Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Szum słyszalny w trakcie korzystania z klimatyzacji


Rekomendowane odpowiedzi

Ludzie jaki macie problem zamiast pisać na forum udajmy się do dobrego gościa od klimy, nabija specyfikiem i sprawdzamy czy nie wycieka lub ewentualnie ile uciekło po jakimś czasie, jak jest ok to wbijamy full specyfiku na lato i śmigamy, sam tak zrobiłem i wszystko śmiga, polecam tą recepteę czasem trzeba komuś napisać coś oczywistego, aby zaczął myśleć. Jak słyszycie dźwięk jakby uciekało z balona powietrze po troszkę z kratek podczas działania klimy to nie macie czynnika i tyle w temacie, rutyna, a podczas tej rutyny sprawdzamy szczelność i kondycje klimy i ewentualnie wychodzi co ma wyjść !!!

Edytowane przez blake
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak piszesz tylko że u mnie ten dźwięk słychać po dobiciu klimy. W jednym samochodzie po 5 latach brakowało 100 g czynnika, w drugim po 4 latach brak na poziomie 50 g (pojechałem profilaktycznie). Klima działa bardzo dobrze, schładza momentalnie, rurka, przez która uzupełnia się czynnik lodowata. Jedynie to ten dźwięk mnie niepokoi. Za jakieś 2-3 tyg będę u niego wymieniać olej to zagadam o klimę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest też taka możliwość, że jak oleju nie było (chociaż jak piszesz wnioskuję, że był ponieważ zanik czynnika w normie) to coś już się mogło przytrzeć w sprężarce i już tak pozostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Byłem wymienić olej w silniku i skrzyni przy okazji powiedziałem o klimie. Po podłączeniu do maszyny okazało się że dobiła 400 g czynnika. Facet stwierdził że dziwne i że możliwe że po ostatnim serwisie zaworki gdzie podłącza się maszynę nie były szczelne. W przyszłym tygodniu pojedę z drugim samochodem na wymianę oleju to powiem, żeby tam też sprawdził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Też mam podobny problem, ale tylko do maja 2018 :-) Myślę, że spokojnie możesz jechać gdzie indziej, też się nad tym zastanawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam. Samochód kupiłem w lipcu 2017 jako lekko ponad roczny, 36 000 km - tak było, z tego co czytam - tak jest. A słychać to być może, bo silnik cicho pracuje (1.5 w MIII jest sporo cichszy niż w MII), a benzyna to już w ogóle cisza :-) Póki co, ja się tym nie przejmuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie wiem co robić klima chłodzi a tu im cieplej tym bardziej to świergota~szczególnie na postoju podjechał bym do serwisu ale  skroją za nabicie bo powiedzą że mało czynnika było itp.w co mi się nie chce wierzyć.Ludzie czasami po kilka lat nic nie robią i jest dobrze.Ogólnie jeśli to TTTM to kiepsko ze strony producenta że tak niedopracowane!możliwe że to zawór rozprężania tak pracuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wnikając w kwestie techniczne - ja akurat jestem kompletnym laikiem - to u mnie aż tak uciążliwe to nie jest, aczkolwiek coś słychać. Jak masz wątpliwości, jest to uciążliwe i masz gwarancję, spróbuj zrobić zgłoszenie reklamacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.04.2018 o 08:59, ROBRAT napisał:

Jeśli auto na gwarancji to jak procedura z przeglądem klimatyzacji ASO czy zakład specjalizujący się w klimach?Też słyszę świergotanie z środkowych kratek.

Miałem identyczne objawy rok temu, jakby płyta CD chodziła w napędzie. Jednocześnie układ słabo chłodził. Dodali mi kontrast do klimy, po tygodniu wróciłem, brak było nieszczelności wtedy okazało się, że jest tylko 50 g  środka. Układ został nabity i na razie ciesze się chłodnym powietrzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wizytę w ASO 25 kwietnia w ramach gwarancji sprawdzą i nabiją układ.Widać że w fabryce chyba nie mają czasu na nabijanie tylko na odwal oby wypchać i coś tam zimnym dmuchał.Nie chce mi się wierzyć żeby w nowym aucie była gdzieś nieszczelność~ale w dzisiejszych czasach to już nic mnie nie rozczaruje odnosnie motoryzacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!