Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zanik napięcia w gnieździe zapalniczki podczas odpalania samochodu - rozwiązanie


Rekomendowane odpowiedzi

59 minut temu, Lelupi napisał:

W obecnie produkowanych autach, podczas rozruchu silnika są automatycznie odłączane wszystkie zbędne odbiorniki prądu, tak też jest Megane 3. Dotyczy to też gniazda zapalniczki.

Tak masz rację. Obwód zapalniczki idzie przez przekaźnik, który podczas rozruchu się wyłącza. Tak mam w Lagunie i Megane. Kamerke mam w Yarisce i  zaapsorbowany napisałem w stosunku do Megane bo tam nie ma zaniku napięcia.

W Lagunie mam drugie gniazdo zapalniczki i woltomierz podłączony pod akumulator. Włączany jest przez UCH  (otwarciem drzwi)  i dodatkowo mnie to zwiodło

Czyli żadne z tych rozwiązań się nie sprawdzi.

Przepraszam!

Edytowane przez jabrze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedziwna sytuacja. Testowałem dziś drugą kamerę w Toyocie, w której przy odpalaniu przestaje się ładować telefon czyli zanik jest. Telefon podłączony do gniazda zapalniczki ładowarką samochodową.

Kamera podłączona do innego gniazda zapalniczki ale starą ładowarką od kamerki Lark (nie chciało mi się zmieniać) i co ciekawe kamerka włącza się w chwili przekręcenia kluczyka w pozycję zapłon (włącza się radio) i w momencie odpalenia gdy telefon przestaje się ładować kamerka dalej nagrywa jakby nigdy nic. Ekran kamerki w chwili odpalenia delikatnie raz mignie ale nagrywa, nie przerywa, nie przechodzi w tryb STAND BY.

Renia jest z 2014 roku, Toyota z 2015. Więc o co chodzi?

16 godzin temu, Lelupi napisał:

W obecnie produkowanych autach, podczas rozruchu silnika są automatycznie odłączane wszystkie zbędne odbiorniki prądu, tak też jest Megane 3. Dotyczy to też gniazda zapalniczki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, deku napisał:

Próbowałeś gniazdko z przodu?

Jutro będę przeprowadzał szersze testy w Megi z użyciem ładowarki od Larka, przedniego gniazda zapalniczki i dwóch urządzeń, które posiadam (ta sama wersja softu).

Koresponduję sobie z supportem Navitela i zobaczymy co powiedzą. Na razie twierdzą, że

Cytat

niestety tak będzie urządzenie dziać gdyż softowo zaprogramowane jest na reakcje po otrzymaniu zasilania. Jeżeli otwarcie drzwi dostarcza prądu kamera to po uruchomieniu zapłony przy spadku napięcia kamera otrzymuje sygnał o wyłączeniu

ale obaliły to moje testy w Toyocie, gdzie tak jak pisałem telefon się rozłącza (wpięty w tylne gniazdo) podczas odpalania, a kamerka (wpięta w przednie gniazdo) nie.

41 minut temu, Tomek65 napisał:

Ja mam podłączony ten układzik o którym napisał kol. aeroo34 na początku tego wątku i jest spokój od dwóch lat. Nie zanika napięcie w zapalniczce, kamerka działa tak jak trzeba. 

Fajnie pięknie ale ja już pisałem, że nie chcę rzeźby. Jak mam rzeźbić to wolę wciskać przycisk "ok" po odpaleniu samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, pbet napisał:

Mi nie nagrywa cały czas. W tym problem. Czasami po odpaleniu przechodzi w tryb czuwania.

Podłączyłem kamerkę w taki sam sposób jak Ty. Nagrywa gdy jest zasilanie a po jego odcięciu kamerka działa na wbudowanej baterii do momentu jej rozładowania. Na postoju włącza się tryb parkingowy i tyle. Po otwarciu drzwi zaczyna nagrywać w trybie ciągłym. Z tego rozwiązania jestem bardzo zadowolony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, otwieram po nocy przy zgaszonym oczywiście. U mnie tez jest słaba ale trzyma trochę dłużej, mam kamerkę Mio.

Edytowane przez mich64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po otwarciu tak jak pisałem R1000 się włącza i nagrywa. Wyłącza się po uruchomieniu silnika i nie "wstaje". Mam cichą nadzieję, że może ładowarka z Larka robi robotę bo tak jak pisałem w Toyocie wszystko gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że chyba mam jedną kamerkę wadliwą. Wpiąłem dziś kamerkę, z którą jeździłem w ostatni piątek w przednie gniazdo zapalniczki tą samą ładowarką, która wcześniej była w tylnym gnieździe i ta kamera działała ok. Jeździłem cały dzień wielokrotnie zamykając, otwierając, odpalając i gasząc auto. Nawiasem mówiąc mam też drugi problem tzn. jedna z kamerek nie łapie GPSa lub łapie go bardzo rzadko - właśnie ta, która się wyłączała przy odpaleniu silnika. Ta z którą w piątek i dziś jeździłem łapie go po chwili. Sprawdzałem to podmieniając kamerki w czasie jazdy (tzn. żona podmieniała). Od poniedziałku żona potrenuje jazdę z teoretycznie dobrze działającą kamerką, a ja wezmę na warsztat tą, co do której mam podejrzenie, że jest wadliwa i zobaczymy co będzie.

p.s. jaką taśmą mógłbym przykleić kabel od ładowarki do plastików żeby w miarę dobrze się trzymał, a w razie demontażu nie zostały ślady? chciałbym poprowadzić go pod schowkiem, z boku między konsolą i drzwiami oraz zewnętrzna częścią słupka do daszka przeciwsłonecznego. Od razu uprzedzam, że nie chcę niczego demontować aby go jakoś bardziej ukrywać.

image.thumb.png.268905df66b6702fe1a54c203c0cceba.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!