Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

1.4 TCE - dziwne stuki


Adek1

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 rok później...

Dzień dobry 
Pozwolę sobie odświeżyć ten temat ostatnio w mojej Megance usłyszałem dziwne dźwięki trudno je opisać stuki ? wachlowanie ?:-D albo jak to zauważył znajomy dźwięk przelatującego helikoptera mam wrażenie że dźwięk ten dochodzi z paska osprzętu ale na 100 % nie mam pewności jest to słyszane tylko na rozgrzanym silniku czasami słychać go w kabinie. Zapożyczony filmik z yt dokładnie z tym samym problemem w aso pod komputerem nic czyli to pewnie problem mechaniczny może któryś z napinaczy paska ?

Pozdrawiam i proszę o wasze opinie bo nie chcę rozkopywać pół silnika :bash:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem jego 2 właścicielem rok produkcji to 2012 po zakupie auta w maju tego roku robione było : olej + filtry + płyny hamulcowy i w chłodnicy, świece komplet, wymiana paska klinowego  wszystko w aso  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @Nowy41 - tak się składa, że film który umieściłeś jest mojego autorstwa. Jeżeli "stuki" u Ciebie są podobne (a z czasem będą głośniejsze) to możesz się szykować na dwumasę. Ja na 90% mam ją do wymiany (przebieg 103k km), samochód na remont skrzyni biegów + dwumasa + sprzęgło (przy okazji) oddaje 3 stycznia. Sprawdź u siebie - na rozgrzanym silniku, wyłącz wentylator (grzanie w kabinie) i wsłuchaj się dobrze - będziesz słyszał to charakterystyczne stukanie - wtedy wciśnij sprzęgło - u mnie z miejsca robi się cisza. 

Jak odbiorę auto od mechanika - dam znać czy wymiana pomogła.

@witman Jak myślisz - czy do tego silnika można zaryzykować z używanym kołem dwumasowym czy tylko nowe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Padnięta dwumasa w 1.4 i 1.2TCe to raczej rzadkość, a tym bardziej przy przebiegu 103kkm, nasi klienci mieli przybiegli między 160 a 230kkm i wymieniali tylko tarczę sprzęgła i docisk, a jeden z naszych rekordzistów w Sceniku Grand ma przebieg 308kkm, przy około 180kkm zmieniał rozrząd i komplet sprzęgła bez dwumasy, auto odkupił od brata 1-go właściciela, serwisowane w ASO do 135kkm i poza wyminą oleju, świecami i uszczelnieniem pokrywy rozrządu nie robił nic. 

Myślę, że można wejść w używkę, bo są tanie i jest tego sporo, co by świadczyło o małym zainteresowaniu, podobnie jest ze skrzyniami, pytanie czy to na pewno dwumasa ?

Wszystko też zależy od sposobu użytkowania, wszystko można zajechać na śmierć. Znamy przypadek kompletnie zajechanej tarczy sprzęgła przy 75kkm, a w gumowym dywaniku pod pedałem sprzęgła była na wylot dziura od szpilki z kobiecego pantofelka i wszystko stało się jasne :-D   

Uszkodzone dwumasy przy wolnych obrotach silnika potrafią przenosić drgania i wibracje, które są odczuwalne wewnątrz pojazdu.

Edytowane przez witman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie się zastanawiam - bo auto użytkuję dość krótko, przy zakupie miał sprawdzony przebieg 93k km głównie po Warszawie i być może tu należy szukać problemu. Poza tym, Renault z wskaźnikiem zmian biegu się nie popisało bo silnik non stop chodził na bardzo niskich obrotach (zmiana biegu przy 1700-1800 rpm w zależności od tempa jazdy). 

Co do stuków - zastanawiałem się również nad panewkami ale tak jak napisałem wyżej - po wciśnięciu sprzęgła stukot ustaje. Co do wibracji - są wyczuwalne i to mocno na karoserii oraz kierownicy - uczucie "wibrującej" kierownicy.

 

Sprawdzę to ze swoim mechanikiem (specjalizuje się w Renault) i dam znać. 

Edytowane przez trybik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam książki do niego, muszę podjechać do ASO żeby mi wydrukowali wszystkie naprawy zlecone do ASO. Z tego co widziałem na naklejkach z warsztatu niezależnego to interwał był ustawiony na 15k km więc można przypuszczać, że po gwarancji serwisowany był poza ASO. W tej chwili zmieniam co 10k km na Millers Trident 5W40. Z tego co mechanik wspominał - w skrzyni nikt wcześniej oleju ni ruszał (w sierpniu wymieniałem olej w skrzyni). 

Edytowane przez trybik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:50_open_mouth: dwumas no tak to się ładnie zapowiada początek 2018 :bash: mam prośbę kolego trybik napisz jak autko sprawuje się po wymianie i jeśli to nie tajemnica to podziel się na jaki koszt trzeba się szykować tak mniej więcej :| bo tak myślę czy przy wymianie dwumasy nie wymienić od razu kompletnego sprzęgła skoro i tak będą grzebać jeśli chodzi o wibracje u mnie też są odczuwalne :-D kierownica pedały i drążek skrzyni biegów. A oświeć ciemnego czemu remont skrzyni biegów ? 
Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nowy41  - no to nie chcę Cię martwić ale u mnie jest identycznie, aż zacząłem podejrzewać poduchę / łapę silnika (od rozrządu) która kosztuje 500 PLN :(

Co do dwumasy i sprzęgła - ja chyba pójdę w używkę, widziałem na alleedrogo zestawy po małym przebiegu po 500-700 PLN a nowe już po 1250 PLN (LUK - samo koło).

Remont skrzyni - wyją łożyska, więcej będę wiedział jak już będzie zdemontowana i pójdzie do warsztatu naprawiającego skrzynie. Wstępnie pytałem o koszta - wymiana wszystkich łożysk - ok. 1200 PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A remont skrzyni biegów jest wymagany przy wymianie dwumasy czy robisz to dla świętego spokoju ? bo ja tak myślałem o wymianie poduszki na skrzyni biegów bo mi lekko drążek się cofa jak wrzucę 3 i wcisnę gaz :-D sory że tak dopytuje ale chciał bym to zrobić raz a dobrze :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też czasem drążek się cofa po zapięciu 3 biegu - mechanik określił, że renówki tak mają i to jest normalne i to nie jest grupa VAG, że wszystko jest spięte na mur beton. Co do naprawy skrzyni - naprawiam bo wyją łożyska i mechanizm różnicowy od czego dostaję szewskiej pasji bo mam uczulenie na wszelakie dziwne, nienaturalne dźwięki. Szczerze mówiąc, mimo, że to jest moja 2 renówka a w rodzinie jeździmy praktycznie tylko autami tej marki, to będzie chyba ostatni model w mojej kolekcji. 

Co do poduszki skrzyni / dolna poduszka silnika - jak będziesz robił dwumasę to mechanik zdejmie tą poduchę i sprawdzi dokładnie jej stan. Na szczęście kosztuje parę groszy (oryginał Hutchinson / ew. Sasic). Dobra rada - zmień olej w skrzyni bo pewnie nigdy nie był zmieniany (wg. Renault - nie trzeba go wymieniać ale to bujda na resorach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje trybik za odp. teraz już wszystko jest jasne <piwko> powiem szczerze że czekam z niecierpliwością na pierwsze twoje wrażenia z jazdy po odbiorze auta od mechanika a co do oleju w skrzyni biegów to też tak myślałem żeby go wymienić robiąc tą dwumase teraz wiem że to na pewno zrobię. :-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna uwaga co do oleju w skrzyni biegów. Do skrzyni wchodzi ok. 2,6 L oleju - warto go kupić gdzieś w sklepie internetowym (na alllledrogo jest oficjalne konto Renault gdzie sprzedają ten olej o 40% taniej niż w Inter Cars) i podrzucić mechanikowi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!