Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Spalanie Renault Megane III ph III 1,2 Energy Tce 130 HB


darekgt

Rekomendowane odpowiedzi

Dlatego też zatankowałem do pełna na Lotosie cały bak paliwa przy rezerwie zatankuje ( o ile nie wyjadę do pracy ) w BP a później innych stacjach i będzie porównanie. Może być że stacja, może być że komputer ma przekłamanie podczas obliczeń spalania. Będę tankował do pełna przy rezerwie do pierwszego odstrzału pistoleta dystrybutora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wyszkalań komputera i porównania go z faktycznym zużyciem, zmierzonym z ilości zalanego paliwa i przejechanych kilometrów w moich obu 1.4TCe zauważyłem, że im spokojniejsza była jazda tym różnica była większa sięgająca nawet 1-go litra, co ciekawe przy jeździe dynamicznej około 0,2L, a przy jeździe ciągłej na autostradzie 0,6L, największa niedokładność była przy jeździe na zimnym silniku w mieście na krótkich odcinkach, wszystkie wskazania i pomiary wg. komputera były oczywiście zaniżone.

Sporą też różnicę odnotowała moja siostra w Nissanie 1.5dci i w cyklu miejskim z systemem start/stop była ona na poziomie 1,6L !

 

 

 

Edytowane przez witman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.10.2017 o 15:57, witman napisał:

(...) wszystkie wskazania i pomiary wg. komputera były oczywiście zaniżone. (...)

 

 

 

Czyli dobrze rozumiem, że komputer zawsze pokazywał Ci mniej, niż spaliło w rzeczywistości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To żeby nie było tak różowo, klienta Scenic Grand 1.2TCe130 z (start/stop) w zakorkowanym Wrocku, gdzie średnia prędkość nie przekracza 22km/h 9,5-10,2/100, w tych samych warunkach 1.5dci110 - 8,2-8.5/100 i dla równowagi podam 2.0TCe~230 13,5-16/100 bez s/s ;-)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Moja Megane pali w mieście 9,5-9,6l. Krótkie trasy często w korku, mierzone rzeczywiste spalanie czyli tankowanie do pełna na stacji. Komputer mocno zaniża wskazania pokazuje średnio 8,8-8,9l. Zauważyłem że jeżeli stoję komputer nie pokazuje żadnego zużycia chwilowego paliwa, mogę "gazować" i tak jest zawsze zerowe wskazanie. Przypuszczam że z tego powodu biorą się znaczące różnice w rzeczywistym spalaniu a wskazaniami kompa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też choć co prawda przy innym silniku w korku na postoju chwilowe pokazuje pustą kreskę ale zmienia się wartość zużytego paliwa i spalanie wzrasta jeśli w korku stoję na tyle długo, że ilość zużytego na postoju paliwa ma na nie wpływ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi chwilowe pokazuje się już przy ruszeniu na pół sprzęgle i przy lekkim dodaniu gazu np. podczas przemieszczania się o kilka metrów we wspomnianym zatorze na autostradzie gdzie niemożliwe było osiągnięcie 30km/h. Prawie brakuje wtedy skali :-)

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak jak w Meganie II, gdzie do 30 km/h wskaźnik pokazywał kreski. To kolejny minus paskowego wskaźnika chwilowego spalania. Próbowałem go obserwować przy miejskiej jeździe, ale to jest bez sensu - pasek zamyka się co chwilę, na postoju wskazuje zero. Jest niedokładny i wg mnie nie można na nim opierać czegokolwiek, a na pewno wyciągać z niego liczb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@konwil prawda, chociaż dla mnie celem jest żeby starać się by chwilowe było niższe niż oznaczony trójkątem punkt średniego. Chętnie bym skorzystał z oferty zamiany paska na liczby gdyby ktoś to potrafił zmienić w mojej okolicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie korzystam z paskowego chwilowego zużycia ( moje Megany obecnie mają średnie w granicach 11L/100 km )

Ten pasek, w zamyśle producenta miał być pewnie wskaźnikiem w typie "ekonomizera" czyli im mniej paska tym lepiej, a nie dającym możliwość odczytu dokładnej wartości liczbowej chwilowego zużycia paliwa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to to to - też tak sądzę. Mnie w pradawnych czasach uczono w szkole, że przy tak wyskalowanym mierniku powinno się z niego odczytywać tylko 0, 5 i 10 litrów / 100 km, a wartości pomiędzy traktować... jak wartości pomiędzy +20 i +21 st. C na termometrze (wyskalowanym co 1 st. C) - czyli jako niemierzalne przy pomocy tego urządzenia, mimo iż jak najbardziej występujące.

Edytowane przez konwil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podawanie spalania w mieście nie ma sensu, bo to wielka loteria, kiedyś zimą jeżdżąc przez tydzień w godzinach szczytu komunikacyjnego miałem spalanie 14,8 LPG/100 przy średniej prędkości 15,2km/h, innym razem 9,1/100, bo poruszałem się dużo po obwodnicy i wieczorem, mój sąsiad taksówkarz jeździ po Wrocku w dzień i w nocy, dokładnie kalkuluje i notuje wydatki paliwowe mówi, że jazda po mieście w nocy wychodzi go 40% taniej ;-) 

Co do wskazań komputerów pokładowych to zaniżanie spalania o 0,5-0.8 to normalka, znam przypadki zaniżania nawet o 1,5 litra /100.

 

Edytowane przez witman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bardzo lubię wskaźnik chwilowego spalania (jeśli jest liczbowy) i używałem / używam w każdym aucie jakim jeżdżę. Spalaniem się nie przejmuję więc nie sprawdzam tego obsesyjnie ale zerkam od czasu do czasu. Dla mnie jest to nieocenione narzędzie do poznania silnika i doboru stylu jazdy tak by stosunek spalanie/dynamika był jak najbardziej zoptymalizowany. Czasami wystarczy zmienić odrobinę prędkość / obroty i można mieć spalanie nawet o kilka litrów mniejsze. W mieście i w korkach pełna zgoda, tam takie obserwacje nie mają sensu ale w trasie (krótszej czy dłuższej) to już zupełnie inna bajka i może przynieść widoczne oszczędności przy dystrybutorze.

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • darekgt zmienił(a) tytuł na Spalanie Renault Megane III ph III 1,2 Energy Tce 130 HB

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!