Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl

Recommended Posts

Właśnie nie wiem co robić klima chłodzi a tu im cieplej tym bardziej to świergota~szczególnie na postoju podjechał bym do serwisu ale  skroją za nabicie bo powiedzą że mało czynnika było itp.w co mi się nie chce wierzyć.Ludzie czasami po kilka lat nic nie robią i jest dobrze.Ogólnie jeśli to TTTM to kiepsko ze strony producenta że tak niedopracowane!możliwe że to zawór rozprężania tak pracuje.

Nie wnikając w kwestie techniczne - ja akurat jestem kompletnym laikiem - to u mnie aż tak uciążliwe to nie jest, aczkolwiek coś słychać. Jak masz wątpliwości, jest to uciążliwe i masz gwarancję, spróbuj zrobić zgłoszenie reklamacyjne.

Dnia 11.04.2018 o 08:59, ROBRAT napisał:

Jeśli auto na gwarancji to jak procedura z przeglądem klimatyzacji ASO czy zakład specjalizujący się w klimach?Też słyszę świergotanie z środkowych kratek.

Miałem identyczne objawy rok temu, jakby płyta CD chodziła w napędzie. Jednocześnie układ słabo chłodził. Dodali mi kontrast do klimy, po tygodniu wróciłem, brak było nieszczelności wtedy okazało się, że jest tylko 50 g  środka. Układ został nabity i na razie ciesze się chłodnym powietrzem.

Mam wizytę w ASO 25 kwietnia w ramach gwarancji sprawdzą i nabiją układ.Widać że w fabryce chyba nie mają czasu na nabijanie tylko na odwal oby wypchać i coś tam zimnym dmuchał.Nie chce mi się wierzyć żeby w nowym aucie była gdzieś nieszczelność~ale w dzisiejszych czasach to już nic mnie nie rozczaruje odnosnie motoryzacji.

Mi też syczało w M3, jak przycisłem AC OFF to dźwięk znikał. Nabiłem klime i wszystko cacy, oczywiście nie w ASO tylko u znajomego.

Z tym że serwis za bardzo nie chce dobijać klimy - czynnik podobno strasznie podrożał (a podobno w zeszłym roku już było straszne przebicie w porównaniu z latami poprzednimi).

Zrób to w innym serwisie, który specjalizuje się w klimie i bez problemu.

Na wstępie witam wszystkich, jestem świeżynką z moją megi, którą kupiłem jakoś miesiąc temu. Piszę do Was ponieważ ja również mam podobny problem. Dźwięk jest delikatny i w niczym szczególnie nie przeszkadza ale bardziej martwię się o ewentualną awarię. U mnie dźwięk przypomina trochę jakby przelewanie się cieczy czy coś w tym guście. Warto to zgłaszać przy okazji rocznego serwisu czy olać i sprawdzić w przyszłości po serwisie klimy? Pozdrawiam!

" U mnie dźwięk przypomina trochę jakby przelewanie się cieczy" - może to być dźwięk rozprężania gazu i tyle. Mam podobny tylko bardziej metaliczny. Na razie nic nie robić a w przyszłym roku mam podjechać na sprawdzenie. Tak mi koleś od klimy powiedział. Inny chciał sprężarkę rozbierać.

1 godzinę temu, Lestko napisał:

U mnie dźwięk przypomina trochę jakby przelewanie się cieczy czy coś w tym guście. Warto to zgłaszać przy okazji rocznego serwisu czy olać i sprawdzić w przyszłości po serwisie klimy?

U mnie też tak było i jeszcze kilka osób tak miało - rozwiązaniem jest dobicie czynnika do układu. Mnie tego w ramach gwarancji nie chcieli w Krakowie zrobić.

Przed chwilą, konwil napisał:

rozwiązaniem jest dobicie czynnika do układu.

Z tego co mi wiadomo, poprzedni właściciel dobijał czynnik.

No wiesz, to może oznaczać, że jest nieszczelność (pytanie: kiedy dobijał?) lub to, że jednak Dr House miał rację i wszyscy kłamią. To jest do sprawdzenia w sumie niewielkim kosztem. U mnie wcześniej chłodziło, nie odczułem znacznej poprawy po dobiciu (ok. 100 g z tego co pamiętam), ale dźwięk był.

Napisano (edytowany)

Ja miałem takie same efekty dźwiękowe pomimo, że klima chłodziła. W ASO stwierdzili, że wycieku nie ma, ale dobili czynnik, skasowali 280PLN (180 opróżnienie i napełnienie czynnika i 100 za brakujący czynnik). Po tej akcji efektów dźwiękowych brak.

Edytowano przez tomrud

Witam wcześniej też miałem te szmery zgłosiłem w ASO zrobili serwis nieszczelności nie wykryli nabili i jak były upały to było cicho chłodziło ok,teraz szmery wróciły w obecnych temp.otoczenia do 23~25*Ci nie wiem co robić.Byłem dzisiaj na przeglądzie w ASO zgłosiłem słyszeli ale słabo to szmerało w 13*C na zewnątrz.Mam jeszcze przedłużoną gwarancję do 20r.wiec chyba poczekam z tym do przyszłego lata.A może w niektórych tak działa zawór rozprężania??

@ROBRAT widzisz, a u mnie szmery zniknęły, ale przysłucham się... Może masz większą nieszczelność :?: Albo wrażliwsze ucho :)

No nie wiem coś jest chyba nie tak jakaś nieszczelność chodź na wiosnę po nabiciu też to było słychać w granicach 20*C w upały tegoroczne chłodziła świetnie i nic nie szmerało.Jeszcze przyszły tydzień ma być pod 30*C to posłucham jak to chodzi.

Dnia 14.09.2018 o 15:17, ROBRAT napisał:

Witam wcześniej też miałem te szmery zgłosiłem w ASO zrobili serwis nieszczelności nie wykryli nabili i jak były upały to było cicho chłodziło ok,teraz szmery wróciły w obecnych temp.otoczenia do 23~25*Ci nie wiem co robić.Byłem dzisiaj na przeglądzie w ASO zgłosiłem słyszeli ale słabo to szmerało w 13*C na zewnątrz.Mam jeszcze przedłużoną gwarancję do 20r.wiec chyba poczekam z tym do przyszłego lata.A może w niektórych tak działa zawór rozprężania??

Bo to szumi zawór rozprezania, tyko jest mało gazu i nie ma co rozprezac. Rozprezanie odbywa się w innym miejscu instalacji, dlatego jeszcze potrwfi zamarzac 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 literki PL. - mireczek01

A jest w trójce jakieś pechowe miejsce gdzie może spieprzać czynnik?do cholery przecież to nowe auto 27kkm przejechane 2lata użytkowania!ford którego żona użytkuje 3~4 lata nic nie ruszane chłodzi aż miło a auto 11letnie.

Może gdzieś przy osuszaczu?tak jak świecę latarką po chłodnicy i przewodach nic nie widać a chyba powinna być jakaś tłusta plama(bynajmniej miałem tak kiedyś w lanosie na chłodnicy)odchylę może jutro nadkole i tam popatrzę.Dziwne że maszyna nie wykazała nieszczelności gdy robili wiosną w ASO bo test wyszedł ok a tu 5mc i zaczyna szmerać.

Można pryskać pianą może coś zobaczysz, aby znaleźć trzeba nabić ciśnienie azotem takie jak na ruchu i wtedy szukać. A kombajn znajdzie tylko duża nieszczelność, bo gaz ucieka w ciśnieniu a nie w podciśnieniu. Uszczelka puści w jedną stronę a w drugą wcale nie musi. U mnie uciekło przy skraplacz. Zobacz mój post 

U  mnie uciekało poprzez skraplacz czyli chłodnice klimy fachman dobił mi azot z domieszka wodoru czujnik w ręce i pięknie wyszły 3 miejsca na chłodnicy z przodu po wykręceniu jej widać te miejsca jako 3 tłuste plamy reszta chłodnicy czyściutka i świecąca nowa chłodnica nissens 300zł teraz cisza i mrozi z kratek od 3 do 5 stopni na 1 biegu wiatraczka

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się