Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

podłokietnik - jak to zrobić


pewe

Rekomendowane odpowiedzi

Ja też kiedyś szukałem oryginalnego ale wg. mnie jest nie do zdobycia. Ostatecznie zakupiłem dedykowany z firmy Caspol (pokazany w mojej galerii). Jest bardzo wygodny i posiada duży dodatkowy schowek :P Patrząc z perspektywy czasy nie żałuję, komfort w czasie jazdy 1 klasa :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

Odgrzewam kotleta ponieważ przymierzam się do montażu oryginalnego podłokietnika do mojego Scenica.

 

Jestem w posiadaniu Scenica I ph.2 w dosyć bogatej wersji RXi i dodatkowo w pełni skórzanymi fotelami lecz niestety bez podłokietnika przedniego.

A ponieważ z poprzedniego auta został mi nawyk opierania na czymś łokcia, więc już od pół roku próbowałem namierzyć na Allegro oryginalny podłokietnik w dobrej cenie.

Podłokietniki "rzemieślnicze" nie wchodziły w grę z 3 powodów:

1. Kiepskie wykonanie,

2. Problemy z dostępem do pokręteł regulacji,

3. przestrzeń pomiędzy fotelami, to ulubione (i bezpieczne) miejsce "zakotwiczenia" torebki żony ;-).

Niestety sam podłokietnik z wersji europejskiej i dodatkowo w granatowej skórze jest prawie nieosiągalny, ale ostatnio udało mi się znaleźć kpl. fotel skórzany z podłokietnikiem i airbagiem w dosyć atrakcyjnej cenie.

W sumie po pertraktacjach ze sprzedającym, który uparł się na sprzedaży foteli parami, stanęło na tym, że zostałem właścicielem 2 foteli półskórzanych za niewiele większą kwotę.

 

Plan jest taki, że jeżeli będzie możliwe zamontowanie podłokietnika do fotela fabrycznie w niego nie wyposażonego, to ja zostawię sobie tylko podłokietnik, a fotele pójdą do dalszej odsprzedaży po atrakcyjnej cenie,

 

Jak tylko fotele do mnie dojadą, zabieram się za montaż podłokietnika i obiecuję przygotować jakiegoś manuala dla zainteresowanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ciekaw jestem bardzo jak to wyjdzie... też widziałem na allegro taki fajny podłokietnik przy fotelu...

 

a mam przy okazji pytanie czy fotele ze Scenica II podchodzą do Scenica I.... ktoś to przymierzał ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i po pierwszych oględzinach wnioski są następujace:

Całe szczęście, że kupiłem podłokietnik razem z fotelem bo do fotela bez fabrycznego podłokietnika, nie ma możliwości domontowania go później !!!

Jest tylko jedna ale dosyć istotna różnica w konstrukcji fotela z i bez podłokietnika. W fotelu z fabrycznym podłokietnikiem do stelaża oparcia dospawana jest gruba metalowa tuleja pełniąca funkcję prowadnika podłokietnika. Bez tej tulei nie ma możliwości zamontowania podł.

Ale ponieważ mam cały fotel ( a w zasadzie 2), postanowiłem, że podłokietnik i tak będę miał. W tym celu muszę przełożyć tapicerkę z fotela bez podł. na stelaż fotela z podłokietnikiem.

Czynność ta jest dosyć prosta, chociaż czasochłonna, ale dodatkowy plus z tego taki, że ten kpl. foteli który kupiłem, (z 2003r) w zasadzie jest jak nówka, bez żadnych luzów na oparciu, a w fotelach w aucie (1999r), pewne luzy już są wyczuwalne.

Tak czy inaczej manual i tak przygotuję.

 

A co do samego podłokietnika, to nie do końca zgadzam się z kol. marek_c. Fakt, że mógłby być kilka cm. dłuższy, ale za to jest szeroki, umieszczony na optymalnej wysokości i ma fajną 3-stopniową regulację pochylenia. No i jest stabilny i o niebo solidniej wykonany od "rzemiosła". Minusem za to jest pokrycie tapicerskie. Liczyłem na skórkę, a tam tylko skaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!