Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl

rafwid

Megane III phI Megane III 1.9 dci Problem z zegarami

Recommended Posts

Witam.

Mam problem z przebiegiem dziennym i ogólnym. Otóż samochód równo co 41 km kasuje przebieg dzienny, przez co mam błędne odczyty średniego spalania.

Auto ma 4 lata i przebieg 170 000 według licznika.

Co może być przyczyna takiego zachowania zegarów.

Czy ktoś może mi polecić kogoś z okolic Warszawy kto będzie wiedział czego i gdzie szukać ?

z góry dziękuje za pomoc.

A teraz historia auta

Kupione i do zakupu tak ma , czy nagle tak się stało ?

Ma tak od zakupu, kupiłem od osoby prywatnej, nie od handlarza. Auto mam od miesiąca, ale co to ma za znaczenie. Ważne aby ktoś był w stanie mi pomóc.

W renault mi powiedzieli że może być założony emulator przebiegu. Auto ma 4,5 roku i 170 000 przebiegu według licznika. Moze jutra uda mi sie podpiąć pod komputer i zczytac z abs i wtrysków.

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 -Prezes

Edytowano przez Prezes

Ma znaczenie wszystko wróżbitami nie jesteśmy na tym forum i dlatego pytałem od kiedy to występuje i czy masz od początku posiadania auta, na 98% masz zamontowany emulator lub wgrany soft do licznika z emulatorem aby zmniejszyć przebieg i daję 2% na uszkodzony licznik

Najszybciej podstawić drugi licznik i zobaczyć na ile się przepisze

czyli rozumiem ze można wgrywać soft także do zegarów. Idealnie. Pytanie kto może mi wgrać oryginalny soft do licznika ?

Pewnie że można wgrać canblocker do licznika softowy :)

Nowy soft może wgrać serwis, lub ktoś kto ma o tym pojęcie lub ktoś udostępni clipa i mogę zrobić zdalnie czas około 30 - 40 minut

Jak by co to Oktawiusz udostępnia clipa w Warszawie

A wyjaśni ktoś po co ktoś miałby wgrywać emulator do licznika? Co to miałoby powodować poza resetem przebiegu licznika tymczasowego co 40km..?

Przebieg

Robisz korektę licznika,ale przebieg pozostaje w innych modułach łącznie z ABS, ABS rozsyła przebieg do reszty modułów w samochodzie jak zrobisz mniejszy przebieg w liczniku to ABS go nadpisze ale jak włożysz licznik z wyższym przebiegiem to licznik nadpisze do ABS

Zasada jest taka iż przebieg zawsze do góry

A i zawsze można odczytać przebieg z karty

Edytowano przez cinas_

Nie cytuj wypowiedzi poprzedzającej własny post!

A czy istnieje możliwość, że założony/wgrany emulator nabijał kilometry do przodu ? Spotkałem się z taką teorią przy zakupie megane, że auto wg ksiażki i licznika miało już około 300 tysięcy km, ale rzeczywiście o połowę mniej i stan auta na pierwszy rzut oka to potwierdzał. Został wymieniony licznik, bo podobno zgasł i nowo zainstalowany (używany licznik ) został ustawiony na około 150 tysięcy. Rozumiem, że wymusza się to programowo, ale co wtedy z czujnikami ABS, że nie nadpisują przebiegu ?

A i dzienny przebieg również kasuje się sam, przy losowej ilości km. Co ciekawe, przebieg dzienny w głębszym menu ( tam gdzie spalanie, srednia predkosc itp. ) pozostaje bez zmian jak rówież reszta parametrów.

Edytowano przez Pawel

Nic nie nalicza km do przodu

ABS liczy cały czas do przodu chyba że ktoś wymontuję pompę abs i zmieni km w niej

Rozumiem

Edytowano przez wkr