Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Terkotanie w zakresie 2200-3000


pataps

Rekomendowane odpowiedzi

Ja też mam 5lat gwarancji,ale nie kupowałem nowego samochodu, żeby go po 5 latach od razu sprzedawać... Planuję zgłosić sprawę do jakiegos programu motoryzacyjnego ale fajnie jak by się zebrał więcej osób z tym problemem.Jak to mówią w kupie raźniej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stuka cały czas, może wymiana oleju coś da jak jest rozrzedzony benzyną. Choć dolałem już dwa litry na 5kkm. Na angielskim forum ale w clio 1,2 tce wymyslili, że to zawór upustowy turbo.

Edytowane przez tomi150
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bialydelfin jak masz nowy silnik od Renault to super, uważam że sprawa bardzo przyzwoicie załatwiona, żadnych napraw, remontu czy kombinowania.

 

Jakieś wadliwe napinacze czy pompy mogły wyjść, dlatego coś tam turkocze czy tam obciera, to rozumiem, ale wytłumacz mi jak opiłki z łańcucha rozrządu albo jego obudowy, czy inny syf mogą się dostać do bloku, tłoka czy panewki?, nie mogę jakoś sobie tego fizycznie wyobrazić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś z kolegów jest prawnikiem i chciałbym się zająć tą sprawą ? Będzie wdzięczny za kontakt. Nie zamierzam im odpuścić...

bialydelfin, co chcesz osiągnąć z pomocą prawnika? Silnik masz nowy, powinieneś się cieszyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale wytłumacz mi jak opiłki z łańcucha rozrządu albo jego obudowy, czy inny syf mogą się dostać do bloku, tłoka czy panewki?, nie mogę jakoś sobie tego fizycznie wyobrazić.

Nie widziałem tego silnika rozebranego, ale jeśli na rozrządzie łańcuch to na pewno jest smarowany jak w innych czyli opiłki idą w układ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak smarowany?, jak łańcuch w motocyklu?.

Olejem z silnika?, pokaż mi jakieś foty albo opisz jak to działa, nie widzę tego, może coś się dowiem nowego.

Czyli łańcuch w hermetycznej obudowie jest cały w oleju tak?.

Edytowane przez tomgrandtour
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się cieszę że mam nowy silnik - niestety samochód nie jest firmowy tylko prywatny. Ja chcę tylko od Renault deklaracji, że w nowym silniku poprzednia wada została usunięta - bo co zrobię jak to wróci po gwarancji ? Ja nie wymagam od nich żeby się zadeklarowali, że silnik się nigdy nie zepsuje - nie jestem idiotą. Chciałbym tylko zapewnienie, że oni są świadomi wady tego silnika i że nie zostawią klientów z problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie oficjalnie dowiedziałem się że problem z pompą oleju leży w module, który reguluję wartością ciśnienia oleju podczas jazdy. Jest to zawór, który w zależności od prędkości steruje ciśnieniem oleju w silniku i ten mały zaworek sterowany elektroniką powoduje spustoszenie w silniku...

Z tego co piszesz wynika ,że tradycyjny zawór upustowy(mechaniczny oparty na sprężynie) w pompie oleju zastąpioną elektronicznym - czy chodzi o inny zawór? Bo jeśli tak

to wystarczyło by podłączyć zegar ciśnienia oleju w kabinie .I nie liczyłbym że producent przyzna się do wady fabrycznej.

Edytowane przez krzychu73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

dzisiaj jestem po serwisie w ASO po 30 tysiącach (dokładnie 31100). Megane Grandtour 1,2 Tce 115, 2015.

Od pewnego czasu przy gwałtownym przyspieszaniu słyszałem terkotanie w zakresie 2000-3000 obrotów.

Sprawdzili i powiedzieli, że to przez niski poziom oleju rozrząd hałasował.

O.K oleju nie było na max ale nie też poniżej minimum, wiec dziwna sprawa. Wymienili olej i teraz faktycznie mniej turkocze ale nie przestało kompletnie. Generalnie powiedzieli, żebym przejechał jeszcze 2 tysiące i wstawił do nich auto to zrobią kompletny przegląd silnika.

Powiedzieli, że potrwa to koło tygodnia i może się skończyć wymianą. Odniosłem wrażenie, że nie wyglądali na

zaskoczonych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oni doskonale wiedzą o problemie, liczą na to, że ktoś tego nie usłyszy albo zbagatelizuję sprawę. Sam szef serwisu przyznał mi się że silnik TCE 1.2 115 KM to nie jest udana jednostka... Trzeba by się im dorwać do czterech liter, ale samemu się nic z nimi nie wywojuje. Pozostaje droga sądowa lub jakaś pomoc ze strony programu motoryzacyjnego. Daj znać jak się sprawa zakończy. Gdyby się zebrała jakaś grupa osób chcących złożyć pozew zbiorowy, na ukrytą wadę tego silnika, to ja z chęcią się tym zajmę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!