyposażeniem.

Nie dostaniesz M3 golasa z 1,33TCe 160KM, ale GTLine już tak.

M3 Business 115 i 140KM, ale różnica  4000zł

Wersja budżetowa M3 Life tylko w wersji 1,33TCe 102KM, a gdy ktoś chciał taką ze 140 czy 160KM to nie ma takiej opcji. :)

160KM tylko w GTLine.

 

Edytowane przez witman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikomu nigdy nie narzucam w co ma wierzyć itd :) ale wzrost spalania o 2L/100km w dieslu to ja bym się poważnie zastanowił co jest nie tak.

Nie będę się rozwodził z czego się bierze moc i jak to działa.

Captur został zrobiony końcówką sierpnia, raptem dwa miesiące temu, poziom spalania będzie dalej monitorowany. Ale jest odczuwalny spadek zachowując ten sam styl jazdy.

Może nie mam w rodzinie wysokiej klasy specjalisty ale mam znajomości w PL i EU i sprawdzone przetestowane rozwiązania.

Producent płaci podatek od większej mocy. Auta z rynku Belgijskiego są często z obniżoną softwareowo mocą.

Poza tym wiele aut jest fabrycznie za bardzo przelanych w mapach i zawsze można coś urwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Dnia 11.11.2019 o 20:26, prenrzyk napisał:

@Kykv 
...W 3City nikt nie chce podjąć się ;/ 

...a pytałeś w :

Tune-up - Przemian 2

albo Dynoset Remapping Service Lubichowska 170 Starogard Gdański?

dobre opinie mają, nawet jakis rok temu sam z tuneUp rozmawiałem i byli chętni, ale jakoś się po kościach rozeszło i nie pojechałem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!